Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Končno plus- KAKO GRE NAPREJ-mnenja, izkušnje

Končno plus- KAKO GRE NAPREJ-mnenja, izkušnje

Drage sotrpinke,

želela sem odpret novo temo, ki bo posvečena času po tem, ko dočakamo svoje dolgo pričakovane pluske. Do sedaj o tem ni bilo veliko napisanega.
Verjetno nekatere takoj, ko ugledajo plus zapustijo ta forum, meni pa še vedno ni tako lahko, kot sem mislila, da mi bo. Zdi se mi, da je ta čas še vedno zelo težak, in ko sem brala malo drugje po forumih za nosečnice, ki so zanosile naravno, sem ugotovila, da mi “IVF-jevke” dejansko ne štartamo v nosečnost tako, kot ostale. Če ne drugega, smo psihično bolj “načete”, ker je za nami že eno tećko obdobje.

Moja izkušnja je, da sem imela nekatere znake za nosečnost že ob jemanju Utrogestana, predvsem slabost in razpoloženjsko nihanje, pa grozna utrujenost. 8. dan po transferju sem imela nekaj ur grozne krče v maternici in sem mislila, da je to konec. Pa sem le dočakala svoj plus 11.4., vstavili so mi 2 zarodka, tako da trenutno še ne vem, ali sta se morda celo prijela oba. Želela bi si, čeprav bom tudi z enim zadovoljna.

In danes je 5 dni od pozitivnega testa in vsak dan od takrat me je naprej strah, ali je vse vredu. Gledam vse znake, špikanje jajčnikov in bolečine v maternici (vmes sem imela 1 večer grozne bolečine v maternci). Malo pred testom sem začela veliko bolje vohati in predvsem umetni vonji, kot so parfumi so mi začeli zelo smrdeti. Zadnje dneve tega ne občutim več tako močno. Nekaj dni mi je zelo pasala kisla hrana (klasičen kisle kumarice :), zdaj spet ne preveč. Prisotni sta še utrujenost in malo povečana prsa, pa se mi zdaj spet zdi, da je to premalo. Ne vem zakaj imam v glavi, da bi morali vsi znaki biti prisotni ves čas in če niso,me je takoj strah, da bo kaj narobe. PO drugi strani se mi zdi čudno, da imam tako zgodaj vse te znake, ker mi je sestra na GK LJ rekla, da je moj D-dan, od katerega se vse šteje dan transferja. In potem ko berem na internetu in revije o nosečnosti, se v tej zgodnji fazi nekako ne najdem v njihovih razpredelnicah in opisovnju razvoja in znakov. Oziroma, sploh ne vem, kej točno sem glede na naravno nosečnost. Tudi zato sem se odločila, da odprem to temo.

Kot vidite, se še nisem uspela sprostit od plusa naprej in nekako se mi zdi, da se je zdaj začelo eno novo obdobje, ki ne bo nič manj stresno :). Mislim, da mi bo malo bolj odleglo, ko bo za mano prvi ultrazvok – to je 3. maja.

Zanima me, kako vi doživljate ali ste doživljale zgodnjo nosečnost po IVF – vas je mogoče tudi strah in še naprej, tako kot v čakanju na plus, gledate vse znake in sklepate, kaj bi lahko bili. Upam, da se boste kaj oglasile in da vas večina ne zapusti ta forum, ko dočakate plus – čeprav tudi to bi razumela 🙂 oziroma, da se bo oglasila tudi kakšna, ki je v preteklosti dala to čez.

Zanima me še, ali boste tudi ve jemale/ ali ste jemale Utrogestan dlje, eni to namreč priporočajo.

Nosečnost ti bodo računali od prvega dneva zadnje M oz. po UZ, če bo prišlo do kakšnih razlik. Pri meni je kar pravilno zračunal, jaz sem si pa zračunala tukaj: Nosečnost

Kar se pa špikanja tiče je pa pomojem normalno. Tudi mene je špikalo (včasih prav zasekalo) in mi je G odgovoril, da je to vse del nosečnosti.

Utrogestan sem jaz jemala do 12. tedna (s tem, da sem ga zadnje tri tedne počasi opuščala – zmanjševala št. tablet).

Strestno je bilo zame vse do 12. tedna, potem sem pa začela uživati v nosečnosti.

