Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija laser-zobozdravnik

laser-zobozdravnik

Zanima me, če ima kdo izkušnje z zobozdravnikom, ki pri posegih uporablja laser? Ali torej namesto vrtalnika uporabi laser? Kakšen je občutek? (Ali še vedno brni?;) Koliko stane poseg? (kolikor vem, je samo samoplačniška varianta-?)

Pozdravček! Hvala!!

Tudi jaz se pridružujem temu vprašanju. Prosim, če lahko podate kakšno informacijo.
Hvala

V samoplačniški ambulanti PRENADENT ponujamo brezbolečinsko odstranjevanje kariesa z najsodobnejšim laserskim sisitemom LightWalker FOTONA. Laser uporabljamo še za vrsto drugih posegov v stomatologiji; zdravljenja koreninskih kanalov, dlesni, oralno kirurški posegi.

Karies se torej odstranjuje brez vrtanja. Zobna tkiva se obdeluje z laserskim žarkom. Pri tem ni občutiti tresljajev in bolečine, pač pa le ščemenje. Tudi neprijetnega zvoka vrtanja ni, slišati je le pokanje. Laserski žarek ima lastnost razkuževanja tkiv, zato nam ta tehnologija ponuja nove možnosti, med drugim ohranjanje živih zob tudi v primerih, ko standardne metode odpovedo.

Laser v stomatologiji sodi v visoko nadsandardno oskrbo zobovja, zato je razumljivo, da njegove uporabe ni moč pripisati v breme ZZZS.

Nataša Prebil, dr.dent.med. Zobna ordinacija Prenadent Draga 1, IG pri Ljubljani tel. 040 934 000

Ali mi lahko poveste¸ kako je z uporabo laserja pri otrocih (mlečnih zobeh)? Otrok je star 2 leti. Ima karijes na štiricah in ga boli ko je.
Mi lahko prosim poveste tudi koliko približno stane lasersko odstranjevanje karijesa in ali sprejemate nove paciente?

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

laser je zelo primeren za odstranjevanje kariesa na mlečnem zobovju prevsem zato, ker je sam poseg neboleč. Z laserjem dosežemo zelo dobro razkuževanje tako trdih kot mehkih tkiv in tako ohranimo marsikateri mlečnik, ki bi bil s standardnimi metodami zagotovo obsojen na propad. Endodontska terapija mlečnikov po standardni metodi ni najbolj uspešna in tu predstavlja laser veliko prednost.
Po izkušnjah sodeč si upam trditi, da sodelovanja otroka pri sanaciji karisa pred tretjim letom starosti ni pričakovati, zato se pri tej starosti poslužujem drugačnih metod, kot sta vrtanje ali odstranjevanje kariesa z laserjem. Po otrokovem dopolnjenem tretjem letu starosti je že bolj realno pričakovati sodelovanje.
Lasersko odstranjevanje kariesa računamo kot doplačilo storitvam. Nove paciente sprejemamo, za natančnejše informacije pa smo dosegljivi na spodaj zapisani telefonski številki.

Srečno.

Nataša Prebil, dr.dent.med. Zobna ordinacija Prenadent Draga 1, IG pri Ljubljani tel. 040 934 000

koliko pa stane lasersko odstranjevanje kariesa? zanima me še če mogoče kdo ve za katerega zobozdravnika v mb, ki uporablja laser? ker lj mi je malo predaleč.

slisal sem nekje da je okoli 30% drazje oz. se neki doplaca, v ameriki je pa baje cena ista, spet so mi drugi rekli da je drago (spet ZDA).

Ampak vsekakor je ta inovacija vredna denarja IMO.

Pozdravljeni,

uporaba laserja za odstranjevanje kariesa v Sloveniji še ni razširjena, saj je sama investicija v tak laser izredno velika. Pravtako je nesmiselno pričakovati, da bo takšne posege krila ZZZS. Se pa upam trditi, da laser predstavlja tehnologijo prihodnosti in po mnenju ter izkušnjah mojih pacientov zasluži vse pohvale.
Vabljeni.

