Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrana za “nakuhati” in zamrzniti – za po porodu

Hrana za “nakuhati” in zamrzniti – za po porodu

Za prva dva ali tri tedne bi si rada malo vnaprej pripravila obroke hrane, da potem ne bo sile okoli tega. Saj bo kaj pripravil mož, pa kaka babi bo vskočila, a bi rada imela nekaj zaloge.

Rada bi jedi, ki so DOBRE, ko se odmrznejo in pogrejejo, pa da se zraven kvečjemu dodatno skuha kaka priloga – testenine, riž, krompir, polenta.

Pripravila bom:
– 4 porcije bolonjske omake za testenine oz. pire
– 2 porciji piščančje ragu juhe z pišč. mesom
– 2 porciji piščančjih filejev v omaki
– 2 porciji govejih zrezkov v omaki

– ŠE KAJ?? Prosim za ideje!

Porcije sem mislila število kosil za vso družino.

Kako rešujete hrano in gospodinjstvo v prvih tednih po porodu. Prevzame mož, prevzame mama, tašča, se preselite k mami, tašči …?

Kaj bo pa dragi mozek pocel tacas? Se praskal po jajcih kot ponavadi? Ja sej, za 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moskih se itak popolnoma NIC ne spremeni po rojstvu otroka. Recimo da bos kaksna 2 tedna presvoh da bi kuhala. Zakaj tocno nebi mogel moz kuhat? Obstaja ocetovski dopust ravno za ta cas in ravno zaradi taksnih stvari. In sem raje sama kot da z tipom ki ni sposoben kuhati kosilo 14 dni. Kaj potem ko bo otrok? Boste mogle vedno biti njemu za ritjo da ne bodo otroci stradali ali jedli salame mesec dni skupaj?? Kaj ce se kaj (bog nedaj) vam zgodi, pa bo mogel vse on poceti, ne samo kuhat?? Res ne znate drugega kot rit odnasat, potem pa se cudite na vse pretege zakaj zaboga mozje nic ne pocnejo. Ja le zakaj, tudi jaz nebi, ce bi mi nekdo zastonj spilal sluzkinjo in kuharico. In ja moj moz je celo(!) sam kuhal in pospravljal, si lahko to mislite? Ubogi revez, kaksno mucenje je trpel a ne? In starsi (ne moji ne njegovi) niso hodili meni sluzabnike spilat in mi likat in prat, ampak obiskat vnuka. Ker sma odrasla in se sama odlocila za otroka in glede na to sma tudi prevzela odgovornost da ga bova vzgojila in skrbela zanj sama in ne s pomocjo celotne zlahte in se sosedov po moznosti.

nova
Uredništvo priporoča

Glej, po porodu boš sicer skrbela za otročka, ob predpostavki, da bo s teboj vse v redu, zato ne vidim razloga, da ne bi mogla skuhati kosila. Jaz nisem komplicirala, kot da pride z mano domov iz porodnišnice marsovec, ki me bo okupiral 24 ur na dan. Saj bo šlo. Ne skrbi, pa bo vse v redu. Problem je samo, če te že doma čaka kakšen malček, ta te potem okupira vse ure, ko te dojenček ne rabi. Pa tudi gre, sem vse sprobala. Sicer pa mislim, da noben ne pričakuje od tebe, da boš takrat kuhala super nobel kosila. Vržeš kuro v pečico, pa riž na štedilnik npr.,solata je rdeča pesa, pa je kosilo tu. Mirne živce rabiš, pa bo vse super. Drži se!!

Ne vem sicer, kako je drugje, ampak jaz sem rodila, ko sem bila že odrasla.

A je imel ta tvoj vele dragi mož zraven še dva otroka 4 in 6 let, da skrbi za njiju, pa si bila ti po porodu tako preč, da si komaj živela zase in za dojenčka???

Ne ne bo se po jajcih čohal, a bo malo težka ob dveh malčkih, neprespanih nočeh, perilu, posodi, še vsak dan konkretno kuhat.

