Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brez diete – 5x na dan – kako?

Brez diete – 5x na dan – kako?

ker mi diete nekak ne gredo od rok, sem se odločila, da bom jedla 5x na dan, in po 6 uri nič. In upam, da bom shujšala. Pa seveda gibanje in šport bom vključila v svoj vsak dan.

Zdaj mepa zanima. Vsi, ki se držite tega recepta – jeste 5x na dan. Kakšne obroke jeste? Kaj jeste in koliko?Zanima me za vsak obrok.

Hvala.

Moraš upoštevat, da je obrok tudi lonček navadnega jogurta in jabolko. Torej normalen (zdrav) zajtrk, malica jabolko, kosilo, malica navaden jogurt, skromna večerja.

Mene pa zanima kako se najhitreje znebiš maščobe okoli trebuha in stegen. Kakšne vaje? Link?
Hvala!

To čist razumem, da je tudi jabolko obrok.
Kaj pa pomeni skromna večerja? Za nekoga je to2 kosa kruha s pašteto, za drugega pa pol jabolka.

Jaz ponavadi jem normalen zajtrk (kos kruha z nečim ali pa kosmiče (kupim same kosmiče, dodam malo rozin) z mlekom. Za malico jabolko ali banana ali kos kakšnega drugega sadja. Normalno kosilo – zal ne kuham sama – jem v službi – pač se trudim pojest manj.
Za malico spet sadje ali kak mini tini jogurtov napitek.
Za večerjo pa juha z rezanci ali solata s kosom kruha ali majhen zrezek (brez priloge).

Se sprašujem če preveč pojem za večerjo?

Bi rekla, da je tole čisto v redu, tudi če je kosilo bolj v menza slogu.

Nekateri pojedo res enormne količine – tri, štiri kose kruha z nečim, celo pico, popoln obed z juho, glavno jedjo s prilogo in solato in podobno. To je za večerjo za povprečnega človeka odločno preveč.

Zajtrk obvezno – vsaj kos kruha in rezina sira + kava – kar je skoraj premalo (zajtrk vsaj 500 kalorij), raje imam jogurt, sadje + kosmiči + zabeljeno z eno veliko žlico meda.

KOsilo mešano: Tudi juha in skleda velika solate, samo dvakrat na teden OH – riž, testenine ali krompir, drugače večinoma meso

Večerja – proteini – meso, solata, tune, jogurt itd…

Ne prekoračiš 1500 kalorij na dan, kar je za mene sedja ko sem se malo nadrilala koliko je v čem kalorij prav težko preseči – ker če samo pogledaš da ima en sadni jogurt enako kalorij kot hrenovka kuhana, pojem raje hrenovko.

Moje načelo: zajtrk 500 kalorij, kosilo 450 kalorij, večerja 300 kalorij , ostane 250 kalorij za eno kavo na dan 100 kalorij in jabolko, banano, lubenico, skratka 150 kalorij sadja ali ena tablica temne čokolade.

V dveh mesecih in pol -5 kilogramov. Višina 166, teža pred hujšanjem 71.

LP

New Report

Close