Nataša Prebil, dr.dent.med. Zobna ordinacija Prenadent Draga 1, IG pri Ljubljani tel. 040 934 000

Dober dan,

pri meni pa je situacija taka:
na sprednjih zgornjih 8 zobeh ali več imam bele lise in neka zobozdravnica mi je povedala da je to karies, sedaj imam recimo nekaj zob na pol belo lisastih in tudi na dveh zobeh je čisto malo svetlo rjave lise, nekaj milimetrov, ali mi lahko pomagate? In koliko bi to stalo? Kam naj se obrnem? Prosim odgovorite čimprej!

Hvala!!!!!!!

Pozdravljeni,

če iščete pomoč v naši zobni ambulanti, nas lahko pokličete na spodaj objavljeni telefon.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Jaz sem za zdravljenje z laserjem za en zob placala 220 evrov.Vsaj pri mojem zobarju.

Pozdravljeni,

sicer ne vem za kak poseg je šlo… pa vendar, imate zelo zelo dragega zobozdravnika. Cene v naši ambulanti tudi približno ne dosegajo omenjene cene.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Na računu je podano da je slo za zdravljenje gangrene in polnjenje kanala, v kar spada:
– diagnoza
– zaščita, koferdam
– mehanska in kemična obdelava kanalov
– strojno čiščenje kanalov
– fotodinamična terapija kanalov z laserjem
– obturacija kanalov
– zapora zoba
Plus slikanje zoba 20 evrov. Sem hodila k temu zobarju zdaj dobro leto, sem bila kljub visokim cenam zadovoljna, vendar sem se odločila za zamenjavo, saj je prvo kot prvo 150 km oddaljen pa resno malo predrag.

Pozdravljeni,

glede na opravljene storitve je omenjena cena primerna.
Pri izbiri zobozdravnika naj vas vodita predvsem kvaliteta izvršenega dela in pa zaupanje terapevtu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani

Imam sinka starega 3 leta in pol. Vse štiri petice je potrebno poprviti. Bila sva pri zobozdravbiku že parkrat in vedno je pustil da pogleda, čim je pričela s praskanjem je bilo konec. Usta zapreti, pokriti z roko in domov..
Vse skupaj je zelo stresno, saj vem, da moramo to urediti. Boli ga zaenkrat ne. Kaj mi svetujete za tak primer?

Zobozdravnica mi je na koncu celo omenila anestezijo, vendar je čakalna doma 2 leti. Do takrat pa lahko naredimo le še več škode

Hvala lepa za odgovor in LP,
Saša

Pozdravljeni,

splošno anestezijo povsem odsvetujem. Resda je praksa ponekod v razvitem svetu popravljanje mlečnikov v splošni anesteziji, pri nas pa doktrina odločno zavrača takšno metodo, razen v izjemnih primerih (pacienti s posebnimi potrebami, nesodelovanje pacienta, ko je to nujno potrebno ipd)
Ker ne vidim, kakšno je dejansko stanje zobovja vašega otroka, vam ne morem zagotovo odgovoriti kako nujna je sanacija zobkov. Včasih je potrebna dolgotrajna psihološka priprava na poseg, ki pa je vsekakor priporočljivejša kot delo pod prisilo; razen, če gre za akutno stanje. Glede na svoje dolgoletne izkušnje s takšnimi pacienti vas lahko potolažim, da izdatna higiena lahko zaustavi karies mlečnikov v tolikšni meri, da ni več nevaren. Kdaj bo napredovanje kariesa zaustavljeno, pa bo najbolje ocenil zobozdravnik ob pregledu.

Glede laserja; otrok mora sodelovati, sicer je delo nemogoče.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Dober večer,

Zanima me ali je mogoče narediti lasersko operacijo dlesni za odstranitev ciste? V kratkem imam naročeno tovrstno operacijo za odstranitev ciste nad desno 2ko zgoraj in se kar pošteno bojim posega z vrstanjem.

Hvala za odgovor in lp,
Simon

Pozdravljeni,

možno je. V sosednjem forumu se lahko obrnete na D.Dovška, dr.med.spec. oralne in maksilofacialne kirurgije, ki pri svojem delu uporablja laser in se dogovorite za poseg.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Zanima me samo eno.
Ali ta terapija oz. operacija z laserjem kaj boli?

Pozdravljeni,

sama operacija je neboleča, saj se izvaja v lokalni anesteziji. Rana pa kasneje boli, dokler se ne zaceli. Celjenje je po laserski terapiji hitrejše in lepše.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close