Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek puljenje modrostnega zoba -spodaj

puljenje modrostnega zoba -spodaj

Lahko prosim odgovori kdo, ki ima izkušnjo. pred dvema dnevoma so mi izdrli spodaj modrostni zob.Slednji je imel lepe ravne korenine in ni oviral sosednjega zoba. Pred posegom sem seveda dobil injekcijo. Celoten čas posega odstranitve me je zeeelo bolelo, kot takrat ko ti vrta v zob preden dobiš plombo.ampak mnogo mnogo bolj. Ali je to možno, da injkecija ne bi prijela. Dodobra omrtvičeno ustnico sem imel šele doma, to pa je bilo več kot pol ure po posegu.
Je kdo občutil kaj podobnega?

Zanima me še, kaj ste po posegu jedli, kako ste si umivali zobe (imam šive). hvala

Seveda je možno, rečejo da injekcija “odplava” (ali nekaj podobnega). Meni se je enkrat to zgodilo, ampak na srečo ne pri puljenju modrostnega zoba.

Jedla sem bolj tekoče stvari, npr. juhe, pire krompir, čokolešnik ipd. Po jedi sem izpirala z žajbljem ali kamilicami, čeprav sem kasneje brala, da naj ran sploh ne bi izpirali, tako da ne vem točno kako je s tem.

Če te je zelo bolelo mogoče injekcija res ni prijela, je to sedaj itak mimo 🙂 Sama sem imela po injekciji še 4 ure popolnoma mrtvo levo stran, ustnico in jezik, in sem bila že čisto panična, če mi niso poškodovali živca. Hvala bogu sem brezveze paničarla, po 4h urah je spustilo 🙂

Po posegu sem tisti dan jedla en frutek in en jogurt kaj več pa ne. Vzela sem še dvakrat po dva Lekadola, tako da bolelo ni. Sem pa takoj po prihodu domov začela takoj hladit in sem hladila tri dni (ne ponovit moje napake, preveč in predolgo sem hladila in se prehladila 🙁 ).

Bolet me je začelo šele tretji, četrti dan, predvsem ponoči me je trgalo ko pes, ampak smo zdržali. Zobe sem si umivala previdno, kupila sem si ščetko za po operacijah in itak si nisem po rani nič umivala. Pa tretji dan sem začela spirati s kamilicami. Jedla sem ves čas po drugi strani, samo juhe, sadne kaše, jogurt in to še pet dni po posegu, da mi ne bi hrana šla v luknjo 🙂

Čez en teden sem dala ven šive, edino kar je neprijetno, da tam ostane luknja in gre vse v njol. Jaz si še sedaj spiram z žajbljem.

Upam, da ne boš prehudo trpel. Aja, kakšen dan dva počivaj pa ne hodit ven, sploh zdaj, ko piha, da se ne prehladiš.

Lp

Ja, po moje ti injekcija ni prijela. Ker meni je zobni kirurg pulil en ogromen modrostni zob, tudi spodaj, pa me v času posega in še par ur po posegu ni nič bolelo. Me je pa začelo boleti zvečer, pa potem še kar nekaj dni. Je bila velika rana in čeljust zelo razboljena. Sem si morala pomagati s protibolečinskimi tabletami kar nekaj časa.

Enkrat sem šla k moji zobozdravnici na eno vrtanje in mi je dala injekcijo, potem pa ta ni in ni prijela. Mi je rekla, da je možno, da zato, ker ima neke zelo tanke igle, ki se po zbodljaju kar ukrivijo in potem zdravilo ne gre tja, kamor bi moralo iti. Sicer so take igle fajn, ker naredijo manjše luknjice, ampak da si bo naslednjič naročila kar tiste klasične, da se ne bo s temi zafrkavala. Potem mi je dla še enkrat injekcijo in čez čaz je prijelo in smo lahko začeli.

Sicer je fajn, če moški zdrži malo bolečine, a pretiravati pa tudi ni treba:) Če bi mene puljenje bolelo, bi močno protestirala. Ne sme boleti, če so ti dali v redu injekcijo.

