Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek JS – a res ne gre za plače?

JS – a res ne gre za plače?

nekdo nas na vsak način želi prepričat da jutrišnji štrajk ni zaradi plač, ampak dejstva govorijo sama zase …

kopiram iz ene od spodnjih tem:
Včeraj je Vizjak lepo povedal, pričeli smo pogajanja s 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znižanjem, nadaljevali 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, nadaljevali z 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa se Štrukelj ne da. Ne odstopa. To niso pogajanja, to je izsiljevanje.

s tem se strinjam, konstruktivni protiargumenti zaželjeni, pljuvanje pa ne!

Sama sebi kontriraš. Če bi šlo samo za plače, bi sindikat popustil. Pa ne gre, a ne? Kje je pa dogovor o krčenju drugih pravic?

http://www.sviz.si/varcevalni-ukrepi/media/UravnotezenjeJavFinanc_Rebalans.pdf

Zaradi vsega tega gre… gre tudi za plače, a ne prvenstveno za njih.

nova
Uredništvo priporoča

zakaj potem pogajanja potekajo samo okrog višine plač, o drugih pravicah pa ne?

Sem takoj, da se tudi nam v gospodarstvu znižajo plače za 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če je to edini ukrep, ki bo prizadel nas navadne smrtnike, svoj delež pa bodo seveda prispevali vsi funkcionarji, predsediki družb, poslanci, vodilni po podjetjih, managarji, zdravniki,………

Evo, tako dam še jaz poleg, če gre samo za plače!

Ne gre za plače. Dragi starši in ostali sodržavljani in sploh še kdo…še zadnjič vam povem, da ne gre za plače. V mojem učiteljskem kolektivu se o tem(plačah) sploh ne govori. Žal predstavniki vlade mislijo, da ne bomo ugotovili, kaj se skriva za vsem tem. A nismo neumi. Uničiti javno šolstvo in favorizirati zasebno, kamor se bo stekal denar v bogate žepe favorizirancev. V javne šole nabiti 30 otrok v razred, v zasebne 8…ja, ja, takšni so predvideni normativi. A draga moja povprečna Slovenija, moji in vaši otroci si ne bodo mogli privoščiti zasebnih šol, to bo dosegljivo redki eliti. V nabitih oddelkih ni prostora za kakovost, individualni pristop, diferencirano delo, tako se dela namreč danes. Kvečjemu bo učitelj pred tablo predaval in miril številčne razrede. A res želite to za svoje otroke???Vsaj nanje pomislite, vem, da učitelji nismo vaša priljubljena populacija, čeprav imam osebno s starši odličen odnos in se medsebojno spoštujemo. Želijo vzeti jutranje varstvo…A ga res ne potrebujemo? Interesne dejavnosti, dodatno pomoč učencem…
…Za to nam gre. Popustili bomo pri denarju, ne moremo pa tako daleč zatajiti svojega poklica, da bi tudi pri kvaliteti. S tega stališča bi morali, spoštovani starši, nastopiti enotno…

Sem prebrala seznam ukrepov na linku, ki ga je posredovala Barca.
In kaj je tu tako nesprejemljivega?

Eh, pusti tupoglave sindikate pri miru. Če bi jaz bil na mestu te vlade, bi pač sprejel vse potrebno, da se uravnoteži javne finance in dal zakonodajo v parlament. Sindikati bi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zahtevali referendum in ga verjetno tudi dobili (malokdo bo glasoval za znižanje pravic). V tisti točki bi jaz odstopil in pustil kratkoviden narod, naj zdrvi v brezno dolgov. Še pred tem pa pozval sindikate, naj ustanovijo politično stranko in kandidirajo na volitvah ter tako pokažejo svojo modrost in sposobnost reševanja javnih financ.

temu težko verjamem, ker vse kar se v javnosti govori so plače, štrukelj ves čas poudarja … plače, daleč zadaj nekje se sliši strah pred zasebnimi šolami, vse ostalo pa je bilo le bežno omenjeno.

