Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

grawe=nateg stoletja

Default avatar

opeharjen

11 let že plačujem 600 evrov letno v sklade grawe....v 11 letih sem privarčeval 3800 evrov...
boljš v štunf ali gostilno vlagat ker tole je absurd...
Default avatar

nxj

Jah od nekod morajo tudi grawečani imeti pljačko.
Default avatar

14 plus 13

Malo težko verjamem, da vplačuješ v sklad, ker pred 11 leti so se pri nas skladi komaj začeli.
Spet težko verjamem, da 600€ varčuješ, prej bo, da imaš še nezgodno in da plačuješ nekaj za nezgodo in nekaj za varčevanje. Nezgoda se ne varčuje. Daj preveri malo po pogodbi. Preveri tudi, če je res 11 let, ker v vsakem primeru se mi zdi malo premalo denarja.
Default avatar

wenga

To je pa res malo, ampak predvidevam, da vlagaš 60 eur mesečno (ne 600!), jaz 50 eur, približno toliko časa kot ti, pa imam toliko kot ti privarčevanega (je kakšne 1.000 eur manj kot sem vložila), vsaj pred enim letom sem imela, razen če je še bolj padlo vse skupaj :-(((( Ampak gre za krovne sklade, torej verjetno ne bo nič propadlo, razen če gre vse skupaj v maloro ..

Sicer pa boš šele na daljši rok videl koliko boš dobil.

Pri teh stvareh je tako - če bi bilo gospodarstvo v razcvetu, bi šle številke v višine, zdaj v krizi, pa vr ednost denarja pada. Tako je, saj tega ni nihče mogel napovedati.

Moj kolega je leta živel na VELIKI nogi zaradi teh vlaganj - v bistvu si je zgradil še eno hišo, zdaj je v bistvu zgubil veliko, ampak to so vlaganja ... Enkrat dobivaš, drugič zgubljaš, nikoli pa ne veš, kako se bo obrnilo ...
Default avatar

dajte brat

Napisal je 600 letno, ne mesečno. To je 50 mesečno.
Default avatar

katarina73

jaz plačujem v merkur 50 ezr mesečno, pa sem ravno preračunala, da če ne gre nič gor bom v 30 letih dobila 18.000 eur. :) no, tolk je minomum, ki mi po pogodbi pripada. max je pa 36.000 eur. ampak takrat bom najbrž vesela in prvega in drugega zneska.
Default avatar

hvaležna Merkurka

Merkurja takrat ne bo več, samo še prah bo od njega ostal.
Default avatar

merkur-

hvaležna Merkurka je napisal/a:
zavarovalnica merkur ni trgovina merkur...
Default avatar

hvaležna Merkurka

merkur- je napisal/a:
zavarovalnica merkur ni trgovina merkur...
Zavarovalnice so pa nesmrtne? :))))
Default avatar

lunca2w

Ti skladi so navaden nateg, tako kot praviš. Bolje da dvigneš ves denar takoj, preden še ta izhlapi neznano kam. Imam znanca, ki je vplačal že okoli 3000€, nazadnje ko je preverjal je bil njegov sklad vreden samo še 1700€.

Ko imajo butasti denar, pametni tržijo. To drži kot pribito.
Default avatar

ena.ena.

lunca2w je napisal/a:
Ti skladi so navaden nateg, tako kot praviš. Bolje da dvigneš ves denar takoj, preden še ta izhlapi neznano kam. Imam znanca, ki je vplačal že okoli 3000€, nazadnje ko je preverjal je bil njegov sklad vreden samo še 1700€.

Ko imajo butasti denar, pametni tržijo. To drži kot pribito.
Žal to ne drži. Časi pač niso ugodni za vlaganja v sklade. Pred leti so ljudje ogromno služili na ta način.
Default avatar

nope...

Ne, to, da časi niso primerni za vlaganje v sklade, sploh ne drži - zdaj je neugoden čas za izstop iz skladov. Trenutne cene pa lahko gledaš tudi kot "razprodaje" - zdaj poceni kupuješ. Brez tveganja pa ni, itak...

