Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek riževi vaflji so rakotvorni

riževi vaflji so rakotvorni

[b]Riževi vaflji[/b]

zjebali bodo vse…. zato pa če le imate kje možnost posadite si vse kar imate radi, kr to kar počnejo je pa že preveč, pa vem da tudi zeljava na domačem vrtu ni več to to, saj smo si med drugim tudi sami krivi k uničujemo, onesnažujemo naravo. jebeno je ja in še naprej bo tko….

Ajoj, kakšno vprašanje. Kot da je ta novotarija – stiropor – sploh bila kdaj hrana. Ješ lahko vso naravno hrano, ki smo jo od nekdaj jedli, ko teh vafljev sploh ni bilo.

Ja jaz tega “stiropora” tud ne jem.
Jem pa v glavnem vso ostalo normalno hrano.

[img]http://www.threadbombing.com/data/media/31/OMFG.jpg[/img]

Pri dveh na dieti, ki jesta tole namesto kruha… ???
Pismo no, saj vem, da je veliko, kar na srečo ne vemo, da sploh pojemo.
Kako je sčarana skupaj moka brez glutena, je mogoče tudi bolje, da ne vem.

Samo to ne velja za tiste iz Hoferja ali Lidla. Tam se dobijo bio.

Tudi na tistih v šparu piše bio. Kaj to pomeni, se pa ne ve

Pa dobro no… tole je pa čisto bedno. Iz česa so riževi vaflji…načelno iz riža a ne. Torej se tisti, ki “ne jeste stiropora” čisto nič ne tolažite, ker še kako z veseljem pomlaskate rižotko s šparglji ali z morskimi sadeži, pa riževo čokoladko.. Eni to pač jemo kot izhod v sili, ker ne smemo jesti glutena. In enako me je prešinil pomislek–oz. me vsakič, ko si doma pečem kruh – bogvedi kaj je vse za en vrag v teh brezglutenskih mokah.

Btw: isti stiropor se uporablja za riževo čokolado

Bio je izključno prodajni trik. Tako kot vse stvari, ki so v zadnjem času pobarvane modro ali zeleno.

Nevarni tudi tisti z oznako bio

Razlog za povečane vrednosti zdravju škodljivih snovi v vafljih naj bi se skrival v pridelavi riža v naravnem okolju, onesnaženem z arzenom, kar zelo slabo luč meče tudi na proizvajalce tako imenovanih bio riževih vafljev. Sledi arzena so bile najdene v prav vseh izdelkih, tudi v tistih, ki so bili na testu ocenjeni kot dobri. Za prisotnost kadmija v vafljih krivijo uporabo gnojil pri pridelavi, rakotvorni akrilamid pa naj bi bil posledica površnosti v proizvodnem procesu, saj naj bi bil riž pogosto obdelan pri previsokih temperaturah

Zanima me, če je nevarno tudi, če pojem dva riževa vaflja vsaka dva dneva (tiste iz Lidla, brez soli) ali to ne škodi. Hvala.

Ali je zadeva obljavljena tudi v tujih medijih ?
Kateri laboratorij je testiral in katere izdelke je testiral ?

vsi riževi vaflji so rakotvorni!!!!
enako velja tudi za čips, krekerje, krompirček,…

Zanima me, če so škodljivi tudi riževi kosmiči oz. riževi n apihnjenci, katere si dajem v mleko in v čokolado?

Hvala

New Report

Close