Ženski in Moški čvek

celulit

Default avatar
Zelo rada bi se znebila celulita še pred poletjem in bi si pomagala s kako kremo!
Samo , da razložim situacijo to je samo celulit ni ga zelo veliko ampak je in mene moti (zraven ni nobene pomarančaste kože) seveda tudi telovadim in se gibam , pijem veliko vode ampak noče stran!
Uporabljala sem že tisto kremo od Niveje , ki naj bi učinkovala po 10-ih dnevih in je ampak ne dovolj zdaj mi je zmankuje in sem videla reklamo za tuš drogerijo , da imajo eno od Afrodite!
a mogoče veste katera deluje bolj ; kaj ve uporabljate!
Default avatar
celulitkas je napisal/a:
Edina krema, ki pomaga, je šport in ustrezna prehrana. Ne moreš se maščobnega tkiva znebiti z mažo, lepo te prosim, no....
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar
Pa kaj mate s to Niveo? Si kdaj obrnila embalažo in prebrala sestavine v njej? Nisi? Do it next time. Kaj pa lahko dobiš za par fičingov in 10 dni uporabe?

Kaj konkretno te moti na tebi? Nimaš pomarančaste kože, po prebranem sodeč dokaj zdravo živiš, moti pa te nekaj, kar dejansko ni odpravljivo. Tako je, ne moreš se ga znebit. Lahko si sicer masiraš kožo na tistem področju (posezi po domačem extra deviškem olivnem olju, ki ga nucaš za solato), da prekrvaviš področje in to je to.

Lepa si taka kot si, ne išči dlake v jajcu in ne vstopaj v krog 99.
Default avatar
Celulit ni maščobno tkivo in je praktično neodpravljiv. Saj bi še napisala, da niam smisla, da se punce ukvarjate s tem, da bi ga odpravile, ampak potem bereš poste, kot jih piše na primer meščan & co. in mi je popolnoma jasno. Jaz ga mislim da nimam, sicer bi se sekirala še sama, ja bolj bi se sekirala, kot pa se sekiram zaradi tega, ker sem neumna. Ja tako je.
Sicer pa kar se tiče kože, jo hidriraj od znotraj, to se pravi pij čim več (organske!) vode, kreme so dalešč daleč na drugem mestu,iz dveh razlogov, prvič, zaradi samega neučinka, 2, ker dobra krema res veliko stane, s slabo pa boš koži naredila več škode. Če že, uporabljaj olivno olje, oz. kreme narejene na njem, pa čim manj res čimmanj dodatkov... nivea, hm, ok za roke še--

Koda: Izberi vse

"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i]
[sup]france balantič [/sup]
Default avatar
Ženske se obremenjujete s celulitom in kilami šele takrat, ko se tega nabere že kar nekaj...Potem pa imate problem.
Bolje prej spremeniti navade in razvade. Lažje se je sprijazniti s kakšno kilo preveč, kot pa z desetimi...
Default avatar
Robi, se strinjam s tabo. Ampak celulit (največkrat) ni odvisen od viška kilogramov. Imajo ga tudi športnice in manekenke. Je ujeta maščoba, zmes maščobe, vode in odpadkov. Povzročajo ga pa med drugim nepravilna prehrana, gazirane pijače, pretesne kavbojke (zaradi slabe prekrvavitve), prekrižane noge, kajenje, stres, hormnoske tabletke, dednost ... Ne da se ga popolnoma odpraviti. Tudi vseh dejavnikov, ki ga povzročajo, ne vem, če se lahko katerakoli vseh znebi.
Default avatar
Alexis je napisal/a:
Definicija rahlo netočna... ampak za praktično uporabo čisto ok, bi pa rekla, absolutno, da vrstni red povzročiteljv ni pravilen, ampak tudi to en spremeni dejstva, da je praktično popolnoma neodpravljiv.

"Nekoč bo lepo,
takrat bo lepo..."[/i]
Default avatar
katenjka, pa ti napiši pravilno medicinsko definicijo pa popravi moj vrstni red, prosim.
Default avatar
dednost bolj kot ne na prvem mestu, definicija pa ni točna, ker to ni zmes vode in maščobe (taka zmes sploh ne obstaja), pa odpadki...hm? Sicer pa medicina ni ravno moje področje, da bi tja štulila, ne prenašam krvi, med drugim.

