Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čiščenje črevesja – kolk kg nesnage so vam očistili

čiščenje črevesja – kolk kg nesnage so vam očistili

tema na čiščenje črevesja zaradi konoloskopije je že na drugi strani, pa vendar me zanima, tisti, ki ste bili na čiščenju črevesja – hidrokolon terapija – koliko nesnage so vam odstranili ?

kot je bilo ugotovljeno že v temi čiščenje črevesja, se črevo pred konoloskopijo popolnoma očisti, lahko ga gledaš na ekranu in ni nikjer vidne nobene nesnage oz. obloge
isto je bilo pri meni, stene črevesja čiste, zaradi problemovs črevesjem pa je bilo v moji glavi, da imam popolnoma obloženo črevesje in bi potrebovala hidrokolon terapijo

ali je bilo pri komu na konoloskopiji vidno obloženo črevesje?
tisti, ki ste bili na čiščenju črevesja – hidrokolon terapija – koliko nesnage so vam odstranili?

brez zamere, tista “nesnaga” ali obloga na “stenah” je tam z namenom. tam not je naseljena črevesna flora in če si boš sprala črevesje…
kot pa si ugotovila, problem s tem je bil le v tvoji glavi

bolj pozorno preberi moj zapis: zaradi problemovs črevesjem pa je bilo v moji glavi, da imam popolnoma obloženo črevesje in bi potrebovala hidrokolon terapijo in ne obratno

v glavo ti pa vcepijo s članki in oglasi, da nujno potrebuješ hidro….. kakor tudi povejo, da z postopkom odstranijo nekaj kg nesnage, ne pa črevesne flore

The human body naturally removes waste material, and colon cleansing is not necessary except preparatory to a colonoscopy.[4][14] Colon cleansing may disrupt the balance between bacteria and natural chemicals in the bowel, and may interfere with the colon’s ability to shed dead cells.[15]
Other rare but serious complications include gastrointestinal perforation from improper insertion,[16][17] and amoebic infection from poorly sterilised equipment.[18] Some colon cleansing regimens disrupt fluid and electrolyte balance which may lead to dehydration and salt depletion, whilst repeated or excessive cleansing programs can lead to anemia and malnutrition.[14] Excessive use of enemas has also been associated with cardiac problems such as heart failure,[14] and heart attacks related to electrolyte imbalances when performed as coffee enema.[19] The frequent use of enemas or other colon cleansing tools may lead to dependence and an inability to defecate without assistance or withdrawal symptoms.[2][5]
Herbs that are consumed for colon cleansing and taken as oral preparations may also interfere with drug absorption and effectiveness of prescription drugs.[5]

da povzamem:
čiščenje črevesja je popolnoma nepotrebno. možni riziki tega posega so prebadanje črevesja, infekcija z amebami, dehidracija, celo slabokrvnost in podhranjenost.
prekomerna uporaba te terapije pa zaradi neravnovesja elektrolitov lahko vodi celo v srčno popuščanje oziroma infarkt.

ampak… glavno da ljudje, ki se s tem ukvarjajo služijo na naivnosti drugih.

bolj pozorno preberi moj zapis: zaradi problemovs črevesjem pa je bilo v moji glavi, da imam popolnoma obloženo črevesje in bi potrebovala hidrokolon terapijo in ne obratno

v glavo ti pa vcepijo s članki in oglasi, da nujno potrebuješ hidro….. kakor tudi povejo, da z postopkom odstranijo nekaj kg nesnage, ne pa črevesne flore[/quote]

hja, kje pa bo potem črevesna flora? bingljala na zaklopki?

probleme s črevesjem imaš pa lahko zaradi miljon drugih stvari. prva je nepravilna prehrana.

bolj pozorno preberi moj zapis: zaradi problemovs črevesjem pa je bilo v moji glavi, da imam popolnoma obloženo črevesje in bi potrebovala hidrokolon terapijo in ne obratno

v glavo ti pa vcepijo s članki in oglasi, da nujno potrebuješ hidro….. kakor tudi povejo, da z postopkom odstranijo nekaj kg nesnage, ne pa črevesne flore[/quote]

In točno to zdravniki vedno bolj opozarjajo – pri hodrokolon terapiji ne povedo, da se odstrani vsa črevesna flora, ki mora biti tam in to lahko povzroča resne probleme.

