Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj bi vi naredili-sem obupana?

Kaj bi vi naredili-sem obupana?

Smo 4-clanska druzina,ki ima mesecno 1500 eur dohodka.Imamo tudi kredit,tako da se komaj prebijamo skozi mesec.

Pred 5 leti sem po smrti oceta podedvala 1/4 hise.V tej hisi zivi mama s sestro.O tem delezu nikoli nismo govorili.Vedno je bilo potiho receno ,dokler je mami ziva…tako to ostane.Nikoli nisem razmisljala o tem kot o premozenju.Sestra v hiso vlaga..Se dobro razumemo.

Danes pa dobim odlocbo za vrtec in doklade.Ze ves dan jocem,Na racun te hise od katere nic nimam smo sli iz 2.v 6 razred.Placila za vrtec bo treba se za nazaj poravnat,prav tako doklade.Ne vem kako bomo.

Kaj bi storili vi?Naj se z mamo in sestro kregam zaradi deleza te hise in nekaj parcele.Tudi mama in sestra nista premozni,vem da denarja za izplacilo nimata.
Naj bom tiho,imam se naprej dober odnos z njima in komaj prebijem skozi mesec z 2 majhnima otrokoma?Sem obupana,ne vem kaj naj!!!!

Ena gospa mi je svetovala darilno pogodbo?Morda mi zna kdo kaj vec svetovati glede te pogodbe!Resnicno hvala

P.s:Gospa na csd pravi,da je pritozba brezsmiselna.Tak je pac zakon-uposteva se nepremicnina v kateri NE ZIVIS.A NI TO IRONIJA-mi v bloku soseda v hiSI KOT Vila pa imam zaradi te hise enako vrtca kot ona!!!Zalostno!!1

Za nazaj itak ne moraš nič spremenit. Za naprej pa naredite darilno pogodbo in hišo prepusti sestri. Tako te ne bo bremenila… Potem daj novo vlogo za vrtec.

Pravzaprav pametnega nasveta nimam, vem pa, da bo oz. je takih kot si ti čedalje več. Enostavno ne dojamemo še, da je resnično konec socializma in časa, ko je država skrbela za nas. Zdaj smo v času, ko moraš poiskati še dodatno delo, če želiš preživeti dva otroka in kredit.

Osebno bi se v taki situaciji poskušala rešiti z dodatnim delom. Zagotovo bi delala na tem, da ohranim dobre stike s sestro in materjo, jaz osebno bi se celo odpovedala deležu pri hiši, če ga ne bi nujno potrebovala. Kajti-dejstvo je, da če si lastnica dela hiše imaš premoženje…četudi v njem ne živiš…

Ni pa to situacija za obupavat, zato se “sestavi” in trezno razmisli kako naprej.

nova
Uredništvo priporoča

Oprosti, obupana ali ne, živim sama v garsonijeri, ki je komaj dostojna za življenje skupaj z najstniško hčerko, ko je bila manjša sem ves čas plačevala pošteno ceno za vrtec, ki je bila identično ista kot raznoraznim mešetarjem in takim, ki poleg svojega stanovanja imajo še cel kup nepremičnin, takih in onakih, med drugim, kot ti sedaj. Dejstvo JE, da imaš toliko in toliko nepremičnin ali deležev v lasti. Pika in amen. Način plačila boš že še uredila, ker v vrtec gredo otroc še 2,3 leta, to boš pa že preživela, hiša pa ti bo ostala, prej ali slej se boš utaborila vanjo sebe ali otroke…

Vsi te možnosti nimamo in skrajnji čas je, da se te zadeve uredijo, tisti, ki imate poleg stanovanja še kaj v lasti, boste krepko premislili, kaj s tem narediti in boste hvala bogu, končno plačevali pošteno ceno v skladu s premoženjem ki ga DEJANSKO imate, kar je edino pravilno.

Drugače pa ne jokcaj, vse se da poštimat, kjer je volja je tudi pot!

Zdaj je kar je. Ne vem, če lahko kaj spremeniš, vsaj ne v krajšem obdobju oz. doker ne dokažeš, da se je stanje spremenilo.

Jaz sem v položaju tvoje sestre – ampak moj brat mi je jasno povedal, da bo zahteval od mene 1/2 deleža hiše mojih staršev (kolikor mu pač pripada) – vem, da bo to večkratnik nekaj 10.000 eur. Pa ga (v bistvu njegovo ženo) prav nič ne briga če meni finančno ne gre dobro, s kakšnimi problemi se soočam, da sem sama z otrokom … Ampak ok – to ima pravico zahtevati, kaj naj rečem, da s tem nimam problema, če ne bo hišo cenil na veliko večjo vrednost kot je dejanska.

Mislim, da bi bilo prav, da tudi tebe sestra izplača v dogovorjenem znesku, da se npr. za sedaj odpoveš svojemu delu dediščine (si to res želiš – ?). Sicer pa je res zelo pametno, da takšne stvari čimprej uredite.

Zdaj je kar je. Ne vem, če lahko kaj spremeniš, vsaj ne v krajšem obdobju oz. doker ne dokažeš, da se je stanje spremenilo.

