Starševski čvek

Knjiga, ki vam je spremnila življenje

Default avatar
Verjetno ima marsikdo od vas v spominu knjigo, ki mu je zaznamovala življenje. Naj bo to s svojim sporočilom, zgodbo, idejo, drugačnimi pogledi, spoznanjem, .... je pomenila neko preokretnico in spremembo.
Če že ni knjiga, pa je mogoče kakšen film pustil v vas tako globok odtis, da ga niste pozabile.

Pa povejmo kaj o tem.
Default avatar
Ravno spremenila mi življenja ni nobena posamezna knjiga, jih je pa več takih, ki so mi močno ostale v spominu. Npr.:

Jack London: Cesta

John Steinbeck: Zima naše nezadovoljnosti

Henry Miller: Kozorogov povratnik

Eugene Ionesco: Nosorogi
Default avatar
knjiga - Učbenik Življenja - Martin Kojc
film - La vita è bella

"Knjiga, ki ni vredna, da bi jo dvakrat prebral, tudi ni vredna, da bi jo enkrat." Neznan avtor
Default avatar
No, pa povejmo kaj o tem:

Kaj pa tvoja knjiga, film, zgodba??????

Najboljši ste mi taki, ki začnete neko temo, hočete, da se drugi razgovorijo, sami pa niste pripravljeni nič povedat! Čemu potem sploh pogovor?
Default avatar
Včasih je bolje, da vzpodbudiš temo z vprašanjem, kot pa da začneš s samogovorom.

Meni od leposlovja Herman Hesse - Sidarta, drgač pa "7 navad zelo uspešnih ljudi" (Stephen Covey). Film pa Shindlerjev seznam.
Default avatar
Modrost starega učitelja-Mitch Albom
Default avatar
Ženske, ki tečejo z volkovi - sem se našla v vseh opombah, svetovna prvakinja v naivnosti, pač.

Drugače pa vse strokovne iz psihologije, medicine, umetnosti..., kaj bi dala, da bi lahko 1 teden lahko samo brala.

Pa poezija od Kačičeve, Maurerjeve, Pavčka, Rumi in ostalih.

Mogoče še Lindquistova, ki mi jo je podpisal.
Default avatar
deževna je napisal/a:
Zanimiva. Povej malo vtisov ali vsebine ali karkoli. Kako te knjiga bere?
Default avatar
Zadnje predavanje.
Default avatar
Enostavno povedano, dobiš tisto, kar v tistem trenutku rabiš. Mislim, da se popolnoma vsak najde...Napisano pa z zelo preprostim jezikom in zgodbice nas vodijo skozi knjigo, pravzaprav skozi svetove. Dejansko se mi zdi zdaj življenje lažje.In vsako ponovno branje, ti spet odkrije nekaj novega.
Je pa tudi velika slabost. Ne morem brati več drugih knjig in vsi , ki so prebrali PSi to pravijo.
Default avatar
deževna je napisal/a:
O, hvala. Jo že "skoraj" berem. Me prav zanima, ker nekaj rabim, pa še sama ne vem, kaj.
Default avatar
Sem bila na njeni predstavitvi - kao prijatelj avtorja, nek igralec, ne spomnem se več imena.
Huje kot promocija kuhinjske posode ali novih kovtrov. Če ne bi šla, bi jo mogoče še prebrala, tako pa za nič na svetu ne.
Če je knjiga res tako dobra, prav gotovo ni potrebovala tako banalne prodajne strategije.
Default avatar
tale psi je napisal/a:
Potem si jo bom pa kar v knjižnici sposodila. Sem pre nežna za takšne agresivne strategije.
Default avatar
tale psi je napisal/a:
Se strinjam, mene tudi to izredno moti. Pa to, da se skriva pravi avtor.

Sicer knjige nisem brala, sem pa pregledala njihovo internetno sran in prebrala par odlomkov. Avtor cel kup doktrin postavlja na glavo, ne rečem, da nima prav, ampak rezultati kakšnih raziskav, ki jih lahko preveriš in pa sama kredibilnost avtorja, bi dali knjigi precej večjo težo.
Default avatar
Knjiga Parfum, ki sem jo prebrala še pred njeno filmsko realizacijo. Film me ni toliko prepričal.
Drugače se strinjam z nikom Martin Kojc - Učbenik življenja.
Zelo pomembna je knjiga The Power in sedaj ta, ki jo berem: The Magic.
Te se mi zdijo, da so resnično take, s pomočjo katerih grem vase, ki so me na nek način poiskale in s katerimi se spreminjam tako jaz kot moje življenje.
Psi je pa naslednja, ki me bo verjetno poiskala :)
Prav tako čakam še knjigo Sreča v težkih časih.
Hvala za tako lepo odprto temo :)
Default avatar
Življenje je tvoje in Moč je v tebi od Luise Hay
Default avatar
Dale Carnegie :Kako si pridobiš prijatelja

Robert Sutton :Ni prostora za prasce

Priporočam!
Default avatar
Sveto pismo! Poudarek - nova zaveza mi prvo pade na pamet, ker jo kar veliko prebiram.
Se pa strinjam s predhodnico - Dale Carnegie :Kako si pridobiš prijatelja - izredno dobra knjiga.
Default avatar
Tudi meni je navdih Sveto pismo.
Drugače pa od leposlovja Samotni svet praštevil