Mater, kakšen bolan odgovor.

Kako pa veš, da boš po porodu čisto preč? Si jasnovidka?

A je imel ta tvoj vele dragi mož zraven še dva otroka 4 in 6 let, da skrbi za njiju, pa si bila ti po porodu tako preč, da si komaj živela zase in za dojenčka???

Ne ne bo se po jajcih čohal, a bo malo težka ob dveh malčkih, neprespanih nočeh, perilu, posodi, še vsak dan konkretno kuhat.

Mater, kakšen bolan odgovor.[/quote]

če si že dvakrat rodila potem pa veš, kako to gre. pa tudi ta večja dva lahko že pomagata, saj je prvi že v šoli. sploh pa bosta pol dneva odsotna a ne? sploh pa je kuha še najmanjši problem.

Dvakrat sem že bila. Računam (za vsak slučaj) še ta tretjič 🙂

Majko, ste zoprne. Pa ne mi rečt, da so vas, dojenčka, obstoječe otroke in VSO gospdinjstvo vaši dedci furali. Ker daleč naokoli ne poznam nobene take familije!!!!!! Povsod so mame ali tašče okrog letale.

Aja, seveda, ve živite v zgornjem štuku, pa kosilo spodaj pri tašči/mami, pa frocki spodaj pri tašči/mami, pa žehta spodaj pri tašči/mami, pa likanje spodaj pri tašči/mami, pa hladilnik spodaj pri tašči/mami … Ja, tako bi pri nas tudi šlo.

Sicer pa: Vprašanje JE BILO, kaj naj skuham, da bo po odmrznitiv okusno!!!!!!

A je imel ta tvoj vele dragi mož zraven še dva otroka 4 in 6 let, da skrbi za njiju, pa si bila ti po porodu tako preč, da si komaj živela zase in za dojenčka???

Ne ne bo se po jajcih čohal, a bo malo težka ob dveh malčkih, neprespanih nočeh, perilu, posodi, še vsak dan konkretno kuhat.

Mater, kakšen bolan odgovor.[/quote]

skoraj tako bolan odgovor kot tvoj.
a ti pa vse to zmoreš sama?

A je imel ta tvoj vele dragi mož zraven še dva otroka 4 in 6 let, da skrbi za njiju, pa si bila ti po porodu tako preč, da si komaj živela zase in za dojenčka???

Ne ne bo se po jajcih čohal, a bo malo težka ob dveh malčkih, neprespanih nočeh, perilu, posodi, še vsak dan konkretno kuhat.

Mater, kakšen bolan odgovor.[/quote]

skoraj tako bolan odgovor kot tvoj.
a ti pa vse to zmoreš sama?[/quote]

NE! Saj zato pa sprašujem.

Sam kritizirajo te in jamrajo nad vprašanjem, nič pa ne svetujejo, tipično monovsko!

Jaz bi naredila še govejo in kurjo juhico in ju zamrznila, drugače pa bi nakupila kaj zamrznjene zelenjave oz bi jo sama kaj pripravila – npr skuhaš fižol in ga zamrzneš…

Pa preštudiraj kaj recepov po katerih se da okusno kosilo pripraviti v 20 minutah ali pa tako, da vržeš vse v peč in se samo dela.

Pri meni ni bilo tašče in mame, sva sama vse uredila, si je pa res vzel 14 dni dopusta, tako da planice je obešal, pa v trgovino hodil, skuhala sem pa jaz, saj je drugi porod bil brez komplikacij. Jaz sem še prala plenice in potem likala, samo za dopust sem kupila te za enkratno uporabo. V tistem času so nas vse strašili z okvaro kolkov in smo široko povijali do 5 meseca starosti.

