Najdi forum

MACA

Uporablja kdo MACO? Jaz jemljem vsako jutro tisto v prahu in opažam, da mi je potem, ko jem, čez kakšno uro slabo. Nekako čudna slabost v želodcu, pritisk in rahla bolečina v celem trebuhu. Podobno opaža tudi sin. Ima še kdo podobne reakcije?

definitvno ja ….

jaz sem zaradi uživanja mace pristala na urgenci z zastrupitvijo

prvič sem jo vzela( pa prav malo-po pravilih ) in sem dobila zelo velike trebušne težave, padel mi je pritisk, imela sem noro vrtoglavico, pa še tega nekako nisem povezala z maco, ampak sem mislila, da sem dobila kako virozo …potem pa , ko se je vse umirilo -po nekaj dneh…pa sem jo zjutraj ponovno vzela in je bila reakcija še hujša , tako da sem mislila, da bom umrla , nor glavobol, bruhanje, slabosti , skoraj izguba zavesti , driska tri dni… … ko sem šla malo po tujh straneh, pa sem našla veliko komentarjev, da so imeli ljudje ravno take težave… pač nismo vsi za vse …kar enim koristi , lahko drugemu škodi in zato je treba biti zelo previden pri uživanju prehranskih dodatkov …. torej ti maca ne paše, boš pač našla kja drugega

Ne bi jo rada nehala jemati, ker mi je uravnala menstruacijo, zgleda, da je res nekaj na hormonih. HB še zdaleč nimam tako hude reakcije kot ti, mi je pa vseeno nadležno slabo.
Kaj pa ti jemlješ namesto mace? Obstaja kaj podobnega?

pomoč sem poiskala pri dr. Toljanovi in bioidentičnih hormonih …ta terapija pa mi je spremenila življenje … sem pa nekje prebrala, da je neka gospa imela težave samo z eno vrsto mace, ko pa jo je kupila v drugi trgovini (od drugega uvoznika?) , pa ni imela težav . Vendar si jaz po katastrofi :)) nikakor nisme upala poskusiti še enkrat
,
lp

Brala sem, da je samo ena vrsta mace odobrena s strani lekarniške zbornice. Dobi se jo v dm in ima oranžen pokrovček. Jaz jo občasno pijem in nimam nobenih problemov.

Točno to uporabljam.

et . točno to sem prebrala …:) po Maci iz DM ni imela težav , po eni drugi pa -…. tako da pač sploh ne veš , ali je zato slabša , ali je zato boljša ::))

lp

obstaja še veliko drugega ne le MACA.

sojino mleko 1/2 litr na dan
cimicifuga
dong quai, kitajski gozdni koren
navadna konopljika
sladki koren
soja,
laneno seme (lignani so fitoestrogeni)
bioflavonoidi vsebujejo fitoestrogene (bela notranja lupina citrusov,češnje,rdeča detelja,borovnice…)

več najdeš na internetu

Jaz uživam maco že ene pol leta, nobenih slabosti, težav. že na splošno nisem občutljiva na želodčnem področju. Sodelavka jemlje isto vsrto mace in njej je bilo v začetku slabo, bolel želodec. Tudi sicer ima področje pleksusa bolj občutljivo. Maco je začela jesti po/ob konkretnem obroku in slabosti ter bolečin ni bilo več. Tako da, če jo jemlješ na prazen želodec, je lahko to razlog, sicer pač ne vem. Je ne jemlji, saj ti telo sporoča, da zate ni primerna.

Maca povzroča pri mnogo ljudeh težave. Če imaš težave s prebavo, je prav mogoče, da si alergična nanjo. Jst imam alergijo na mango, ki se je pokazala z nelagodjem/krči v želodcu.
Za uravnavanje hormonskih težav se dobi še kar nekaj produktov v lekarnah (jaz sem pila ganodermo, ki je znana po ustvarjanju hormonskega ravnovesja-.ogromno info dobiš na netu).
Kot oseba, ki je imela že nekaj alergičnih reakcij na različne produkte (od sadja do kozmetike), ti toplo priporočam, da se maci odrečeš in raje izbereš drugi produkt. Kaj pa homeopatija-mislim, da bi ti znala pomagat.

Maco naj bi uživali le termično obdelano, torej žličko prelijte z vrelo vodo, ko se shladi pa zaužijte. To mi je svetovala lastnica eko shopa, kjer kupujem omenjene zvarke. Je tudi mene bolel želodec, pa sem jo povprašala.

jaz uživam Bhip pink napitke, ki poleg mace vsebujejo še veliko drugih zdravilnih učinkovin:zeleni čaj,aschvaganda ,česnja acerola, rožni koren,ameriški ginseng, acai jagode,shilajit, vitamine b complex….to se le nekatere.Napitek zagotavlja hormonsko ravnovesje,dolgotrajno energijo, zdrave lase, kožo in nohte.

Če katero zanima kaj več mi lahko piše na mail:[email protected] , lp.

Povej več, kje kupuješ, kako zgledajo, kako jemlješ…

Maco uživam že 3 mesece, vsako jutro eno žličko v mlačnem čaju. Potem pa kmalu nekaj pojem. Nimam nobenih omenjenih težav, ker sem v začetnem stadiju menopavze, pa mi nekako uravnava “valunge”, ki jih sedaj praktično nimam. Jemljem jo od ponedeljka do petka znamke Inka natura.

atalja
Si poskusila Dong Quai (Kitajska Angelika), kar vem, z Maco ne dela nobenih težav, je pa kot neki Ginseng za ženske, kitajci ga kombinirajo z Rehmannijo (Shu Di Huang), ki vlaži, kar je zelo koristno v meni, upam, da jim bo uspelo zrihtat še Rehmannijo, tolk za info je pa ta v Wikipediji, neprupravljena, ta o kateri govorim jaz, je pripravljena (rehmannia glutinosa preparata)
Pa vse dobro ti želim <3

New Report

Close