Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali ima kdo izkušnje z nošenjem invalida, ki uporablja električni invalidski voziček, po stopnicah?

Ali ima kdo izkušnje z nošenjem invalida, ki uporablja električni invalidski voziček, po stopnicah?

Ali ima kdo izkušnje z nošenjem invalida, ki uporablja električni invalidski voziček, po stopnicah? Namreč, v družini imamo invalida, ki uporablja električni invalidski voziček, obiskati pa želimo sorodnike, ki živijo v hiši, v katero se pride po stopnicah – nimajo nobenih prilagoditev za invalida… Kako ste vi, ki ste imeli izkušnje s tem, ravnali v takšnih primerih?

S seboj vzamemo normalen voziček, ali prosimo za pripravljen primeren stol. Po stopnicah pa ga jaz nesem na hrbtu. Lažje sama, kot da mi kdo pomaga. Druga varjanta je najbrž, da gre eden naprej in nese noge, druge zadaj ga drži pod pazduhami. Lažje je, da ga takole neseta postrani, a znajo bit stopnice preozke.

Ti sama neseš osebo težko 70 kg? Bolje, da neseva dva. Drugače pa hvala za odgovor.

Ne, 50. Vseeno lažje nesem sama na hrbtu, kot da nesem z rokami. Pač moje izkušnje

če je oseba v navadnem vozičku,se pred vzponom po stopnicah obrne z obrazom-telesom nasproti njihovem vrhu.Šibkejša oseba stopi spredaj,močnejša pa poprime voziček zadaj,ker bo nosila večje breme. Oseba ki je zadaj,potisne voziček nazaj,oseba spredaj pa dvigne sprednji del in z dvignjenim kolesjem stopnico za stopnico sledi navzgor.Pri sestopu pa ravno obratno.Na ta način je najlažje vzpenjanje-nošnja,tudi oseb,ki imajo več kg.

New Report

Close