Forum.Over.Net

Starševski čvek

Prepovedana ljubezen

Default avatar

Zaljubljena

Vem, da me boste spljuvali a srcu ne morem ukazovati. Zaljubljam se v moža najboljše prijateljice. Grozno, vem. Že leta se z družinama veliko družimo, hodimo okoli, mamo piknike itd. Vsi smo čez 40, otroci so najstniki. Njun zakon ni ravno idealen, kot tudi moj ne. Ni neke panike in govora o kakih ločitvah, ni pa idealno. S tem človekom se od nekdaj dobro štekava. Nekako imava enake interese, okus za glasbo, uživava v enakih stvareh (savna, koncerti, morje). Zato tudi imava vedno dosti tem za pogovor. Ne bom nakladala preveč, v glavnem sva na isti valovni. Vedno huje mi je v njegovi bližini. Po celem telesu čutim mravljince. elo sanjala sem ga že večkrat. Razum mi pravi, da ne smem. Niti ne mislim se spuščati v avanturo saj nisem tak tip človeka in tudi zanj vem, da bi na prvo mesto postavil družino. Tu sploh ni debate. Samo kaj naj naredim s svojim srcem, ki vedno bolj divja ? Kar zmanjkuje mi moči in sem vedno bolj nesrečna. Sprejemam žrtev za družino, ki mi je čisto razumljiva. Srček me pa noče ubogat.
Default avatar

v bistvu

V bistvu je tebi malo dolgcajt ratal v življenju in iščeš izhod iz monotonosti na neprimeren način. Zaljubila si se, ker ne veš, akj bi drugače sama s sabo. In ker ne najdeš druge rešitve za svoj dolgčas, potem vztrajaš pri zaljubljenosti in bežiš v njo pred realo, izgovarjaš se na eni strani na srček, na drugi pa na družino in blablabla.

Daj, vzemi živjenje v svoje roke!
Če si res zaljubljena, potem nobena družina ni izgovor!
Ker pa ti potrebuješ samo popestritev življenja, si jo raje najdi na drug način, kot pa da samo sebe spravljaš v neumne položaje.
Default avatar

Swan

najprej se zavedaj da če boš naredila korak več, boš prizadela veliko ljudi...zato se probaj nazaj držat in nekako to dat skozi
škoda bi bilo, da bi razdrla dve družini;) pomisli na otroke
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Don't cry, just say "f°ck you" and smile
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
Default avatar

tehtam

Swan je napisal/a:
Če človek malo razmisli, kaj je bolje, prizadeti sebe ali okolico?
Zakaj smo vzgajani v žrtve?
Zakaj bi jaz žrtvovala svoje življenje za partnerja? Za otroke, ki bodo itak šli od doma? Bom kaj slabša mati, če se ločim in najdem svojo srečo v ljubezni z moškim, ki ni oče mojih otrok?

Zakaj je vedno tako zelo IN biti žrtev?
Default avatar

Se mi je zgodilo

Se mi je pred leti zgodilo isto. Zatri svoja čustva in kot pravijo čas celi rane - te bo minilo.
Default avatar

srček dela tika taka

Zaljubljena je napisal/a:
Pa ti ubogaj srčka in poročaj, kaj bo.... Če se ne boš preselila na forum ločitev ali enostarševske družine.L.p.
Default avatar

Swan

tehtam je napisal/a:
je vredno razdreti družino zaradi trenutnih "mravljincev"...ne ni!!!
tle se ne gre samo za moža in otroka, "vpleteni" so tudi drugi otroci in žena
in zakaj je zdaj ona žrtev???
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Don't cry, just say "f°ck you" and smile
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
Default avatar

sitegaželiš

tehtam je napisal/a:

Moj odgovor bi bil podoben. Osebno besede "žrtev" in neke kvazi požrtvovalnosti ne prenesem. Vsak si kroji življenje sam in vsak nosi posledice svojih dejanj. Zato naj za svoja dejanja tudi sprejme polno odgovornost. Tako tudi živim. In imam čisto vest.

