Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Opel Zafira Tourer 1.4 Turbo Ecotec Enjoy

Default avatar

IztokFranko

Na testu imamo Opel Zafira Tourer 1.4 Turbo Ecotec Enjoy s 103 kW (140 KM).

Cena osnovnega modela: 23.330,- EUR
Cena testnega vozila: 29.090,- EUR

Dodatna oprema: kovinska barva, sistem AFL, električni pomik stekel zadaj, dodatno zatemnjenja zadnja stekla, el. dvopodročna klima, paket Enjoy Plus, paket Comfort za opremo Enjoy, lita platišča 17", manjše rezervno kolo, paket ergonomski športna sedeža, meglenki spredaj, paket preglednost in osvetlitev 1, potovalni računalnik, radio Navi 600, parkirni senzorji spredaj in zadaj, LED zadnje luči, portal za mobilni telefon z grafičnim/barvnim zaslonom (Bluetooth) in 7 sedežev.
Default avatar

Insert

Koliko pa je potrebno doplačati za zadnja sedeža?
Default avatar

IztokFranko

Insert je napisal/a:
Koliko pa je potrebno doplačati za zadnja sedeža?
Za sedem sedežev v Opel Zafiri Tourer ni potrebno doplačati nič v kolikor izberete paket opreme Cosmo. Lahko pa sedem sedežev dobite tudi v paketu dodatne opreme ali kot doplačilo v višini 400 evrov.
Default avatar

nemka

Za takšen denar raje vzamem sharana ali alhambro
Default avatar

IztokFranko

nemka je napisal/a:
Za takšen denar raje vzamem sharana ali alhambro
Na testu smo že imeli Seat Alhambro: http://avto.over.net/testi/seat-alhambr ... 0-tdi-dsg/

Primerlji avto je še lahko:
- Ford S-max: http://avto.over.net/testi/ford_s-maxti ... owershift/
- Ford Galaxy: http://avto.over.net/testi/ford_galaxy_2_tdci/

Zanimiva bi bila za primerjavo tudi manjša od Zafire Tourer in cenejša Mazda5: http://avto.over.net/testi/mazda5_1_8i_tx/
Default avatar

Potovalnik

Pogosto se z dvema malima otrokoma odpravimo na daljšo pot v Prekmurje. Sedanji avtomobil niti ni važno kateri ima eno veliko slabost ki ne moti samo mene ampak zelo najina otroka. Ko mož vozi nad 120 je avto preglasen. Ker smo tik pred menjavo in bomo vzeli nekaj v tem rangu vozila me zanima kako glasen je ta avto pri višjih hitrostih?
Default avatar

Vrtna gospa

Iztok ima ta zafira drsna vrata zadaj ali klasična?
Default avatar

Vrtna gospa

IztokFranko je napisal/a:
Vrtna gospa je napisal/a:
Opel Zafira Tourer ima klasična vrata, kot recimo Ford S-Max.
Škoda, bolj bi bile uporabne drsne
Default avatar

IztokFranko

Potovalnik je napisal/a:
Pogosto se z dvema malima otrokoma odpravimo na daljšo pot v Prekmurje. Sedanji avtomobil niti ni važno kateri ima eno veliko slabost ki ne moti samo mene ampak zelo najina otroka. Ko mož vozi nad 120 je avto preglasen. Ker smo tik pred menjavo in bomo vzeli nekaj v tem rangu vozila me zanima kako glasen je ta avto pri višjih hitrostih?
Zafira Tourer ima odlično zvočno izolacijo za vožnjo do 130 km/h. Več nisem preskusil. Poleg aerodinamike ji pri tem zagotovo pomagajo kvalitetni materiali v notranjosti, ki so mehki na dotik ter zelo debeli.
Default avatar

R8

Opel Zafira Tourer ima klasična vrata, kot recimo Ford S-Max.
Škoda, bolj bi bile uporabne drsne
Ne rabiš, samo dražje popravilo če kaj pokvariš.
Default avatar

GT-86

Žal ga ne bi imel zaradi značke. Opel mi ne sede že od nekdaj.
Default avatar

Cilka

Koliko pa ti porablja goriva?
Default avatar

Cilka

Cilka je napisal/a:
Do sedaj sem prevožil 130 km in pov. poraba bencina znaša 9,9. Vožnja je bila izključno mestna.
Veliko.
Default avatar

Tone-ne-Rop

Cilka je napisal/a:
Cilka je napisal/a:
Do sedaj sem prevožil 130 km in pov. poraba bencina znaša 9,9. Vožnja je bila izključno mestna.
Veliko.
Brezvezen motor za takšen avtomobil. Tu je smiseln le dizel.
Default avatar

IztokFranko

Tone-ne-Rop je napisal/a:
Cilka je napisal/a:

Veliko.
Pri skupno prevoženih dobrih 400 kilometrov (cca 220 km po avtocesti) se je poraba spustila na 8,6 l/100 km. Gledano po potovalnem računalniku in ob predpostavki, da bi bila vožnja še lahko bolj ekonomična.
Default avatar

Tono-ne-Rop

Tone-ne-Rop je napisal/a:
Cilka je napisal/a:
Veliko.
Pri skupno prevoženih dobrih 400 kilometrov (cca 220 km po avtocesti) se je poraba spustila na 8,6 l/100 km. Gledano po potovalnem računalniku in ob predpostavki, da bi bila vožnja še lahko bolj ekonomična.
Še zmer preveč. Ah ke so stari dobri bencinarji 2.0 ali več.
Default avatar

kuku1

Preveč ?
Kater bencinar ne kuri preveč?
Default avatar

IztokFranko

Glede na to, da je govora o izjemno ekonomičnih motorjih bi tudi jaz pričakoval kakšen bistven korak v to smer. Povprečna okoli 8,5 - 9,0 l/100km, od tega polovica relacije, pač ni ravno zgleden podatek v primerjavi s starimi 2,0l velikimi motorji, ki so isto porabili.
Ima pa ta Turbo motor veliko prednost pri navoru in boljšemu pospeševanju, predvsem v nižjih prestavah.