Avtorju teme pa: preveri pogodbo (polico). Če gre vse v naložbeno varčevanje, si verjetno imel kar nekaj sredstev takrat, ko je "vse padlo" in se še zdaj ni pobralo. Lahko pa, da gre del sredstev tudi v zavarovanje, potem je vsota za varčevanje pač nižja.
Default avatar

Primož

Narobe razmišljate, nihče nima denarja samo v skladih kot naložbo. Če pa to imate, potem pa ste igrali na veliko številk in velike vsote, ki pomenijo tudi zelo velik padec. Če pa ste varčevali in imeli poleg še življensko in nezgodno zavarovanje, potem pa je to nekaj popolnoma drugega.

ker če se poškodujete, tudi kaj dobite, zato bodite pametni, pa preverite pogodbe in spremenite pogoje, vse se da.
Jaz ssem zavarovan, obenem še varčujem, če bo kaj super, če ne, sem zavarovan, tako kot avto.

malo razmislite, ne smao gledati, koliko denarja boste dobili, ampak kaj lahko izgubite.
primož
*************************************************************************************
www.mgc-bistrica.si

Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben.
https://www.facebook.com/med.over.net
Default avatar

cbkjš

Če je zavarovalnica, je to verjetno naložbenoi zavarovanje. Komponentna življenjskega zavarovanja pa nekaj stane.
Default avatar

zanimivo

Si jasnovidna?
Ker namreč napoveduješ propad zavarovalnici, ki dela že od leta 1798.
Default avatar

motiš se

ena.ena. je napisal/a:

Žal to ne drži. Časi pač niso ugodni za vlaganja v sklade. Pred leti so ljudje ogromno služili na ta način.

Motiš se. Ravno zdaj je pravi čas za naložbe v sklade, ko vse pada in ko so nizke cene.

Kakšno imaš to logiko, valjda kupuješ čevlje, ko je razprodja, ne pa, ko so cene najbolj navite.
Default avatar

lunca2w

Jah ne vem kako ste lahko vsi tako glasni, kako huda naložba so ti skladi. Jaz pa vsakega, ki vprašam piha od jeze, ker so jim izpuhteli lepi denarci.

Pa tisti, ki pravite, da se splača na dolgi rok. Kako to, če pa avtor že 11 let vplačuje pa ima 3800???
Default avatar

opeharjen

Skupno plačujem 850 nekaj je zavarovanje in večija gre v naložbeno....
torej do sedaj je 3800 in po 25 letih 14 500...po matematiki se ne ujema tukaj nič razn pušione....če bi samo v štuf je bolje....toliko o dolgoročnosti...
pri drugi polici drugje se oni zavezujejo koliko dobiš po določeni dobi....
Default avatar

motiš se

lunca2w je napisal/a:
Jah ne vem kako ste lahko vsi tako glasni, kako huda naložba so ti skladi. Jaz pa vsakega, ki vprašam piha od jeze, ker so jim izpuhteli lepi denarci.

Pa tisti, ki pravite, da se splača na dolgi rok. Kako to, če pa avtor že 11 let vplačuje pa ima 3800???
Jaz pa tebe vprašam, kdaj boš kupovala čevlje, oblačila, prašek in podobno? Ko bodo na znižanju in v akciji ali ko bodo normalne ali celo navite cene?

Delnice so zdaj v akciji. Vse so padle in so poceni. Torej se jih kupuje zdaj.
Ko bodo skladi spet prinašali dobiček, bodo delnice drage in se jih ne bo splačalo kupovati.

Ne razumem, pri čevljih in praških nam ta logika štima, pri delnicah pa ne...
Default avatar

miila

opeharjen je napisal/a:
11 let že plačujem 600 evrov letno v sklade grawe....v 11 letih sem privarčeval 3800 evrov...
boljš v štunf ali gostilno vlagat ker tole je absurd...
Po mojih izkušnjah je tole vlaganje v razpršene sklade larifari. Namreč, nikoli ne bo donos točk na tujih trgih tako visok (nestabilnost trgov), da boš ti dejansko po preteku zavarovalnine dobil 1krat večji znesek, kot je bil vložek. Tista logika, da z večjo vsoto vplačanega, lahko dobiš več na koncu izvisi. Bolje imeti kakšno drugo naložbeno življensko zavarovanje. Ker to je tako, tisti trenutek verjetno se niti zares ne zavedaš kaj podpisuješ, zavarovalni agent ti nekaj spalamudi, sliši se super fajn. In si pečen. Škoda le, da nisi sproti preverjal koliko imaš na polici stanje. Ker, če bi preverjal, bi že po preteku enega leta denar hotel dvigniti. Pravijo tudi, da je v razpršeni sklad, bolje vlagati na dolgi rok, ter da se šele po preteku obrestuje. Zakaj se potem tebi ni obrestovalo? Imel si določen, procent ki si ga plačeval, 11 let? Kje se je zgodba tako obrnila?

To je zame opeharjenje, na račun nevednosti ljudi. To je zame enako, kot piramidna shema, učinek je popolnoma enak. Zgrozi me, ko pomislim koliko jih plačuje, morda za svoje otroke, eni res težko prigaran denar in ne morem si predstavljati, kaj to pomeni za njih po preteku nekega obdobja.