Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šli bi v Zoo Zagreb ali Ljubljana

Šli bi v Zoo Zagreb ali Ljubljana

Lepo prosim za vaša mnenja, izkušnje… Jutri se z otroci nameravamo podati v Zoo. Sedaj pa me zanima kakšne so vaše izkušnje – ali Zagreb ali Ljubljana? Skratka; kje bi bilo boljše za otroke?
Najlepša hvala za vaša mnenja.

Odvisno koliko imaš stare otroke in kaj jih zanima. Meni je Zagrebški ZOO boljši, zanimivejši. Moji otroci pa obožujejo Lj. Ampak samo zato, ker jim je igrišče neznansko všeč. Ko smo enkrat tam, jih ne zanima nobena žival več, samo igrali bi se.

Predlagam ZOO Zagreb! Neprimerno večji in veliko veliko več živali imajo. Ljubljanskega lahko obiščete tudi med letom kak popoldan in ste v 2h urcah frej.

Sama sem bila v Zagrebškem ZOOju že dve leti nazaj in se točno ne spomim katere živali imajo tam za razliko od našega. Sem pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da vam bo lepše.
Znalo bi biti tudi pasje vroče zato odrinite čimbolj zgodaj!

Lep dan želim!

Ljubljanski živalski vrt se je v zadnjih nekaj letih res polepšal, imajo tudi zelo atraktivne živali. Otrokom je zelo zanimiv mini živalski vrt, kjer so pujski in kozice, ki se jih lahko poboža (priporočam, da to storite na koncu, čeprav je ta del čisto na začetku, na desni strani). Igrala so pa tudi zanimiva.
V Zagrebu sem bila samo enkrat, je pa tudi lep in pester živalski vrt, tako da je odločitev mogoče bolj v smeri koliko vožnje imaš do enega in drugega. V ljubljanskem bo sicer jutri nabrž veliko ljudi, v zagrebškem manj, ker nimajo praznika, ampak moram rečt, da se ta množica znotraj kar razgubi.
Jaz bi sicer na tvojem mestu šla v ljubljanskega, glede na to, da očitno že dolgo niste bili 😉

Dunajski,jenajboljsi.

Pa daj pelji jih v Ljubljano.

Kaj je boljše? Če si dobra v animaciji otrok, jih lahko pelješ ZASTONJ na gozdo pot – in boste videli polno živali…..od žabice, hroščev, metuljev, mravelj, deževnikov, ptičev…………polžev…

Pelji jih kamorkoli – kjer imaš bližje – naredi ZANIMIVA predavanja o prehrani, o poznavanju eksotičnih živali………Nauči jih kaj – jim povej zgodbe iz svojega lajfa – kako si se ustrašila prvega slepca……….kako si rešila rogača iz vode……….

iN ZATO JE VSEENO KAM JIH PELJEŠ – V BERLIN, V AFRIKO, ALI na hrib za hišo!!

Jutri in do konca tedna bo dež.

itak da lj

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

kaj pomaga če se moraš cel dan vozit do tja

ni vredno

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Ni čudno, da nimaš babe, če pa na vse gledaš kot, da so “ti”. Mogoče so doma blizu meje, pa jim je vseeno kam?

še kaj?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Zagreb je predvsem manjši ZOO (od kje zgoraj ena navaja da je večji, vidim da so reference bolj slabe). Nahaja se na 7 hektarih, ljubljanski na 19,5 he glede na spletne strani. ZOO zagreb ima veliko živalskih vrst, ZOO Ljubljana ima čudovito okolico z igrišči. V ZOO zagreb so nekatere kletke dejansko kletke, prav tako v ZOO Ljubljana. V ZOO zagreb so nekatere stvari super, prav tako v ZOO Ljubljana. Oba se splača videti, pa tudi kje zunaj se splača tudi še kakšnega pogledat.

Jutri pejte v enega, pol kdaj naslednjič pa v drugega, pa boste znali sami oba primerjat.

Ljudje, hvala vam za izčrpne odgovore 🙂

Se bom do zjutraj odločila – imam čisto isto km tako do ZG in do LJ, tako da to je vseeno. Hvala ..

Če si z vozičkom, potem ZG. ZG ima veliko živali na manjši površini, zato si ga je lažje ogledati z malimi otroki oziroma z vozičkom (ni klancov, primerna tla za voziček) Nima pa igral. Se pa meni zdi manj prijazen do živali – več je kletk, premalo prostora za živali….
Razlika pa je v ceni. LJ je drag, zagrebški pa res poceni, saj imajo živali svoje sponzorje. Npr. kamelo oskrbuje (mislim da) Hrvatska vodooskrba 🙂
V LJ pa imajo tako krasna igrala, da so potem le-ta pomembnejša od živali.

zagrebški res nima igral v samem zoo ,jih imajo pa v parku veliko

Brez dvoma Zagreb! Naši znajo samo drago vstopnino pobirat!

Med počitnicami smo hoteli na izlet v zagrebški živalski vrt. Psom je vstop prepovedan? Kaj takega pa še nisem slišala. V Ljubljani je to nekaj povsem normalnega. Udeleženci pasjih šol gredo obvezno 1× z kužki v živalski vrt, da se živali naučijo sobivanja.
Sem šokirana. Ali je to odnos do živali. Tja nas zagotovo ne bo. Jaz namreč spoštujem vse živali pa če je to pingvin, ali pa pes. Jaoooo….balkan!

Zagreb je super, sploh ni primerjave. Ljubljanski je dolgočasen in si hitro naokoli, otroci se pa itak zadržujejo samo pri igralih. Zagrebški je pa res atrakcija in prava paša za oči.

Tudi mi planiramo izlet v živalski vrt v kratkem, ampak pride v poštev samo Zagrebški.

videla že veliko zoo po svetu in zagreb definitivno ni med boljšimi.
nam je LJ precej lepši, prijaznejši, čistejši …

Čudovit je Zoo v Lignano (Italija). Res čudovit, veliko Slovencev sem tam videla obakrat ko smo bili.

Mislim da se je od leta 2012 do danes marsikaj spremenilo. V obeh. Je pa Lj lepsi se vedno!

Spomnim se samo, da je precej večji od ljubljanskega. Kako je sedaj, ne vem. V Ljubljani sem bila zadnjič lani. Meni se zdi čisto o.k. Ni pa nič posebnega.

zagreb nima:
-nimajo urejenih parkirišč
-nimajo štantov
-nimajo slonov in žiraf
pa pogledaš si ga v dobri uri tk da hvala lepa

Veszprem na Madzarskem. Sisa vse okoli. Imajo 3 slone, kar nekaj belih nosorogov v Afriski ogradi, pingvine itd. Clo brikete lahko kupis in nahranis nekaj zivalic. Vecji in mnogo bogatejsi od obeh tj Lj in Zg. Igrisce ogromno estetsko moderno in tematsko.. za otroke da dol pades. Celo tudi pokrita igralnica dzungla. Kdor zna zna. Kdor ma ma. Pa je mesto manjse od Lj in Zg.

New Report

Close