No, tole je pa čisto zavajanje, dragi učitelj.
Kopiram z Barcinega linka:
Izvajanje interesnih dejavnosti, kot sestavnega dela razširjenega programa osnovne šole; učne pomoči učencem in jutranjega varstva se prenese v delovno obveznost strokovnih delavcev.

In, za božjo voljo, situacijo predstavljate, kot da se normativ učencev v razredu povečuje s 15 na 30! V resnici se z 28 na 30!

temu težko verjamem, ker vse kar se v javnosti govori so plače, štrukelj ves čas poudarja … plače, daleč zadaj nekje se sliši strah pred zasebnimi šolami, vse ostalo pa je bilo le bežno omenjeno.[/quote]

Meni se zdi nesprejemljivo popustiti pri plačah, saj so že 10 let zamrznjene in se po vseh teh letih za isto plačo že zdaj lahko kupi precej manj. Pa prištejte še vsaka dva tedna dražji bencin, po novem dražjo elektriko in še kaj se bodo spomnili, eni bi pa kar pristali na nižanje plač?!!!
Seveda pa je sprememba standardov za otroke v šolah in vrtcih prav tako nesprejemljiva in upam, da sindikat ne bo popustil!!!

Zmeraj vas je polno dopoldan na tem forumu. A nimate kaj delat???
Vse to popoldansko delo o katerem nakladate (iskanje gradiva za drugi dan ipd) opravljate lahko med počitnicami ko ste frej. Saj morate imeti narejene priprave na začetku leta, pa si naberte še gradivo sproti. Cajta imate več kot dost in plačani ste za to.

temu težko verjamem, ker vse kar se v javnosti govori so plače, štrukelj ves čas poudarja … plače, daleč zadaj nekje se sliši strah pred zasebnimi šolami, vse ostalo pa je bilo le bežno omenjeno.[/quote]

Meni se zdi nesprejemljivo popustiti pri plačah, saj so že 10 let zamrznjene in se po vseh teh letih za isto plačo že zdaj lahko kupi precej manj. Pa prištejte še vsaka dva tedna dražji bencin, po novem dražjo elektriko in še kaj se bodo spomnili, eni bi pa kar pristali na nižanje plač?!!!
Seveda pa je sprememba standardov za otroke v šolah in vrtcih prav tako nesprejemljiva in upam, da sindikat ne bo popustil!!![/quote]

ti kar upaj, ampak vedi da vsi ti ukrepi prej ko slej pridejo na vrsto … vedno v hujši obliki … a se še spomnimo kaj je Pahor predlagal? janševi ukrepi so mal hujši, naslednji bodo pa ???

včeraj sem prišla po otroka v šolo v OPB, učiteljica, ki je itak kazensko v OPB je srfala po MONu 🙂 v učilnici.
otroci so delali nalogo ona pa je verjetno tu branila svoj prav, zakaj ne nižat plač in zakaj ne nižat normativov 🙂