Jaz sem v položaju tvoje sestre – ampak moj brat mi je jasno povedal, da bo zahteval od mene 1/2 deleža hiše mojih staršev (kolikor mu pač pripada) – vem, da bo to večkratnik nekaj 10.000 eur. Pa ga (v bistvu njegovo ženo) prav nič ne briga če meni finančno ne gre dobro, s kakšnimi problemi se soočam, da sem sama z otrokom … Ampak ok – to ima pravico zahtevati, kaj naj rečem, da s tem nimam problema, če ne bo hišo cenil na veliko večjo vrednost kot je dejanska.

Mislim, da bi bilo prav, da tudi tebe sestra izplača v dogovorjenem znesku, da se npr. za sedaj odpoveš svojemu delu dediščine (si to res želiš – ?). Sicer pa je res zelo pametno, da takšne stvari čimprej uredite.

Zdaj je kar je. Ne vem, če lahko kaj spremeniš, vsaj ne v krajšem obdobju oz. doker ne dokažeš, da se je stanje spremenilo.

Jaz sem v položaju tvoje sestre – ampak moj brat mi je jasno povedal, da bo zahteval od mene 1/2 deleža hiše mojih staršev (kolikor mu pač pripada) – vem, da bo to večkratnik nekaj 10.000 eur. Pa ga (v bistvu njegovo ženo) prav nič ne briga če meni finančno ne gre dobro, s kakšnimi problemi se soočam, da sem sama z otrokom … Ampak ok – to ima pravico zahtevati, kaj naj rečem, da s tem nimam problema, če ne bo hišo cenil na veliko večjo vrednost kot je dejanska.

Mislim, da bi bilo prav, da tudi tebe sestra izplača v dogovorjenem znesku, da se npr. za sedaj odpoveš svojemu delu dediščine (si to res želiš – ?). Sicer pa je res zelo pametno, da takšne stvari čimprej uredite.

Zdaj je kar je. Ne vem, če lahko kaj spremeniš, vsaj ne v krajšem obdobju oz. doker ne dokažeš, da se je stanje spremenilo.

Jaz sem v položaju tvoje sestre – ampak moj brat mi je jasno povedal, da bo zahteval od mene 1/2 deleža hiše mojih staršev (kolikor mu pač pripada) – vem, da bo to večkratnik nekaj 10.000 eur. Pa ga (v bistvu njegovo ženo) prav nič ne briga če meni finančno ne gre dobro, s kakšnimi problemi se soočam, da sem sama z otrokom … Ampak ok – to ima pravico zahtevati, kaj naj rečem, da s tem nimam problema, če ne bo hišo cenil na veliko večjo vrednost kot je dejanska.

Mislim, da bi bilo prav, da tudi tebe sestra izplača v dogovorjenem znesku, da se npr. za sedaj odpoveš svojemu delu dediščine (si to res želiš – ?). Sicer pa je res zelo pametno, da takšne stvari čimprej uredite.

skrivati svoje premoženjepred lenuhi,in sem naredil takole: Neprimičnino sem po ceni ki je realna za državo prodal sorodnici. Kupoprodajna pogodba pa je vsebovala klavzulo prepovedi odtujitve in obremenitve brez mojega dovoljenja, ter predkupno pravico, ter možnost prodaje za svoj račun.

prepoved odtujitve in obremenitve je vpisana v ZK.

Drugače pa čisto človeško: Imovina terja odgovornost, žlahta raztrgana plahta,…….
Jaz bi vložil zahtevo za delitev premoženja v naravi. Čisti računi- dobri prijatelji,…..

Nečesa ne razumem. Če je tvoj delež vreden recimo 100.000 eur, so fiktivne obresti 3.410 eur in se prištejejo dobičku. Na člana je to cca 70 eur, kar dvigne povprečje za približno 7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Da ste preskočili kar štiri razrede, mora bit vrednost nepremičnine ogromna, saj je razlika med 2. in 6. razredom 34{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ??? Mogoče sem kaj spregledala?

Jaz bi vložil zahtevo za delitev premoženja v naravi.

Kaj pa to pomeni?

Jaz sem se pa letos lepo odpovedala dedovanju. Vse imetje, ki ga imajo starši sem prepustila sestri, ki živi v njuni hiši in seveda prenaša vse dobro in vse težko, kar se doživi v takem sobivanju… In izračun za otroški dodatek mi ne bremeni moje denarnice. In tudi moje duše ne bremeni čakanje na smrt staršev in pohlep po njunem imetju. Sicer sva oba z možem brezposelna in v finančnem smislu nam gre težko. Imamo pa prijateljske odnose s sestro in njeno družino. Brez preračunavanja, kaj bo, ko staršev ne bo več. Veš, tudi to je bogastvo!!!

