Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo ZOBJE PO KONČANEM NOŠENJU FIKSNEGA APARATA

ZOBJE PO KONČANEM NOŠENJU FIKSNEGA APARATA

Spoštovani
Hči, ki je sedaj stara 17.let je po 3. letih snemljivega aparata (nosila samo ponoči) in 1.leto in 8.mesecih nošnje fiksnega aparata dokončno končala zdravljenje z ortodontom.
Ampak jaz kot zaskrbljena mama, nisem bila zadovoljna z odvzemom fiksnega aparata, ker hči še vedno nima pravilnega ugriza. Namreč ko ugrizne so zgornji zobje še vedno navzven, spodnji pa navznoter. Prosila sem jo še za kakšno drugo možnost, npr. da mi predpiše še aparat za ponoči, ker menim, da se bo ji ob rasti to še poslabšalo. A ona je trdila, da zdravljenje je končano in nima kaj več dat. Ker sem vztrajala, mi je predpisala še napotnico na ORL, da preverimo, ali morda otrok ponoči spi z odprtimi usti….. Tudi če bo otolaringolog to potrdil, kaj se da še narediti
(žrelnico je bila operirana , mandlji so v redu).
Še vedno vztrajam, da otrok ko raste mora še vedno zaradi preventive nositi ponoči aparat.
LP zaskrbljena mama

SPoštovana katja paladin,

vaše vprašanje pa je??
Po mojem vedenju je potrebno po končanju fiksne ortodontske terapije nositi retencijski aparat ali pa ortodont na zadnje ploskve nalepi posebno žičko, ki služi vzdrževanju novega stanja.

New Report

Close