"Nekoč bo lepo,
takrat bo lepo..."[/i]
Default avatar
Dednost mi je, logično, na prvem mestu, a je namerno nikoli ne poudarjam preveč pri nobeni zadevi, ker se potem takoj smatra kot izgovor :-)))
Default avatar
Alexis je napisal/a:
ok, ok, sem šla zdaj malo brat o tem, dobro je napisano v angleščini v wikipedii, tudi dajo dednost bolj na konec, ma ja sicer sem pa napisala eno neumnost, kip ane premeni bistva,d a ni odpravljiv, res ne. No jaz ne bi obupala in priporočam dosti tekočine, pa sicer, da pač živiš tako, da se poslušaš... že itak smo toliko nasilni do našega telesa, ni treba pa še z nekimi poceni kremami, narejenimi iz nafte--
Glej, z dednostjo je pa tako, da tu ni kaj, to moraš sprejeti, karkoli smo pač dobili. Če bi bila zdaj cinična, bi napisala, da za tiste, ki ne morejo, nima smisla, da prenašajp ta nepopoln material potem v naslednje generacije. Samo kaj ko nikoli ne veš-- zato bog menda dela z naključji. ccc determninistični_absolutisti.press :) :))))

"Nekoč bo lepo,
takrat bo lepo..."[/i]
Default avatar
katenjka je napisal/a:
Dednost pomeni največkrat le nagnjenje k določenim lastnostim.
Če je kdo nagnjen k debelosti, je možno to nagnjenost kompenzirati z zdravo hrano...Ali pa vegetarijansko hrano. Pa z več gibanjem....

Dednost je izraz tega, kako so živeli naši predniki. Ni pa določeno, da moramo mi živeti na isti način in tako le poglabljati neke dedne lastnosti.
Default avatar
Celulit je normalen pojav, ki je značilen le za žensko telo, kako skladiščiti maščobe, da lahko prehranijo dojenča z mlekom recimo. Te samice so nekoč bile v prednosti, ko je primanjkovalo hrane. Znebiti se tega ne da, ker je genetsko pogojeno oz. glede na spol. In mislim, da s takimi postranskim zadevami ubadate le ženske, ki se ne sprejemate in vidite polno napak na sebi, saj malokateri moški opazi, mogoče edinole Robi, ki je tudi picajzlasti :)), da imate malce več celulita na stegnih.
Default avatar
Uh, da mi ne bo slučajno primanjkovalo mleka ... Dajmo se po Matjažkovem nasvetu torej zrediti pa pridelati čim več celulita. Moja sestra je imela torej blazno srečo, da je brez celulita dojila leto in pol.

Nisem medicinka, ampak ne vem, če ima tole kaj veze. Naj me kdo popravi.
Default avatar
Alexis je napisal/a:
Če ti je ženska všeč, boš opazoval na njej, če ima nekaj celulita? :) To se mi zdi totalno banalno...
Default avatar
Se strinjam s tem, da tega ne boš opazoval. Da bi ga pa namerno prideloval za to, da boš lahko dojil, pa ne, ker nima smisla. Ker lahko normalno dojijo tudi tiste z nič/malo celulita. Ali pa ga imajo precej, pa ne morejo dojiti iz različnih razlogov.

Naj že to famo in stereotipe glede dojenja v povezavi z ne vem čim razjasni tu en zdravnik, no.
Default avatar
Alexis je napisal/a:
Poskušam povedati, daj je te vrste maščobe v določeni meri nekaj povsem naravnega. Tako ko imajo kamele v grbi maščobo. :)) Kolikor mi je znano, ta maščoba sploh ni škodljiv, da bi imela vpliv na ožilje ali kaj podobnega.
Default avatar
No to je tudi skrbi za videz: čim manj celulita (zdrava prehrana in gibanje).
Default avatar
Alexis je napisal/a:
Sem imel namen komentirati Matjažkov post, pa si me prehitela.

Če bi nabiranje maščobe pri ženski bilo pogoje z rojevanjem in dojenjem, potem ne vem, zakaj moški ne dojimo...:)
Pri moških se prav tako nabira maščoba in tudi celulit.

Primerjava s kamelo je pa nesmiselna. Saj Ženske ne prehodijo po sto kilometrov v puščavi, da bi bile mesec dni brez hrane...:)

Nekaj malega maščobe res ni problematično. Celulit pa je odsev nezdravega načina življenja in prehrane, ki ni prilagojena današnjemu, predvsem pasivnemu načinu življenja.