Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja vsako sezono nova oblačila?

vsako sezono nova oblačila?

Imam hčerko, staro eno leto, pa se mi zdi da že eno leto kupujem ves čas samo oblačila za njo. Vsake dva meseca moram kupit vse nove hlače, bodye, majčke,…
Pozimi sem kupila dve bundici, pa sta konec zime bili že čisto naknap in bi skoraj morala kupit še eno večo, ampak potem smo nekako preživeli s tistima ki sta bili že malo premajhni.
Dve jaknici sem kupila dva meseca nazaj, pa ji čez en mesec nebo nobena več prav, in tako bom morala spet kupit vsaj eno novo.
Se mi zdi že začaran krog.
Zdaj pa me zanima sledeče – ali tudi vi kupujete vsako sezono komplet vsa oblačila, ali so jim recimo hlače in jaknice prav dlje časa ( npr. jesen in spomlad ). Jaz moram vsake dva meseca kupit vsaj štiri nove komplete hlače + jopica, kje so pa še bodyi in vse ostalo.
Danes bom šla v h&m v nabavo po komplet vsa poletna oblačila, kratke rokave, pa me je strah da bom sredi poletja spet morala it v nabavo po večja oblačila.
No, res pa je, da ji nikoli ne kupujem oblačil dve številki prevelikih, ker se mi zdi da potem vse grdo visi z nje.

Ali tudi vi vsake dva meseca kupujete vse novo ker prerastejo, ali gre potem s časoma ( ko so stari dve, tri, štiri leta… ) kaj počasneje to da vse takoj prerastejo, in so komplet vsa oblačila samo za eno sezono?

Hvala za odgovore

Jaz kupim malo večje oblačila… je še bolj fino, da so bodiji, pižame, majčke… malo bolj na komot… malo zavihamo…. pa je potem za dalj časa. Ne zdej ful preveliko, ampak malo večje. Da bi kupovali vsaka 2 meseca nova oblačila, nam ne znese. Kdaj kupim tudi tuki kake rabljene cunje. Prodajajo zelo dobra oblačila, parkrat ali nikoli oblečena za polovično ceno.
Zgleda tud, da naša ne raste tkoooo noro, ker ji je še nekaj lanskih bodijev s kratkimi rokavi prav. Prehodna jakna ji je od jeseni prav tud zdaj… ne zdi se mi tud kupovat novih kiklc in oblekic (kupim rabljene), ker vsako samo parkrat obleče, večinoma je v hlačah (trenirkah), ker uživa v peskovniku/na vrtu. Se mi pa zdi škoda ful lepih hlač za brskanje po pesku ali zemlji, da bi ji pa skoz težila naj pazi, se mi pa tud ne zdi. Stara je 20m.
Poglej še mal na forum, je ful oglasov za poletna oblačila.

Po moje ti kupuješ veliko preveč na knap. Se boš morala odločit, ali kupovat tako, da bo nekaj časa malo preveliko, nekaj časa pa OK, ali pa boš dala pač toliko več in toliko pogosteje, pa bo vse ves čas tipi topi.
Moja dva nikoli nista imela bunde samo eno leto. Vedno je bila jeseni oz. pozimi še prav do razprodaj.
Sta pa enormno hitro rastoča otroka. Ves čas nad 95 percentilom.
Jaz sicer še nisem kupila rabljenih oblačilc, je pa res, da sem jih nekajkrat gledala in so čisto OK. Pa napol cene.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz imam punčko staro dobro leto, ki je pri ta velikih. Kljub temu in kljub dejstvu, da ji ne kupujem prevelikih oblačil, zdržijo nekako letni čas, kakšno seveda tudi malo manj, kakšno tudi več. Je pa res, da kupujem oblačila znamk, ki vem, da so mislila na uporabnike pralnih plenic, zato so krojena temu ustrezno. Sicer pa jaz v kupovanju oblekic za ta malo neizmerno uživam in komaj čakam, da ji lahko kaj novega kupim. Dostikrat ji kupim tudi kaj na zalogo, ko vidim kaj ful lepega po dobri ceni, kupim in shranim. Zaenkrat se mi je to zelo dobro obneslo.

Na začetku otroci zelo hitro rastejo. Tja do nekje 2-3leta starosti ti celo leto ne bodo zdržala, razen če kupiš 1 številko preveliko, pa rokave/hlačnice malce zavihaš. Mi smo tudi kupovali kot nori. Na srečo sedaj ta druga več ali manj vse za njem nosi.

Je pa po moje kar smiselno kupit rabljene stvari, saj jih otroci tako hitro prerastejo, da jih ne uničijo in dobiš tudi kaj skoraj nerabljeno. Mi kar nekaj privarčujemo na ta račun, ko bosta pa starejša bo pa prišlo v poštev bolj novo.

Večino oblekic sem dobila podarjenih, precej jih je nosila lani poleti (začetek jeseni) in jih nosi še sedaj. Pa to niso ne vem kako prevelike obleke. Imam to srečo, da raste bolj počasi. Če ji kaj kupim sama, ji večinoma kupim v “second-hand” trgovini-fuuul lepo so ohranjena in zelo poceni.

New Report

Close