Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže bolečina v levi roki

bolečina v levi roki

Pozdravljeni!

Pred tednom in pol se mi je (brez znanega razloga) začela pojavljati bolečina v levi roki, in sicer se malce seli po roki. Največkrat je na notranji strani nadlahti (tik nad komolcem), pojavi pa se tudi na notranji strani podlahti, zdi se mi, da gre včasih tudi v palec na roki. Kolikor sem uspela do sedaj spremljati, se pojavi odvisno od položaja roke. Tako je najhujša, če imam roko v stoječem položaju spuščeno ob telesu, popolnoma pa izgine, če sedim in imam roko naslonjeno na mizo (ali kam drugam). Tudi sicer pomaga, če v stoječem položaju roko skrčim proti telesu in jo podprem npr. z drugo roko. Ponoči (torej v ležečem položaju) mi za enkrat ne dela težav.
Ker nimam v spominu, da bi s to roko karkoli posebnega naredila (poškodba, daljša preobremenitev ali kaj podobnega), me skrbi, kaj se dogaja.
Naj za ozadje navedem še dve stvari, ki bi morda utegnili biti povezani.
Prva je, da me je nekje v marcu pičil klop. Zgodnjih znakov (rdeč kolobar) nisem imela, tudi sicer ne čutim nobenih sprememb v telesu (glavoboli, vročina, utrujenost ipd.).
Druga je, da imam že več kot leto dni bolečine v desnem delu hrbtenice, in sicer “izvirajo iz neke točke ob spodnjem delu desne lopatice”. Te bolečine so bile lani zelo močne, selile so se v desno ramo in roko vse do prstov. Obiskala sem zdravnika, bila slikana (odkrili rahlo skoliozo na desno in nakazane deformacije-obrabe v ledvenem, prsnem in vratnem predelu) in dobila napotnico za fiziatrinjo. Ta je zaključila, da imam verjetno “zakrčene mišice” in me poslala na fizioterapijo z UZ, ki pa ni pomagala. Od takrat sem spremenila nekaj stvari (način sedenja v službi, višino računalniškega zaslona ipd., hodim na jogo in mož mi občasno masira hrbet), s katerimi sem precej ublažila bolečino (na začetku se je pojavila ob vsakem sedenju, tako da sem v službi nekaj časa delala stoje, nato pa še to ni več pomagalo), ki pa nikoli ni povsem izginila. Pojavi se takoj, ko sem v nepravilnem položaju (tudi ponoči moram paziti, kako ležim, najbolje je na hrbtu s pokrčenimi koleni in zelo zelo nizkim vzglavjem).

Morda imate nasvet, kako bi popolnoma odpravila težave z desno stranjo (sem desničarka), predvsem pa me zanima, od kod bi sedaj lahko (brez razloga) prišla zgoraj opisana bolečina v levo roko. Bi lahko slučajno bila povezana s klopom ali pa s težavami na desni strani? Kako lahko ukrepam?

Hvala vam za vas čas.

Lep pozdrav
Pati

Pozdravljena Pati!

Težko vam povem diagnozo samo na podlagi opisanega. Morda gre zaradi prenapetih mišic za utesnitev med prvim rebrom in ključnico, ki se izraža z bolečino, utrujenostjo po notranjem delu roke? V primeru zakrčenosti mišic vam bo izjemno dobro pomagala trigger point terapija. Ultrazvok žal ne pomaga pri tovrstnih težavah.

New Report

Close