Eh, enim bi morali odstraniti vso nesnago v možganih in jo zamenjati s čim uporabnejšim 🙂

bolj pozorno preberi moj zapis: zaradi problemovs črevesjem pa je bilo v moji glavi, da imam popolnoma obloženo črevesje in bi potrebovala hidrokolon terapijo in ne obratno

v glavo ti pa vcepijo s članki in oglasi, da nujno potrebuješ hidro….. kakor tudi povejo, da z postopkom odstranijo nekaj kg nesnage, ne pa črevesne flore[/quote]

In točno to zdravniki vedno bolj opozarjajo – pri hodrokolon terapiji ne povedo, da se odstrani vsa črevesna flora, ki mora biti tam in to lahko povzroča resne probleme.[/quote]

Sem zadnjič slišala eno pripovedovat, da je bila na čiščenju črevesja, kar tko, preventivno, in ima od takrat (že mesece) uničeno prebavo, ki je bla prej čisto OK.

Meni se zdijo take in podobne zadeve v preventivne namene čisto mimo.
Enako kot “preventivno” jemanje ne vem kakšnih prehranskih dodatkov.

ce imas resnicno obcutek o zapacanem crevesju zakaj se ne sklistiras
lahko kupis v lekarni napravo za to
normalno gre notri blagi pripravek kamilicnega caja in mlacna voda
lahko pa odvijes glavo od tusa in si notri usmeris zmeren curek zmerno mlacne vode in ko imas obcutek da je rit polna gres na wc
pomaga ceprav jaz tega ne pocnem vec , ker sem se pocutila omoticno po tem
lp

Pred leti sem bila na kolonoskopiji, pa tudi na hidrokolonu sem bila 3x – v času enotedenskega posta, kaki dve leti po kolonoskopiji.

Takrat pri kolonoskopiji je bilo črevo videti čisto.

No, ko sem pa imela hidrokolon – po več dneh posta, ko nisem jedla nič trdne hrane, so se pa še vedno izločali manjši trdni koščki blata, za krono vsega pa se je izločila nekakšna alga, kakih 25 cm dolga zadeva, najbolj podobna morskim algam, ploščata in široka kakih pet cm. Zagotovo je morala biti v črevesju, ker se je izločila pa 6 dneh brez uživanja trde hrane (samo zelenjavni sokovi in čaji). Kaj izločiš na hidrokolonu, jasno vidiš, ker je del odtočne cevi prozoren.

Naj še povem, da se je tudi mojim sotrpinom na postu dogajalo podobno – da so izločali trdne koščke blata in večje obloge, Kolikor se spomnim, so zlasti tistim z zaprtjem svetovali, naj še nadaljujejo s čiščenjem črevesja.

Glede črevesne flore je pa tako – odgovorni izvajalci hidrokolona oziroma posta te opozorijo, da oboje odplavi tudi črevesno floro in da moraš nujno uživati probiotike. Me pa npr. pri kolonoskopiji na to niso opozorili, da tudi čiščenje črevesja pred to preiskavo oslabi črevesno floro.

Klistiranje tudi malo zaleže, očisti se le zadnji del črevesa, kar pa vseeno dobro dene. Ob postu je nujno potrebno.

Če ima človek občutek zapacanega črevesja, je modro, da kaj ukrene. Kajti slaba prebava pomaga pri razvoju bolezni.

@AVTORICA

Če imaš urejeno prebavo, ne vidim razloga, da bi se mogla spucat ko purman. Če se ti pa zdi, da si usrana od znotraj, pa kosmato na not obrni, pa zunanjost s štrejfiksom spucaj!!

To je bedarija in svetovni nateg! Za eno čiščenje je bilo pred dvema letoma 60 €. Koliko je danes?
Izpod “štirih nategov” ti to ne bo nihče delal.
Vsi tile deratizatorji so navadne barabe!!
Ne dajte se imeti za norca.

Tista alga ni bila nič drugega kot sprijeti zelenjavni sokovi in čaji. Brezmejna je človeška neumnost.

Alga?
Da te ni zapustila trakulja.

To čiščenje ni samo fizično, je mnogo več.

Hehe, cklbš je šprical kemijo in fiziko v osnovni šoli.

za 30a – ni bila videti trakulja, ampak nekakšna daljša zadeva, težko opisljiva, ampak konkretna.