Malo sem skrenila iz teme, lahko si skuhaš še golaž za v skrinjo za 2 x , potem pa enkrat zraven narediš polento, drugič pa njoke. Pa kakšna goveja juha gre tudi lahko v skrinjo. Žal paprike še ni, če pa bo lahko še filano papriko narediš in zmrzneš, potem pa narediš omako in jo skuhaš.

res nisem imela kompliciranih porodov – torej čist navaden porod z šivanjem prvič.

Pa sem gospodinjstvo sfurala vseeno s tem da moža ni bilo doma in mi je mama prišla prvi mesec plenice peglat – ja pač še tisti časi.

Jaz pa ne zastopim kako to poteka danes – kaj ležite v postelji ali kaj? Ker jaz če sem sposobna vstat porihtat sebe in otroka mi je mala malca olupit krompir in ga dat kuhat. Pa it v trgovino, zakurit in dat v pralni stroj.

Pa zakaj tako komplicirate? In ne, s tem ne mislim avtorice! A je tako težko odgovoriti na VPRAŠANJE,!?

Za avtorico pa: drugič postavi le konkretno vpr., boš dobila še najbolj normalne odgovore.

Hrana:
-rizota
-pohanje
-golaz-ne zacinjen.mleko pa to…
-oslic
-knedli..njam
-ajmoht
Pa vse dobro zelim in veliko zdravja.

Jaz sem čez teden skoraj po cel dan v službi, moji hodijo pa domov, kakor kdo. Skuham čez vikend za cel teden. Hrano tudi zamrznem, ker skoraj cel teden ne čaka v hladilniku:
– golaž
– segedin
– pasulj
– vampe
– čufte
– polnjeno papriko
– ričet
– različne zrezke v omaki
– omako za testenine ali rižoto
– obaro
– špinačo
– cmoki itd.
Včasih tudi kupim tudi kakšne hrenovke ali kakšne panirane zrezke, ki se pogrejejo v mikrovalovni.Ali pa pripravim panirane osliče, ki jih zamrznem in si jih pečejo, ko si jih zaželijo. Ko boš že doma, se priležejo poleg hrane na žlice, tudi kakšni čevapčiči ali ražnjiči, ki so dokaj hitro pečeni. Zraven pa kakšna paradižnikova solata. Bolj je zdajle problem, ker še ni na voljo neke zelenjave, pa nič zato.

Si jih pa dobro slišala, čeprav si imela dober namen.
Vse dobro ti želim.

Aja,pa za pametne komentarje se ne sekiraj. Postimajte si da bo vam prav. Matr sm lacna ratala.grem gledat ce je se kaksna zmrznjena pica…

kaj so ene pametne, ti kar zalogo naredi. mi mamo kako govejo juho.

naš dojenček ej bil taka tečka, ni se hotel dojit, ap šivi popustili- kuhanje? ne hvala- mi je mož skuhal kaj na izi! eni dojenčki samo spijo, naš žal ni bil tak…

Ne poslušaj jih,nakuhaj in zmrzni čimveč,ker jaz nisem in je bila to moja velika napaka,ki je ne bi več ponovila!

Vprašanje je bilo tudi – kam greste po porodu, kako to rešujete? Niti na misel mi nikoli ni prišlo, da bi po porodu šla k mami ?!?!? Sploh pa če imaš doma že večje otroke. Pa sej z dojenčkom prvi mesec in dva ni prav dosti dela, nekaj bosta pa že skuhala z možem, če bom doma….

Jaz si niti prvič, niti drugič nisem prav nič pripravla v skrinjo, prvič mi je tašča parkrat skuhala prvi mesec – se je sama ponudila, pri drugi pa je očitno vidla, da nisem tolk zgublena kot prvič in me je pustila pri miru. Aja, pa moj nima pojma o kuhanju ….

Hvala vam, ki ste povedale svoje izkušnje glede kuhanja. In hvala za spodbudo.

Ostale pa, no comment. Upam, da boste vedno lahko nosile glavo tako pokonci, da vas ne bo v življenju nič tako potolklo, da bi začele razmišljati širše od sebe.