Znižanje cenovnih standardov za medicinsko tehnične pripomočke.
Racionalizacija aktivnosti za izvajanje javne kmetijsko svetovalne službe ter koordinativnih
služb na KGZS.
Racionalizacija aktivnosti v okviru veterinarsko higienske službe (VHS).
Racionalizacija nalog, ki jih zagotavlja RS v okviru najmanjšega obsega zdravstvenega varstva rastlin in živali.
Zmanjšanje odhodkov ZZZS z zamenljivostjo zdravil glede na terapevtske skupine.
Ukrepi za učinkovito rabo in obnovljive vire energije se financirajo tudi iz presežkov distribucijskih elektropodjetij, kot mehanizem vzpodbude tovrstne uporabe.
Zaostritev pogojev za upravičenost do sredstev državne pomoči pri naravnih nesrečah, dvig praga uporabe sredstev za odpravo posledic naravne nesreče, sprememba programa odprave posledic naravnih nesreč z znižanjem obsega izvedbe posameznih ukrepov ob sprejemanju letnih programov in sprememba programa ukrepov za odpravo posledic plazov večjega obsega
Sprememba nekaterih normativov pri opravljanju predšolske dejavnosti: Ukinitev ugodnosti zmanjšanja plačila za starejšega otroka za en plačni razred / Ukinitev normativa za heterogene oddelke v obeh starostnih obdobjih / Povečan obseg neposrednega dela vzgojitelja z otroki od sedanjih 30 ur/teden na 32,5 ure/teden / Zmanjšanje sočasne prisotnosti vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja za 1 uro.
celotna stran 7+8
Omejitev ukrepov za izboljšanje okolja v zgornji Mežiški dolini na najbolj nujne.
Za leto 2012 se razpis nacionalne stanovanjske varčevalne sheme ne izvede, od 2012 naprej se ukinja subvencija mladim družinam.
Znižanje višine subvencij za bivanja študentov, delna nadomestitev z aktivacijo akumuliranih presežkov javnih zavodov (npr. ŠD LJ v letu 2010 prek stotisoč evrov presežka).
in še in še…vsega se mi ne da kopirat

Priznam, da je nekaj ukrepov pametnih, nekaj pa je takih, kjer bodo enostavno prevalili “prihranek” na potrošnika – včeraj so npr.Finance že objavile, da se bo podražila elektrika…na enak način bodo tudi zavarovalnice podražile premije..

samo za plače. Tisti, ki organizirajo, so že dovolj nakradli, da imajo do smrti dovolj.
Gre za rušenje vlade. Kučan ima že postavljenega Jankoviča . pa še malo naprej,.,,,
A se ne bo izšlo….Kolikor bomo pomagali sindikatom, bomo pljunili v lastno skledo.
Tega pa si ne želimo, mar ne??

/ Povečan obseg neposrednega dela vzgojitelja z otroki od sedanjih 30 ur/teden na 32,5 ure/teden /

Uau, tole je pa res grozno! Ubogi vzgojitelji! Saj za učitelje bi človek še razumel, ampak vzgojitelji so pa res res res reveži! In kdaj naj opravijo priprave??? Se sploh zavedate, koliko priprav ima en vzgojitelj?!?

…sarkazem off…

Barca oprosti, ampak resnično najdem zelo malo nesprejemljivega. Skoraj nič.

zakaj potem pogajanja potekajo samo okrog višine plač, o drugih pravicah pa ne?[/quote]

Kako pa ti veš, o čem potekajo pogajanja? A si zraven?

kje je problem-pred 30 leti je bilo v razredu več kot 30 učencev, pa so več znali kot sedaj ko jih je bistveno

Najbrž si ne znaš predstavljati, kaj to pomeni.

Najbrž si ne znaš predstavljati, kaj to pomeni.[/quote]

Znam, brez skrbi. In marsikaj bo tudi mene udarilo, pa vendar se mi ne zdi nesprejemljivo. Hudo ja, ne pa nesprejemljivo.
Znam si tudi predstavlajti, kako nemogoče je iz prazne vreče deliti.
Jebela, pa se res obnašate kot na Titaniku!

enako, že zadnjič sem ji na eni temi u nulo razčlenila vse te ukrepe, pa kr tera svoje ….

zakaj potem pogajanja potekajo samo okrog višine plač, o drugih pravicah pa ne?[/quote]

Kako pa ti veš, o čem potekajo pogajanja? A si zraven?[/quote]

sej vsak dan poročajo kaj so se in kaj se niso dogovorili, a moraš bit zraven da vidiš kam pes taco moli?

Dragi učitelj, verjemi mi, da če bi se JU strinjala, da gredo plače 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dol, bo vlada popustilia pri vseh ostalih ukrepih.

Vendar pa JU tega ne bo naredila, ker gre IZKLJUČNO za plače.

New Report

Close