Naslednje dni sem poleg protibolečinskih tablet jedla vse tisto, kar se mi je zdelo varno jesti. Najprej bolj jogurte in juhce, samo ne prav vročih, pa potem vse po malem postopoma. Grizla sem pa na drugi strani. Ampak jaz nisem imela nič šivano. Samo veliko luknjo.

Kako to misliš, da ti je ostala luknja? Meni sta se obe zaprli, pa sta bili, za moje pojme ogromni.

Drugače pa mene med puljenjem ni bolelo, šele proti večeru, ko je injekcija popustila.

H kakšnim šintarjem nesposobnim pa to hodite? Zdravnik mora počakati toliko časa, dokler injekcija ne prime. Potem čisti nič me boli, tudi kasneje ne. Pa tudi nobena luknja ne ostane, če je pulitelj kvaliteten. Kako to, da greste kar komurkoli v roke?

Kako to misliš, da ti je ostala luknja? Meni sta se obe zaprli, pa sta bili, za moje pojme ogromni.

Drugače pa mene med puljenjem ni bolelo, šele proti večeru, ko je injekcija popustila.[/quote]

Ne vem, zdelo se mi je, da se je že zaprlo, ampak sedaj imam spet jamo noter, s tem, da se počasi spet celi. Nimam pojma, kako je to mogoče. So mi pa dali ven zob 27. marca, šive pa en teden kasneje. A misliš, da bi morala k zobarju al kaj?

ko ste dale ven šive, ali je zelo bolelo, ali mislite, da je pred tem posegom vredu vzeti protibolečinske tablete?

Jaz sem nekje brala, kako to boli, me je bilo strah, ampak v bistvu samo zaskeli, ko jih prereže in je to to, ne rabiš jemat nobenih tablet. No vsaj pri meni je bilo tako 🙂

Kako to misliš, da ti je ostala luknja? Meni sta se obe zaprli, pa sta bili, za moje pojme ogromni.

Drugače pa mene med puljenjem ni bolelo, šele proti večeru, ko je injekcija popustila.[/quote]

Ne vem, zdelo se mi je, da se je že zaprlo, ampak sedaj imam spet jamo noter, s tem, da se počasi spet celi. Nimam pojma, kako je to mogoče. So mi pa dali ven zob 27. marca, šive pa en teden kasneje. A misliš, da bi morala k zobarju al kaj?[/quote]

Ne, ne, nisem vedela, da je še tako malo časa odkar so ti pulili zob. Kakšen mesec pa vseeno traja, da gre “jama” skup, edino malo bolj pazi, da ne ješ ravno najbolj trde hrane na tistem koncu dokler se ne zaceli do konca.

Zakaj pa šive??? A to je bilo klasično puljenje ali cela operacija s prerezom dlesni ?

Mene pri puljenju 2 osmic ni kaj posebej bolelo niti po tistem, pri eni pa sem imela probleme, ker je bilo pod zobom vse vneto in se prej ni videlo. Tam tudi 2 injekciji nista prijeli, pa še potem sem hodila ves teden na čiščenje.
Ampak kak dan, dva, tableta proti bolečinam sploh ne škodi (a ne Aspirin!).
Luknje pa so se dokončno zarastle v nekaj tednih, dlesen sama precej prej.

Sem pa imela vse klasično puljenje pri osebnem zobarju in ne operacije.

Mene ni bolelo ne med posegom, ne po njem. Zobozdravnik mi je pulil velik modrostni zob zgoraj. Sem bil ves naslednji dan pripravljen, kdaj bo začelo boleti, pa ni. Le naslednje dni sem čutil neko napetost v luknji, kjer je bil prej zob, pa nekaj je teklo iz nje. Zobozdravnik mi je svetoval izpiranje s slano vodo. Jedel sem pa normalno.
So me pa pred posegom opozorili, naj dam kakšen glas, če bom kaj čutil.

Meni so danes spulili modrostega zgornjega, še trije me čakajo 🙂
Sploh ni nič bolelo, niti malo.

New Report

Close