Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Prosim za razlago izvida gastroskopije

Prosim za razlago izvida gastroskopije

Spoštovani!
Pred dobrim mesecem sem bila na gastroskopiji. Prosim Vas za razlago izvida;
V distalnem požiralniku so vnetne spremembe.Najdaljša je na dvanajsti uri,ulkusa ni. Prisotna je hiatalna kila..
Sluznica je primerna,le na samem piloričnem prstanu je edematozna in vulnerabilna. V bulbusu dvanajstnika je nekaj drobnih erozij,postbulbarni del je v redu.
Odvzamem biopsije iz področja pilorusa.
DIAGNOZA;
REFLUKSNI EZOFAGITIS-LA STOPNJE B
BULBITIS

Jemljem Nolpaza tablete 40 mg zjutraj

Izvid biopsije;
Preiskovalne metode; 1 paraf.blok,serija Kreyberg in Giemsa.
Dva večja odščipa antralne sluznice želodca v predelu pilorusa. Lamina proprija je zmerno gosto kronično in blago akutno vnetno celično infiltrirana. Foveole so blago hiperplastične. Posamezne epitelne celice so intestinalno metaplastične. V enem od odvzemkov je manjša skupina korpusnih žlez. Na površini ni HP.
DIAGNOZA;
Antralna sluznica želodca. Kronični gastritis zmerne stopnje,blago aktiven. Foveolarna hiperplazija. Intestinalna metaplazija grad. I. Na površini ni HP (HP 0).
Dodatni ukrepi niso potrebni.

Rada bi še dodala,da je bila omenjena gastroskopija opravljena pred predvideno operacijo zaradi debelosti.
Lepo Vas prosim za obrazložitev izvidov in kot sem že malo prej napisala- dodatni ukrepi niso potrebni-ali to pomeni da je izvid v redu.?
Najlepša hvala za vaš odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Na gastroskopiji so ugotavljali vnetje požiralnika zaradi zatekanja tekočine iz želodca-refluks. Ugotavljajo tudi kilo prepone-to pomeni, da se je zrahljal prehod skozi trebušno prepono in je manjši del želodca zdrknil v prsni koš. V terapiji v takih primerih svetujemo zaviralce protonske črpalke. Sluznica želodca je blago vneta, kar velikokrat vidimo na gastroskopijah, tudi histološko gre le za blago vnetje, nič resnega. V želodcu niso našli bakterije Helicobacter pylori.

Lp,Nataša Smrekar

Spoštovani!

Vljudno Vas prosim za razlago izvida gastroskopije:

Histološkega izvida še nimamo, zato vem, da verjetno ne morete podrobno odgovoriti. Kakršenkoli odgovor mi bo ta trenutek prav prišel, kajti zelo me skrbi druga diagnoza, ki sem jo navedla spodaj (Atipija prepilorično – infiltracija?). Vseeno upam, da ni kaj hujšega, pa vendar imam zelo slab občutek…upam, da se motim. Ali je možno, da zdravnica predvideva, da bi šlo za karcinom?

Za informacijo… 1 leto imam težave s kožo, razni izpuščaji, ki preidejo v kraste in včasih do krvi razpokajo. Predvsem po rokah, včasih pa se razširi tudi po telesu in obrazu. Vzroka do sedaj še niso našli, zato sem bila napotena na gastroskopijo.

Vljudno Vas prosim za razlago izvida gastroskopije:

Napotna diagnoza: Urticaria kron., Celiakija?

Gospa nima drisk, prebavo ima dobro urejeno.

Sluznica požiralnika je intaktna. EG prehod nekoliko bolj zabrisan, vendar brez refluksnih sprememb, stičnica je jasno spoznana, kardija zaprta.
Vstopam v želodec. V inverziji kardija edematozna, defektov ni, oklepa inštrument. Sluznica fundusa po izgledu normalna. Sluznica korpusa z zadebeljenimi gubami. V antrumu je sluznica neravna, lisasto pordela, kronično vnetno spremenjena, najbolj izrazite spremembe so prepilorično, kjer je sluznica neravna, uletnjena. Iz tega mesta 4x, ter dodatno še iz ostalega antruma 2x biopsiram za hist. pregled.
Pilorus pasiram. Sluznica bulbusa je nekoliko bolj edematozna, defektov sluznice ni. V D2 so gube normalno izražene.

DG: Antralni kronični gastritis hujše stopnje
Atipija prepilorično – infiltracija?

Histološki izvid sledi naknadno. Izdam recept za Acipan 40, ki ga naj prejema do prejetja histološkega izvida in dokončnega mnenja.

Kakeršenkoli odgovor mi bo prav prišel, zato se Vam najlepše zahvaljujem za odgovor in Vas lepo pozdravljam!

Pozdravljeni!

Najverjetneje gre za kronično okužbo z bakterijo Helicobacter pylori in posledično spremenjeno sluznico. Seveda pa je potrebno počakati na izvid histologije.

Lp,Nataša Smrekar

New Report

Close