Od takrat se mi hrana prebavi v enem dnevu, kar včeraj pojem, je naslednji dan zunaj, prej pa je bilo notri dva dni.

Nejeverni tomaži lahko hitrost svoje prebave preverijo npr s kivijem, ko natančno vidiš, kdaj pridejo črne koščice na svetlo. Dolgo zadrževanje hrane v telesu ne more biti zdravo.

No, pa preberi, kaj pravijo strokovnjaki na to temo, če sem že jaz tako neuka. Tako pametna kot si, to angleščina verjetno ne bo predstavljala problemov.

No scientific evidence supports the alleged benefits of colon cleansing. The bowel itself is not dirty and barring drugs, disease or mechanical blockage, cleans itself naturally without assistance. Certain enema preparations have been associated with heart attacks and electrolyte imbalances, and improperly prepared or used equipment can cause infection or damage to the bowel. Frequent colon cleansing can lead to dependence on enemas to defecate and some herbs may reduce the effectiveness of prescription drugs.

The symptoms that are attributed to auto-intoxication—headache, fatigue, loss of appetite and irritability—are actually caused by mechanical distention within the bowel, such as irritable bowel syndrome, rather than toxins from putrefying food. The benefits anecdotally attributed to colon cleansing are vague and the claims made by manufacturers and practitioners are based on a flawed understanding of the body. There is little evidence of actual benefit to the procedure, and no evidence that it can alleviate the symptoms that are attributed to the theories of colon cleansing. No surgeries, autopsies or other observations of colons have discovered any evidence of compacted feces or other evidence to support the theory of auto-intoxication or the need for colon cleansing.
Complications and risks

The human body naturally removes waste material, and colon cleansing is not necessary except preparatory to a colonoscopy. Colon cleansing may disrupt the balance between bacteria and natural chemicals in the bowel, and may interfere with the colon’s ability to shed dead cells.

Other rare but serious complications include gastrointestinal perforation from improper insertion, and amoebic infection from poorly sterilised equipment. Some colon cleansing regimens disrupt fluid and electrolyte balance which may lead to dehydration and salt depletion, whilst repeated or excessive cleansing programs can lead to anemia and malnutrition. Excessive use of enemas has also been associated with cardiac problems such as heart failure and heart attacks related to electrolyte imbalances when performed as coffee enema. The frequent use of enemas or other colon cleansing tools may lead to dependence and an inability to defecate without assistance or withdrawal symptoms.

Herbs that are consumed for colon cleansing and taken as oral preparations may also interfere with drug absorption and effectiveness of prescription drugs.[5]

http://www.faceforceyoga.com/…/lepa_in_zdrava._generalno_ciscenje_cre…kaj pa porečete na tole?

Z vsakim klistiranjem in kolonhidroteapijo se ustvarja slabse zadrzevanje plinov ali blata.
Zaradi pritiska vode od zunaj oslabijo notranje analne misice in posledice so tu. Tako kot prisilno popustijo pod pritiskom vode, se prehitro odprejo pod pritiskom plinov in joseba mora naglo na wc, ne more po svoji volji zadrzevat blata ali plina toliko casa kot nekoc in kot drugi, ki takih preizkusov s sabo nso delali.

Klistiranje in celotno ciscenje crevesja je primerno le pri kornicnih glavobolih, za katere so pogosto krivi čepki blata, zaradi slabega izlocanja zalepljeni v debelem crevesju,v katerih se ustvarja zrak in zivijo bakterije. To notri gnije, strupi pa potujejo nazaj v kri, od tod napadi migrene. Primenro je tudi za stare ljudi zaradi kronicnega zaprtja, takrat, ko nic drugi ne pomaga.

Najlazje je zmagati s prehrano z veliko sadja in zelenjave, al pa nekaj fig vsak dan. Kdor pa sumi na parazite, pa to dokaze z czorcem blata v laboratoriju in lahko vedno dobi zdravilo
antiparazitik in bo zdrav.

zapri gobec ti kao vsevedni kreten na teme o katerih je razvidno da nimaš blage veze lol tipična slovenska vsevednost

pejt gledat kake avtopsije pa patologije pa boš vidu kok “čista” črevesja ma folk-tok zapacan da bi gotov zlo neumn gledal če bi vidu na lastne oke. bebec 🙂

New Report

Close