Pišeš bedarije, ker si sama pač nisi znala ničesar ustvariti.
Drugače pa, koliko pa plačujejo vrtca tisti, oz. tiste, ki hodijo na razno razna križarjenja in tam zapravijo vse svoje premoženje? Mislim, da bi bilo pametno obdavčiti vse račune, ki so izdani za takšna in drugačna potovanja in prav tako vse upoštevati pri plačevanju vrtca.
Ti, obupana ali ne, pa se potrudi, da boš naredila kaj pametnega v svojem življenju in bosta lahko s hčerko živeli v stanovanju, dostojnem za življenje!

avtorici Ne razumem napisem le-tudi jaz ne razumem
socialna delavka mi je na to vprasanje odgovorila,da so sli vsi za 1 ali 2 razreda gor-to je baje varcevalni zakon
Dedovana hisa je ze stara,je pa precej velika.Tu je pol se naveden travnik pred hiso,vrt in oni so vse to gromozansko ocenili.

po mojem mnenju pa lahko nekaj narediš. stalni naslov naj bo naslov hiše katere delež imaš.

na koliko so pa ocenili vrednost ?

Pišeš bedarije, ker si sama pač nisi znala ničesar ustvariti.
Drugače pa, koliko pa plačujejo vrtca tisti, oz. tiste, ki hodijo na razno razna križarjenja in tam zapravijo vse svoje premoženje? Mislim, da bi bilo pametno obdavčiti vse račune, ki so izdani za takšna in drugačna potovanja in prav tako vse upoštevati pri plačevanju vrtca.
Ti, obupana ali ne, pa se potrudi, da boš naredila kaj pametnega v svojem življenju in bosta lahko s hčerko živeli v stanovanju, dostojnem za življenje![/quote]

Tole je šele bedarija!
Saj denar za potovanja ne pade z neba (vsaj večini ne), je prihranjen od dohodkov, ki so že itak obdavčeni, ali ne?
Ti bi pa iz foušije pol še dopust obdavčila. Daj še enkrat premisli, kakšne neumnosti pišeš…

Prijavi si stalno bivališče tam kjer živi mati.

Preveri, da ti niso vzeli celotne hiše, nekaterim niso izračunavali samo delež, ampak celo hišo.
V tvojem izračunu (ali pisanju) so napake, ker nemogoče da bi toliko poskočila v plačilu vrtca.
Še enkrat poglej vse postavke in preračunaj.

Drugače pa povej sestri in ji predlagaj, če se lahko kaj dogovorita, mogoče da to ona izplača po zelo ugodni ceni. Čeprav vrtec boš plačevala 2-3 leta, hiša pa ostane.

Vzeli so pravilno vrednost 1/4,sem vec kot pol ure govorila s soc,delavko.Tudi meni so stvari nemogoce.Je pa bil moz v letu 2009 5 mes,bresposelen(2.razred)!V letu 2010 pa je zaposlen,ima placo 780 eur neto priblizno.

Jaz pa avtorici pravim naj se dediščini odpove. Ker koneckoncev ne bo nikoli živela v tej hiši – tudi po materini smrti bo lastnica polovice. In staro hišo razdelit je katastrofa – kaj šele vzdrževat.

Tudi vzdrževanje hiše je kot solastniku dolžnost + plačila davkov.Se pravi obnova strehe, izolacije…………………………….

Zakaj se raje ne dogovorite da prepustiš vsega sestri za pomoč in oskrbo materi. Tako boste v dobrih odnosih in bodo lahko tvoji otroci hodili na počitnice……………..pa gajba krompirja jeseni ne bo odveč. Kar v primeru tožarjenja seveda odpade

Žal vsega ne moremo imeti – no, lahko imamo moramo pa biti pripravljeni plačati.

???
Kaj pa, če se s sestro, ki v hiši živi poskusiš zmeniti, da ti vsak mesec nakaže nekaj denarja in te tako počasi izplačuje? Na koncu koncev ona zato ne plačuje najemnine. Ali ti plača uporabnino?

Samo to rečem: končno, končno je država začela gledati celotno premoženje in ne samo plače! Ja, vem, da se bo folk znašel in začel prepisovati vse premoženje na celotno razširjeno sorodstvo, ampak vsaj en korak v pravo smer. Meni se enostavno nikoli ni zdelo fer, da jaz zaradi višje plače (in hkrati dokaj visoke najemnine) plačujem bajno ceno za vrtec, kolegica, ki pa je čepela na četrt milijona vredni hiši v centru LJ, plačevala prvi ali drugi razred ter se mi smejala, češ “kaj pa zaslužiš tako veliko”. Veliko? Malo nad povprečno plačo, oba s partnerjem.

Preden te čisto do konca kap, preveri, kaj ta 6. razred pomeni v konkretnem znesku – tudi razredi so zdaj namreč drugačni kot lani.

Na darilno pogodbo ti bodo udarili davek, da se ti samo zaradi tega ne splača prepisovati, mislim, da bi bila cenejša kupoprodajna pogodba. Ni te pa sestra dolžna izplačevati.

No, deleža mu nisi dolžna izplačat, saj se lahko hiša morda deli v naravi in je pač polovičen lastnik. Tudi cene si ne more kar izmisliti od oka.

So mi pa tele zdrahe okoli dedovanja ena skrajno antipatična lastnost našega naroda. Ljudje bi lastni sestri ali bratu tudi roko odrezali, če bi jo lahko prodali.

New Report

Close