Najdi forum

Pozdravljeni. Stara sem 35 let, imam visoko izobrazbo, dobro službo, moža, dva otroka, hišo, vrt, ljubeče starše, kup prijateljev. Skratka – na zunaj idealno življenje. A seveda na znotraj kup problemov, zaradi katerih vam pišem. Mislim, da vsi izhajajo iz enega samega vzroka – pomanjkanje samozavesti. Čeprav vem, da nimam nobenega pravega razloga, se vedno znova ob meni znajdejo ljudje, ob katerih se počutim šibka in manjvredna. Dobesedno jim dovolim, da mi pijejo energijo. Znani rek “skozi eno uho noter, skozi drugo ven” pri meni ne deluje, večkrat njihove besede še dolgo premlevam in se z njimi obremenjujem, včasih celo ponoči. No, z ljudmi večinoma sicer dobro shajam, nikoli nisem imela težav z navezovanjem stikov in vedno sem bila dobro sprejeta v družbi. Toda že ta dva “energijska vampirja” me motita, enostavno jima ne morem ubežati (družinski član in ožja sodelavka).
Druga težava je zardevanje. Pri teh letih in tem položaju! Včasih se počutim kot najstnica. Predvsem se mi to dogaja v službi ob sodelavcu, ki je všeč praktično vsem sodelavkam. Toda zardevam samo jaz. Seveda me zaradi tega vsi hecajo, čeprav sem od večine starejša, a očitno spet – šibkejša. Začela sem se celo izogibati skupnim srečanjem, še malo, pa še po hodniku ne bom več hodila. Vem, da je mogoče smešno, toda v resnici je to zelo moteče. Kaj naj naredim, da bom bolj močna? S svojim življenjem sem sicer zadovoljna, toda manjka mi neke trdnosti, da me ne zamaja ravno vsaka “sapica”. Moja sestra pravi, da imam očito premalo problemov, ker se ukvarjam z malenkostmi. Mogoče ima prav…..
No, zaenkrat bi izpostavila ti dve težavi, da ne bom predolga. Zanima me predvsem vaše mnenje.

Ti ljudje ti samo omogočijo, da postaneš to kar občutiš v sebi šibka in manjvredna. Kdaj si se počutila šibka v življenju in manjvredna. Moraš pa vedeti, da je to bilo takrat. Da je zdaj, zdaj. Da zdaj ni preteklost ali prihodnost. Tako, da jaz bi namesto tebe pobrskala po sebi kdo in kje mi je dajal take občutke šibokosti in manjvrednosti. In potem ko izveš moraš vedeti, ker si zdaj odrasla, da si takrat tako ravnala, ker si to edino znala in da si se postavila po “robu”. Zdaj ti tega ni treba več. Veš kdo si odrasla ženska, skrbna ženska, ljubeča ženska, dobra ženska in tako deluj. Ko ti bo nekdo spet stopil na žulj boš avtomatsko začutila kdo si!!! In ne kdo nisi!

Zardevanje ne boš verjela meni je pri ljudeh zardevanje izredno ljubko in simpatično. Zato svojo “hibo” ki jo verjetno tako imenuješ obrni sebi v prid. Veliko lahko dosežeš z zardevanjem sebi v prid. Naprimer ljudje, ki vidijo, da nekdo zardeva obstanejo, ker je njim nerodno in se začnejo avtomatsko do takega človeka obnašati miroljubnejše, nežnejše, obzirnejše – kar si pa konec koncev vsi želimo.

To je bilo moje mnenje.

Takole po občutku, bi rekel, da občasno naletiš na ljudi, ki ti zbijajo samozavest in s tem pumpajo svoj ego. Tistega, ki je všeč vsem, spravi na distanco, če ne misliš imeti ničesar z njim, ali pa se ga loti. Garantirano boš razočarana. Tipi, ki briljirajo v javnosti, so običajno precej nebogljeni.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

New Report

Close