Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

JU - Potni stroški po novem ??

Default avatar

Pikapoka..

Pozdravljeni.

Zanima me, če kdo ve, kakšni bodo sedaj potni stroški v JU. Sedaj jih dobivam 140 eu na mesec, koliko jih bom pa sedaj?'? Ve kdo kako si to izračunam?

hvala

LP
Default avatar

Barca

Kolikor sem razumela, ostaja cena javnega prevoza.
Le tam, kjer zaradi relacij, časa ... ni možno vračati cene javnega prevoza, se kilometrina zniža iz 0,18€ na 8% cene bencina.
Default avatar

pika poka ...

Hvala Barca...
Default avatar

Barca

Aja še to; do sedaj se je izplačevalo pri oddaljenosti 1 km ali več (tako kot določa Uredba o povračilu stroškov ... ki velja za vse!), zdaj je za JS minimalna razdalja 2 km.
Default avatar

replica

Barca je napisal/a:
Le tam, kjer zaradi relacij, časa ... ni možno vračati cene javnega prevoza, se kilometrina zniža iz 0,18€ na 8% cene bencina.
Barca, jaz pa ne razumem čisto, kaj pomeni 8% cene bencina.
Na dan naredim v službo in nazaj 30 km, in grem izven vseh javnih linij. To je mesečno 700 km, kar pri moji porabi znese ok. 45 litrov bencina. Pa mi ja ne bojo vrnili 8% cene od teh porabljenih 45 litrov? Tako sem namreč razumela post, a v to enostavno ne verjamem.. Če bi bilo 80%, bi mi bilo precej bolj logično.

Hvala za dodatno pojasnilo.
Default avatar

km 700

Po moje logičnem razmišljanju (imam O.Š. in delam za min.plačo) je računica taka
cena bencina je približno 1.5 €
1.5€x0.08=0.12€
0.12€x700km=84€
Upam da sem prav izračunala.
Default avatar

Barca

replica je napisal/a:
Barca je napisal/a:
Na dan naredim v službo in nazaj 30 km, in grem izven vseh javnih linij. To je mesečno 700 km, kar pri moji porabi znese ok. 45 litrov bencina. Pa mi ja ne bojo vrnili 8% cene od teh porabljenih 45 litrov? Tako sem namreč razumela post, a v to enostavno ne verjamem.. Če bi bilo 80%, bi mi bilo precej bolj logično.

Prav nič jih ne zanima, koliko ti avto kuri.

Cena bencina (95 oktanskega) je ta trenutek 1,488€, 8% znese 0,119€. In toliko bo vreden tvoj kilometer.
In če narediš v službo in nazaj 30 km, boš dobila za dan prisotnosti v službi 3,57€.
Default avatar

primer

Ni fora v tem, na kakšen način ti dejansko greš v službo. Če obstaja javni prevoz in je najcenejša oblika prevoza, ti pripada cena najcenejšega javnega prevoza (obstajajo nekatere izjemne okoliščine, npr. čas, oddaljenost do najcenejšega javnega prevoza, ipd.) Če pa javnega prevoza nimaš, potem boš dobila za vsak prevožen kilometer 8% cene litra bencina, kar na današnji dan znese 0, 119 eur na prevožen kilometer oz. 3, 57 eur na dan oz. 71, 424 eur na mesec ob predpostavki, da je 20 delovnih dni. Kar znese 48 l bencina.
Default avatar

še meni še meni

Kaj pa v mojem primeru?
Do službe imam s svojim prevozom po najbližji direktni poti 12 km. Vendar, ker živim v vukojebini, kraj dela je pa v drugi vukojebini, med njima ni direktne javne povezave. Imam pa jo od doma do lokalnega mesta, tam je treba prestopit na drug avtobus, ki bi me pripeljal v kraj dela. Po kilometrih to znese 25 km. Vozovnica stane 160 €, kilometrina po novem bi pa po moji oceni niti 60 ne.
Kaj mi bojo izplačevali?
Default avatar

primer

Kilometrino, ker je cenejša.
Default avatar

4876

primer je napisal/a:
Kilometrino, ker je cenejša.
Morali bi izplačevati javni prevoz, ker je ta mogoč.

Drugače bi tudi meni morali izplačevati kilometrine, ki se vozim iz enega konca ljubljane na drugi konec in znese cca. 8 evrov, ampak izplačevali pa mi bodo ceno mesečne vozovnice, ki je 37 evrov.
Default avatar

VEč

Barca je napisal/a:
Aja še to; do sedaj se je izplačevalo pri oddaljenosti 1 km ali več (tako kot določa Uredba o povračilu stroškov ... ki velja za vse!), zdaj je za JS minimalna razdalja 2 km.
Izplačuje se pri oddaljenosti več kot 1 kilometer oz. po novem več kot 2 kilometra.
Default avatar

edino prav

Edino prav,da se tudi ostalim plačuje na 1km.0,8% od litra benzina.
To meni izplačujejo že več kot 20 let,ker delam v zasebnem sektorju,zakaj bi morala biti JU,policija,vojska nekaj izjeme.
Tako kot 1kg.kruha stane za vse ENAKO,tako naj se tudi prevoz plača ENAKO za vse,JASNO?!!!
Default avatar

