Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek stevia – kruger (tabletke)

stevia – kruger (tabletke)

kupila sem to stevio, ampak mi je zanič – sploh mi nič ne sladka. dala sem v kavo 4 tabletke in nobene sladkobe :((
ima še kdo izkušnje z njo?
katero stevio priporočate

4 tabletke za kavo? Jaz si dam 1 za čaj (2,5dcl) pa je čisto dovolj. Kavo sem si pa samo 1x poskušala sladkat pa je bilo že po 1 tabletki, ful ful presladko.

Navaditi se moraš okusa. Tudi jaz dam več tablet, odvisno kaj sladkam. Meni je OK, moja mami pa tudi pravi da ji je premalo sladko.
Drugače je pa stevia nekajkrat bolj sladka od sladkorja. Ena tabletka eno malo žličko(ne zvrhano) sladkorja.

nova
Uredništvo priporoča

Meni ni všeč okus, boljša mi je kava z čisto malo sladkorja ali brez.

Krugerjeva stevia sploh ni stevia. Poglej, koliko stevije vsebuje….

Tudi jaz sem kupila za pokušino tabletke Stevie (taka belo zelena škatlica), na kateri piše, da je ful slajša od sladkorja, ampak tudi meni za eno skodelico čaja/kave je ena skoraj premalo, pa raje pijem bolj grenko, sladkega ne maram. Je pa res, da je tak priokus, kot je bil včasih Saharin.

Pa ste pogledale koliko stevie je v teh Krugerjevih tabletkah. Pravo stevio je najbolje kupiti v kaki trgovini, ki ima bio prehrano.

Vezano na različna mnenja o doziranju in uporabi naravnega sladila Stevia Sugarel proizvajalca Kruger, smo se kot distributer tega sladila odločili za pojasnilo.

Ljudje imamo zelo različne potrebe po sladkorju in za nekoga je dovolj, da pijače sladka z eno žlico sladkorja ali eno tabletko, nekdo z dvema, nekdo pa pijačam najraje ne dodaja ne sladkorja, ne medu in ne sladil. Zagotovo smo okusa in sladkosti belega sladkorja najbolj vajeni, a je žal škodljiv.
Od začetka tega leta imamo na voljo naravno sladilo Stevia Sugarel, v obliki tabletk ali prahu.
Stevia vsebuje kar 8 glikozidov, ki so vir njene sladkosti in je tudi 350-krat slajša od običajnega sladkorja. Steviol glikozide iz izvlečka listov Stevia rebaudiana pridelujejo z vodno ekstrakcijo listov, temu sledi čiščenje surovega ekstrakta, koncentracija, sušenje, raztapljanje in končno kristalizacija ekstrakta.
1 g 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stevie ustreza 350 g sladkorja. Uporaba 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stevie doma je zato praktično nemogoča, saj bi za nadomestilo žličke sladkorja (5 g) potrebovali le 14 mg sladila stevia. Si predstavljate tako majhne količine stevie odmerjati doma, ko nimate na voljo niti ustrezne tehtnice?!

1 tabletka namiznega sladila Stevia Sugarel nadomesti 4 g sladkorja. Tabletka je težka 60 mg in vsebuje 21 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izvlečka Stevie rebaudiana. Tako lahko vsak posameznik, brez preračunavanj in tehtanj doseže sladkost, ki je primerljiva z uživanjem sladkorja.
Tabletke Stevia Sugarel so shranjene v škatlici, ki je vedno pri roki za slajenje čaja, kave ali drugega toplega ali hladnega napitka. Pri tem pa je pomembno vedeti, da je energijska vrednost 1 tabletke 0 kalorij.

Nataša Tomšič, Medex d.o.o.

Vprašanje je predvsem, kaj je v tabletki poleg teh 60mg do polne teže 4g.

1 tabletka namiznega sladila Stevia Sugarel, ki tehta 60 mg, nadomesti 4 g sladkorja. Polna teža tabletke je 60 mg in ne 4 g. Gre za to, da je sladkost 60 mg tabletke ekvivalentna sladkosti 4 g sladkorja.

Na izdelku Stevia Sugarel v obliki tabletk so jasno specificirane vse sestavine v izdelku in tako tudi vsebnost steviol glikozidov v {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Sestavine so natrijev hidrogen karbonat, sredstvo za uravnavanje kislosti: mononatrijev citrat in sladilo: steviol glikozidi iz izvlečka Stevia rebaudiana 21{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ravno izjemna sladkost pa je vzrok, da je stevia vedno vezana na nosilec (ki je lahko maltodekstrin, inulin, erythriol, bikarbonat itd.), ker je to praktično edini način, da se lahko omogoči uporaba stevie v obliki prahu tudi za gospodinjske potrebe.

Nataša Tomšič, Medex d.o.o.

Pozdravljeni!

Sam sem vegan ze dobro leto dni pa hkrati pazim tudi na to, da jem večinoma bio pridelano zelenjavo, nič pšenice, pazim kaj dam na kožo itd.

Pred tremi dnevi sem obiskal svoje starše in se po dolgem času pregrešil s slastnim maminim jabolčnim štrudlom, priznam res sem se napokal, nakar si oče sladka kavo s tem umetnim sladilom Kruger sugarel z 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izvlečka stevije(na embalaži je na veliko napisano STEVIA :D), seveda sem ga po inspekciji proizvoda opozoril na namerno zavajanje in mu obrazlozil, da najvrjetneje ta produkt vsebuje aspartam in da je veliko bolj škodljiv kot bel sladkor. Oče me je pridno poslušal, potem pa sem skozi pogovor zvedel, da je mama uporabila ta strup za slasten štrudelj, ki sem ga malo prej tak veselo papcal….

Zvecer sem imel rekreativni trening gimnastike in nekje na polovici se je zacelo. Najprej slabost, potem izguba moci, vrtoglavica, bolecine oz blagi krci v trebusnem predelu…no še danes 3 dni po zaužitju imam podobne simptome kot pri gripi, bolijo me sklepi, mišice, imam rahlo vneto grlo, sem brez energije, volje…

Tako da dragi ljudje, ne kupujte teh sladil, ker so strupena pa povejte naprej…aja,za sladkanje si raje omislite eno al pa vec sadik stevie. Prodajajo se po 3 € pa z enim listkom posladkas 1L čaja.

Googlajte Aspartame, MSG

New Report

Close