Vprašanje je bilo tudi – kam greste po porodu, kako to rešujete? Niti na misel mi nikoli ni prišlo, da bi po porodu šla k mami ?!?!? Sploh pa če imaš doma že večje otroke. Pa sej z dojenčkom prvi mesec in dva ni prav dosti dela, nekaj bosta pa že skuhala z možem, če bom doma….

Jaz si niti prvič, niti drugič nisem prav nič pripravla v skrinjo, prvič mi je tašča parkrat skuhala prvi mesec – se je sama ponudila, pri drugi pa je očitno vidla, da nisem tolk zgublena kot prvič in me je pustila pri miru. Aja, pa moj nima pojma o kuhanju ….[/quote]

Ja, sem vprašala tudi to, ker me je zanimalo, kako je v družinah po porodih. In na to se da odgovoriti prijazno, strpno in predvsem kot lastna izkušnja, ne pa da te potolčejo in spljuvajo, kaka kura da sem.

Pri mojih dveh porodih je k nam hodila tašča – dnevno je skuhala, pospravila posodo, obesila perilo (prat sem jaz dala), včasih je še otroka zvečer pred spanjem stuširala, čez dan ga vzela kam s sabo. Mož se je zelo trudil, a se žal pač ni preveč znašel. Sem in tja pospravil posodo, obesil ali zložil perilo, porihtal otroka, šel po nakupih, šel z otrokom kam za cel dan, da sva z dojenčkom imela mir. Več od tega mu ni zneslo, pa “bilo kak bilo”. Pač je tu njegova šibka točka. In zato se želim kolikor se lahko vnaprje pripraviti, da potem po nepotrebnem ne gagamo ali letamo po restavracijah po kosila …

Je pa tako: poznam veliko žensk – sorodnice, prijateljice, sodelavke, znanke – veliko, skorav večina jih itak živi doma (pri nje ali njem) in je pomoč babice itak dnevna stalnica, po porodu pa itak, druge pa so imele pri sebi mame ali tašče (kot jaz), ali je mož vsak dan hodil domov k staršem ali pa v kako restavracijo po kosilo. Otroci so bili po več dni pri starih starših ali malo pri enih, malo pri drugih.

Moja izkušnja po porodu (14 dni, recimo) je, da sploh ker je ponoči zbujanje, podnevi rabiš nekaj miru – ko dojenček spi, ti spiš, da vsaj malo dohajaš spanec. In takrat ne moreš vsega rihtat, ker ti (poleg tega da si fizično “polomljen”- vsaj jaz sem bila) je bolj dragoceno, da se vsaj malo naspiš. In ja, takrat je kdo, ki opravi vsakodnevne zadeve namesto tebe (ali kot pomoč) še kako dobrodošel. So pa mene, recimo, šivi kakih 14 tako boleli, da sem komaj hodila, kaj šele se sklanjala (zlaganje posode), dvigovala lonce, letala za 2-letnikom …

filane paprike, segedin, golaž, ričet, kakšni cmoki(skutini), ki jih potem samo daš v vrelo vodo in skuhaš, pizze, vampi, ..jaz sem tudi mislila, da bom prej kaj skuhala, predno bom rodila, pa se mi ni dalo, in je šlo prvič in drugič brez problema, pa nisem imela mame vsak dan doma, pa tudi moj ni koristil dopusta, ker ima ogromno dela…smo pač jedli bolj po kavbojsko…nič nam ni manjkalo..

Jaz razumem, da se cez nekaj let pozabi, da je slo bolj tezko pri gospodinjstvu takoj po porodu. Zato se ne oziraj na tiste, ki pravijo, da “en krompir olupit pa res ni tako tezko”, ker je se nesteto drugih stvari, ki jih moras postorit.

Ene ste pa tut taprave superzenske, ki ste vse skupaj zmogle same z levo roko. Danes ste pa verjetno zatezene zagrenjenke, ki vas nihce ne uposteva.

New Report

Close