Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja sošolka dala sliko hčere na facebook

sošolka dala sliko hčere na facebook

Pozdravljeni!
Včeraj mi je hči srednješolka prijokala od računalnika, da jo je sošolka v šoli slikala in sliko dala na svoj facebook, da se s komentarji vsi norčujejo iz nje.
Probleme imamo že stalno. Hči je nekoliko bolj zaprta vase, ne zna se vklopiti v družbo, posledično se vsi norčujejo iz nje in ji nagajajo, ji skrivajo torbo v fantovsko stranišče, jo obkladajo z neprimernimi besedami…
Nemočni smo. Razredničarka ne želi odreagirati je celo nekako na strani učenk in pravi, da bi se morala hči prilagajati družbi, da v današnjem času in pri njihovem bodočem poklicu ne gre drugače.
Imamo sploh kakšno moč, da te slike na svetovnem spletu prekinemo, ne vem, mogoče kakšen pravni nasvet.
Kam gre ta svet! Kot mati sem res obupana in nesrečna.
Lep dan vam želim!

Po mojem mnenju težko. Lahko se sicer obrnete na urad informacijskega pooblaščenca, vendar je pri Facebooku vse skupaj v pravni sivini.

https://www.ip-rs.si/obrazci/varstvo-osebnih-podatkov/

https://www.ip-rs.si/kazalo-kontakt-iskalnik/kontakt/

Hvala za pomoč. Verjamem, da je sve skupaj nemogoče. LP

nova
Uredništvo priporoča

Morda lahko poskusite kar na facebooku, obstaja funkcija report – klikneš na sliko, spodaj desno imaš options – možnosti in tam najdeš report this photo. Obrazložite zakaj se gre (npr. objava brez dovoljenja, provokacija) in morda jo zbrižejo in uporabnico opozorijo.

Srečno!

Najlepša hvala za pomoč! Zlate ste! Upam, da nam uspe.
LP

Naj povem našo podobno izkušnjo kot sestra 17-letnika, ki obiskuje 3. letnik srednje šole. Sama sem nekoliko starejša (30), se pravi v letih, ko odreagiraš in ravnaš drugače kot v neumnih najstniških letih. Torej naš fant (brat) ni popolnoma običajen najstnik, saj ga ne zanima ponočevanje, pitje alkohola, pač stvari, ki na žalost, po večini zanimajo današnjo mladino. Je izredno priden učenec, ustrežljiv, miren, skratka super brat in sin, le nekako se ne vklopi v današnjo mladino, ki jih zanima po večini to kar sem zgoraj napisala. Ima pa nekaj prijateljev izven šole, iz popolnoma drugih krogov in ti ga lepo sprejemajo. No in tako sem tudi jaz enkrat na njegovem FB profilu našla sliko, ki jo je dal gor njegov sošolec in seveda so se delali norca iz njega. Odveč izgubljati besede kako mi je bilo pri tem hudo. Povedala sem staršem in ti so brata povprašali kako je s tem fantom, sošolci ipd. Ampak on je po naravi flegmatik in se ne obremenjuje ravno s tem, vsaj pokaže ne. In je bil mir. Nakar po določenem času najdem facebook profil ustvarjen prav na ime mojega brata, kot “XY fan club” in na tej strani se je par sošolcev in tudi drugih, ki mojega brata poznajo, delalo norca iz njega. Povem staršem, nakar je oče “znorel” , kajti prav temu sošolcu, ki si ga je privoščil, moj brat posoja zvezke, mu pomaga itd.In ker je moj oče odločen in ima strog nastop, je šel na dom tega sošolca, govoril z mamo in tem fantom in zelo strogo nastopil, v smislu da ga ni sram, da se tako obnaša do mojega brata, ki mu pomaga, posoja zvezke itd. In zahteval, da odstrani ta FB profil, sicer se bodo drugje pogovarjali. Znorela je tudi mama tega fanta, seveda nad svojim sinom. Res so odstanili ta profil, vendar so imeli kar težave, saj ko enkrat ustvariš FB profil, ga ni prav lahko odstraniti. In od tedaj je mir, ne delajo se več norca iz njega, niso pa tudi prijatelji. Tako da če bi se meni zgodilo, da bi nekdo se delal norca iz mojega otroka, bi tudi jaz odločno ukrepala. Predlagam ti, da tako narediš tudi ti. Šla bi do staršev te punce, ki si jo najbolj privošči in bi zaropotala. Če so starši kolikor toliko ok, bodo verjetno tudi oni ostro nastopili proti njej. To je naša izkušnja, ki se je končala kakor se je, vsaj ne delajo se več norca iz njega. Naj pa povem, da ima tudi nekaj prijateljev v razredu, niso vsi taki.

Srečno!

no, za tem je nek neprijeten vzrok, kar tako že ni postala odmaknjena, bolje da se pogovorite in odpravite te globje vzroke

New Report

Close