456

edino prav je napisal/a:
To meni izplačujejo že več kot 20 let,ker delam v zasebnem sektorju,zakaj bi morala biti JU,policija,vojska nekaj izjeme.
Tako kot 1kg.kruha stane za vse ENAKO,tako naj se tudi prevoz plača ENAKO za vse,JASNO?!!!
Vejemi da ne izplačujejo v gospodarstvu povsod enako. Ponekod plačujejo tudi cene javnega prevoza. Sicer pa na daljšo razdaljo je cena bencina za zaposlenega lahko celo ugodnejša od cene javnega prevoza.

Očitno imaš tipično slovensko mišljenje. Če tebi crkne koza, naj še sosedu....
Default avatar

edino prav

456 je napisal/a:
edino prav je napisal/a:
Vejemi da ne izplačujejo v gospodarstvu povsod enako. Ponekod plačujejo tudi cene javnega prevoza. Sicer pa na daljšo razdaljo je cena bencina za zaposlenega lahko celo ugodnejša od cene javnega prevoza.

Ne s takimi bednimi kozami.
Tukaj se pogovarjamo o JU,ki ne proizvaja NIČ,samo jemlje nam GOSPODARSTVU.Vem,mora obstojat JU,samo naj se pri plačah obnašajo tako kot se pri gospodarstvu.Tu mislim na razne NEOBDAVČENE DODATKE,kot so malica,potni stroški,povečani obsegi dela,...
Default avatar

456

edino prav je napisal/a:
456 je napisal/a:
edino prav je napisal/a:

Tukaj se pogovarjamo o JU,ki ne proizvaja NIČ,samo jemlje nam GOSPODARSTVU.Vem,mora obstojat JU,samo naj se pri plačah obnašajo tako kot se pri gospodarstvu.Tu mislim na razne NEOBDAVČENE DODATKE,kot so malica,potni stroški,povečani obsegi dela,...
Če javni sektor nič ne proizvaja oz. nič ne dela, potem pa zaprimo vse šole in ustanovimo zasebne šole ter veselo plačujete šolnine, isto fakultete, zaprimo vse vrtce pa naj vam država in občina ne doplačujeta do polne cene varstva itd.......

Povečan obseg dela ni neobdavčen dohodek, je enako obdavčen kot plača oz. poseldično še višje, dodatak za prehrano je v javnem sektorju že sedaj nižji kot v gospodarstvu, trenutno 3,91, po novem 3,52...

Tudi vi v gospodarstvu bi se morali zavedati, da takšni ukrepi na področju plač in drugih prejemkov v javnem sektorju, bodo postopoma prišli tudi v gospodarstvo. Takrat pa nikar ne jamrajte.
Default avatar

ne bluzi, če nimaš pojma

edino prav je napisal/a:
456 je napisal/a:
edino prav je napisal/a:

Zelo si nepoučena in posplošuješ! JS opravlja storitve, ki jih plačujemo iz davkov. S tem da nekateri gospodarstveniki goljufate državo in zaradi izplačevanj na roko državi prikrivate davke in je JS zato oškodovan! Del JS pa se financira celo sam, zato ne bluzi, da ne proizvaja nič! Storitve kot so v zdravstvu, šoli, policiji,...se nam bolj splača, da se plačujejo iz skupne malhe, kot da bi jih plačevali privat, ker jih marsikdo ne bi mogel.
Default avatar

adiva41

replica je napisal/a:
Barca je napisal/a:

Dodatno pojasnilo:
ti praviš, skuriš za teh tvojih 700 km cca 45 l bencina. Torej dejansko porabiš 66 € (če je cena bencina 1,488 €.
Če ti povrnejo 8 % cene bencina za km, dobiš ven 83 € (700 km krat 0,119 €= 83,30 €), torej že tu profitiraš.

Če bi po tvoji logiki dobila 80 % cene bencina, bi dobila za 700 km povrnjenih 833 €, kjer pa ni več logike.
Default avatar

adiva41

adiva41 je napisal/a:
replica je napisal/a:
Barca je napisal/a:

Dodatno pojasnilo:
ti praviš, skuriš za teh tvojih 700 km cca 45 l bencina. Torej dejansko porabiš 66 € (če je cena bencina 1,488 €.
Če ti povrnejo 8 % cene bencina za km, dobiš ven 83 € (700 km krat 0,119 €= 83,30 €), torej že tu profitiraš.

Če bi po tvoji logiki dobila 80 % cene bencina, bi dobila za 700 km povrnjenih 833 €, kjer pa ni več logike.
torej, da bo razumljivo: 80% cene litra bencina na prevožen km, in ne bencina, ki si ga porabil.
Default avatar

ampak...

kaj ni po teh izračunih manj za bencin kot, če ti štejejo ceno prevoza, npr. avtobus?
Še vlak je dražji. Eni bodo potemtakem na istem, če se vozijo z vlakom...?