Kar se pa tiče otrok. Nisem želela vztrajati v zakonu brez ljubezni in definitivno nisem želela kazati "vzor družine brez ljubezni" otrokom, ker to bi bil moj vzorec, nato njihov vzorec, predvsem pa vzorec, v katerega ne verjamem, ker verjamem v ljubezen in strast. Si tega želiš za svoje otroke? Podobno mož. Torej mu boš lagala in ga zavajala, namesto, da bi mu omogočila, da spozna in zaživi z žensko ki ga bo ljubila. Itd.
Default avatar

elaine

Ne bodi neumna, živi se le enkrat. Zatiranje čustev in strasti močno škoduje zdravju.
Zapelji ga takoj, ko bo mogoče. Morda te zavrne, morda je zanič ljubimec.
Default avatar

tehtam

Swan je napisal/a:
Itak se strinjam z eno zgoraj, ki pravi, da je ženski samo dolgčas in da išče popestritev življenja. V tem primeru ne bo nobena žrtev, če se odljubi in si žljenjsko veselje poišče kje drugje.

Če gre pa za pravo ljubezen in ne le za trenutne mravljince, potem sori, ampak se ne strinjam z gledanjem na druge, ampak le na sebe. Kakor pravi še ena malo nižje, si res želiš tak mrtev vzorec za svoje otroke ali bi jim lahko pokazali, kaj je prava ljubezen in strast?
Default avatar

še druge rešitve

ti kar navali, če te ne bo ugonobila gospodarska kriza, te bo lastna neumnost. morda je ta občutek samo v tvoji glavi in on ni tako neumen ali pa mu preprosto nisi všeč. kaj pa če ima kratkega, kaj boš naredila potem? lahko predlagaš tudi seks v 4, morda bosta tvoja prijateljica in mož zato. pa še vse ostane v familiji.
Nemudoma se loči, potem boš pa videla kako bo.
Default avatar

iskreno ti povem ...

Poskusi se postaviti mnogo let v preteklost in povej iskreno: bi takole lahko pred leti rekla za svojega (sedanjega) moža?

Potem imaš odgovor na dlani...
Default avatar

kaj pa on

Pa je tudi on zaljubljen v tebe ali si vse samo domišljaš. Če se z nekom dobro razumemo, ni nujno, da želimo z njim kaj več. In če on v zakonu ni zadovoljen, tudi ne pomeni, da si ti prava. Torej, kaj pravi on?
Default avatar

off on

Dobro poglej moža svoje prijateljice in najdi vsaj eno napako na njem.

Nato poglej svojega moža in si reci, da je tvoj mož boljši od prijateljičinega.
Default avatar

moževa prijateljica

Mogoče pa je tudi obratno tako. Svojega ne maraš več, zato ni pošteno zavajati, da je vse v redu.
Default avatar

hja

Ali postaneva še midve najbočjši prijateljici?
Default avatar

še ena prijateljica

še jaz se javim za tvojo novo najboljšo prijateljico. moj je tudi zelo zgovoren
Default avatar

345678

Precej svinjsko se mi zdi to, da bi ga rada srala ravno z možem najboljše prijateljice. Dobri prijatelji so za vse življenje in to bi bil hud udarec za vajino prijateljstvo. Daj si vsaj najdi nekoga, ki ni tako direktno povezan s tvojo družino, če si se že naveličala moža.
Default avatar

kakšna ljubezen

prepovedana ljubezen je bila včasih, ko se bogati in revni niso smeli mešati med seboj, pa med različnimi verami itd.
Tole kar se ti misliš iti, je pa čisto navadna kurbarija. Kakšna prijateljica si ti meni, jao bože.
Default avatar

Miicka

On je zato tako idealen, ker ni tvoj. Verjemi, vse je idealno dokler skupaj ne vzgajata otrok in plačujeta kreditov.