Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja sošolka dala sliko hčere na facebook

sošolka dala sliko hčere na facebook

Pozdravljeni!
Včeraj mi je hči srednješolka prijokala od računalnika, da jo je sošolka v šoli slikala in sliko dala na svoj facebook, da se s komentarji vsi norčujejo iz nje.
Probleme imamo že stalno. Hči je nekoliko bolj zaprta vase, ne zna se vklopiti v družbo, posledično se vsi norčujejo iz nje in ji nagajajo, ji skrivajo torbo v fantovsko stranišče, jo obkladajo z neprimernimi besedami…
Nemočni smo. Razredničarka ne želi odreagirati je celo nekako na strani učenk in pravi, da bi se morala hči prilagajati družbi, da v današnjem času in pri njihovem bodočem poklicu ne gre drugače.
Imamo sploh kakšno moč, da te slike na svetovnem spletu prekinemo, ne vem, mogoče kakšen pravni nasvet.
Kam gre ta svet! Kot mati sem res obupana in nesrečna.
Lep dan vam želim!

Na facebooku je opcija “prijavi fotografijo”, potem pa napišete v razlog, da je slika vaša in ne želite, da je objavljena na internetu.

Sicer bi pa jaz kot starš, nastopil malce drugače.. Pokličite domov k tej deklici, ki je objavila fotografijo in zahtevajte, da jo zbriše. Če ne pomaga se obrnite na šolo, ravnatelja in malce zagrozite. Poznam dosti primerov, ko se administracija šole dela gluhe, ko se pa kaj zgodi, so pa vsi zaskrbljeni in se delajo, da jih je že od nekdaj skrbelo za njihove učence.

Če je hči malce bolj introvertirana, to ne daje popolnoma nobene pravice drugim, da jo zasmehujejo. To ji povejte, pred vašim ukrepanjem, pa naj sama stopi do sošolke in naj zahteva, da umakne sliko.

lp

Pozdravljena!
Žal je tako, da ko je slika enkrat objavljena na FB je to sliko oz. njeno širjenje po spletu zelo težko zajeziti. FB sicer ima možnost ”report photo”, samo žal ne vem kako deluje.
Dogodek se sicer lahko prijavi tudi policiji saj gre za kaznivo dejanje neupravičenega slikovnega snemanja-138.člen KZ-1. Drugače predlagam da se o pravnih sredstvih umaknitve slike pozanimate še v forumu ‘Internet in pravo’ tu na med.over.net.
Kar pa se tiče razredničarke, ne vem kaj gospa sploh misli. Njena prva naloga bi morala biti zaščita nemočnih, ne pa tako rečeno prikrito spodbujanje. Morda bi pomagalo, če bi se obrnili na svetovalno delavko ali kar na samega ravnatelja, ter mu opisali problem.

Žal, več kot toliko ne morem pomagati, lahko sem vas samo usmeril v nadaljne rešitve. Upam da se bo vse rešilo, ter da boste kmalu lahko spet v miru zaživeli.
Srečno!

---- sledite mojemu blogu na: http://zygawehar.blogspot.com/
nova
Uredništvo priporoča

Vsem hvala za odgovore.

Priznam, da me je kar malo strah nastopiti ostro v šoli pred ravnateljem, ker bo hči še obiskovala to šolo in bi jo lahko še dodatno šikanirali pri uspehu. (tudi sama nisem preveč samozavestna-torej tudi otrok ne more biti :))
Sliko je nekdo zbrisal in je ni videti na facebooku.
Hvala in lep dan vam želim!

Pri nas se je zgodilo, da sta preko FB dva fanta grozila deklici. Ona je vse komentarje natisnila in jih prinesla razredničarki. Razredničarka je obvestila šolsko svetovalko, nato pa sta skupaj poklicali v šolo starše obeh fantov in deklice. Pogovor je bil dolg in ploden.
Fanta tega nista nikoli več ponovila.

Tukaj boste tudi našli kak nasvet – http://www.varniinternet.si

New Report

Close