Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mlade katoličanke oblečene kot….

Mlade katoličanke oblečene kot….

Včeraj sem bila na birmi. Polovica birmank je bila oblečena kot neveste: kodrčki, rožice iz blaga v laseh, satenaste obleke z volančki, naborki in čipkami,… polovica kot prostitutke: oprijete oblekice, ki komaj pokrivajo rit, mrežaste najlonke, 15- centimetrske štikle s platformo rdeče barve. Ma niti ena ni bila oblečena okusno in svojim letom primerno? Kako take sploh spustijo v cerkev? Ko sem se jaz birmala, smo bile oblečene normalno: jaz sem imela dekliško enostavno oblekico, brez kiča. Tudi pri maši ne punce ne ženske nismo smele biti v majčkah z naramnicami ali kratkih hlačah ali zelo kratkih krilih..
Kaj se to dogaja? Kako jih starši spustijo tako občelene od doma? No, saj so bile nekatere mame tudi podobno oblečene: večerne obleke, povešene joške v globokem dekolteju, mrežaste najlonke, in potem noge zgledajo kot mrežna pečenka, gola ramena….A ne štekajo razlike med večernim dogodkom in verskim obredom, ki se dogaja v nedeljo dopoldne, a ne štekajo razlike med nočnim lokalom in cerkvijo?

drugič naredi kakšno fotko, da se bomo lahko malo smejal. Meni so te predstave za crknit smešne (evo tudi kakšen filmček bi lahko posneli na to temo). Župniki se pač borijo za to, da bi čimveč mladih spravili do birme (potem itak večina opusti verouk in njihove štose), zato pristanejo na vse in nočejo nič reči. Staršem je itak vseeno, saj jim je to zgolj folklora, punce pa so glih v teh letih, ko začnejo preizkušat svoj seksualni potencial in valjda hočejo pokazat svojo rit in joške čim večjemu številu ljudi. Glede na vsesplošno nerazgledanost in primitivizem, je to pač realna slika teh ljudi. Saj druga polovica in fantje so ponavadi čisto normalno oblečeni.

doživela isti prizor, ko sem se peljala mimo cerkve v soboto. k a t a s t r o f a.
jaz se sicer zelo liberalna in svobodmiselna, ampak ko gre za dober okus pri oblačenju pa res ne razumem, dojamem teh cenenih oprav in neprimernost oblačila…

nekatere so bile res kot pocestnice iz temačne, zakontne uličice čakajoč na odjemalca 🙂

Edino pravilno je, da so tako oblečene, kajti postale so Kristusove neveste!

Če nekdo živi po krščanskih načelih, se v barih in nočnih lokalih ne bo pojavljal. Za nikogar ,ne glede na leta, ni tak način oblačenja primeren, bilo kje.

V mojem času se je to nekako začelo. Jaz sem imela nabrano krilce (belo s črnimi pikicami) do kolen, bele nogavice, bele čevlje, zoraj pa belo kratko jaknico z dolgimi rokavi (tak mladostne suknjiček do pasu) – takrta je bilo to zelo moderno. Moje sobirmanke so bile nekatere (že) v takih nevesta ali večerna toaleta čičkarijah. Najhujše variante so bile s tistim črevom – razstegljivo cevasto blago, ki se je nosilo za minice – pa potem spodaj kaki tilasti volančki, zgorja pa recimo bolerce. Večinoma pa smo bile v taki dekliški kostimčkih z nabranimi krilci do kolen, redko dolgimi krili ali oblekami. Golih ramen ali prekratkih minic vseeno ni bilo. Frizure so bili naviti, natupirani lasje, satenaste pentlje, trakci …

Danes: nisem jih še videla, ker se birmi izognem – grem k drugi maši – a verjamem. Tudi glede na to, kaj vidim pri nekaterih krstih – kako pridejo naštimani.

Folk je res totalno brez okusa. Če ga starši nimajo, ga tudi otroci ne morejo imeti. Italija je tako blizu in ko greš tja in gledaš mladino, je kot bi bili sami manekeni. Znajo se lepo oblečt, znajo se nosit, imajo okus. In inteligenco, verjetno.
Preprosto je lepše. Mrežaste nogavice in kratke hlače so za Rock Otočec in čist nikamor drugam.

Moram dodati, da seveda niso samo mlade katoličanke tako oblečene, nasploh se mi zdi moda najstnic zelo neokusna. Ampak mislim, da v cerkev mrežaste nogavice ne spadajo. V cerkev se je treba obleči spodobno. Pa nisem neka zadrta vernica, v cerkev v bistvu hodim samo, ko je kak krst, birma, poroka, ampak vseeno mislim, da je treba biti do verske ustanove spoštljiv.

Tako kot je verska ustanova spoštljiva do nas….. 😉

Oblečene so v skladu z vrednotami ter ideali, ki jih ta čas ponuja. Zgledujejo se po vzornicah, ki nam jih mediji servirajo vsak dan. Ne vsebina, sporočilo – zunanja oblika je pomembna: ona naredi prvi in večinoma edini vtis, saj živimo precej površinsko in površno, na prvo žogo. Če hočeš uspeti, biti opažen, moraš že s svojo pojavo pasti v oči, zato mora biti ta čim bolj napadalna. In hitro smo pri cenenosti.

Jezus je tudi Marijo Magdaleno ljubil. Res pa je, da ga danes lahko nadomesti tudi kakšen župnik.

groznooooo! morali bi jim dopovedati, da se lahko v cerkvi pojavljajo tudi v bikinkah, župniki bodo še vedno raje imeli fantke!

Ko sem bila jaz lansko leto na birmi, nisem videla nič takšnega. Lahko izdaš v katerem kraju je to bilo??

Pa ne tja, nooo! Tam je treba biti samo v gatah v blatu, ne pa uničevat mrežastih štunfov…

Mojo teto je župnik cca 50 let nazaj nagnal iz cerkve, ker je k maši prišla v hlačah :p

New Report

Close