Srečno,

Pozdravljene

se pridružujem na novi temi s Tano13. Moram priznati, da mi je kar malo čudno, ker ne pišem v mušketirkah in imam občutek, kot da sem čisto nekje drugje….zanimivo. Pa čeprav vem, da me moje mušketirke spremljajo vsepovsod in jaz prav tako njih ;)) kajne?

Draga Tana13, jaz se kar podpišem še pod tvoj post, imava iste občutke. Očitno mora bit res tako. Ne upava se veseliti, še vedno sva v tistem strahu in bova še nekaj časa, če ne drugače do prvih UZ.
Tako kot je napisala ninocka do 12.tedna je pomojem res najtežji čas.

Upam, da se še katera bivša borka oglasi in nama da kakšen nasvet ali vsaj kakšno lepo besedo, da se pomiriva.

Vsem želim lep in predvsem miren dan

Hej ninocka, Zivazara,

je zanimiv tale izračun na linku, ki si mi ga poslala – čeprav če prav razumem, moraš vnesti datum punkcije, ki ga štejejo kot ovulacijo. Meni pride 12.12. :)). Sem mislila, da je veliko kasneje. Pa res fina tale stran, ti izračuna vse teste in vse – hvala ti res.
Kako daleč si ti, ali si mogoče celo že rodila?

Zivazara – ja najprej bo stresno do prvega UZ, potem pa do 12. tedna, potem bova pa začeli končno uživat. Čeprav jaz sem po 35 in bom šla itak delat vse mogoče teste.

Moram priznat, da bi raje imela več znakov, kot manj – tko bi vedela, da je vse OK. Zdaj pa se mi zdi, kot da nič ni – res, danes tudi prsa niso povečana, vonj ni izostren in je tko, kot da ne bi bilo nič. Aja, razen te preklete zaprtosti :(((.

Upam, da se bo še kakšna borka, ki je to že dala skoz oglasila in nas potolažila :)).

Tana jaz bom jutri dopolnila 31 tednov. Še malo pa bo. Mi baje grozi prezgodnji porod (imam hipertenzijo, nosečniško sladkorno, pa še včeraj so mi rekli, da je malo manj plodovnice). Se pa tolažim, da samo še par tednov zdržim pa bo vse OK.

Kar se znakov tiče, jaz nisem imela nobenih. Še celo na trebuhu sem spala do 25. tedna brez kakršnegakoli problema. Brce tudi bolj malo čutim, ker je posteljica spredaj. Prsi me niso čisto nič bolele, vonj je bil kakšen dan super oster, pa potem naslednji dan vse OK. Edino kuhanje hrane mi je grozno smrdelo od 7. tedna pa tja do 12. tedna (sem hodila k mami jest, ker enostavno nisem prenesla vonja po kuhi). Potem se je tudi to uredilo. Zaprta pa jaz sploh nisem bila (že od prej nisem imela nobenih težav). Kot vidiš znaki nič ne pomenijo. Ene pač pridejo čez nosečnost brez vsega, druge imajo pa vse po spisku. Nič se ne obremenjuj s tem. Glede branja literature ti pa svetujem, da zaenkrat čim manj bereš. V vsaki namreč piše poleg dobrih stvari tudi polno slabih in jaz sem vedno zavila k najslabšim (zato sem se odločila, da enostavno ne bom več brala).

Na tistem linku se ti pa dan punkcije šteje kot dan ovulacije. Je tudi mene moj G vprašal po datumu punkcije in transferja (si kar zapiši na kakšen listek).

Ojla

evo jaz sem si danes prvič sama pripravila kosilo…sem se nekako prepričala in stopila do šporhajta. Resnično hrana smrdi, ko jo sam pripravljaš. Drugače semi dogovorjena s svojim očetom, da mi prinese vsak dan kosilo, samo danes se nama ni izšlo. No špinačo sem pojedla, upam da vse ostane v želodcu.
Drugače Tana13, blagor tebi ko te nič ne boli, te vsaj ne opominja skos na to da je spodej kaj…. saj veš. Mene zizike bolijo, spodej isto kot vsak dan, me nek boli, sam zanimivo ko pa mirujem je pa ok. Glede zaprtosti….mene je pa čist odprlo :)) Vsak dan vsaj 2x, drugače pa sem bila vedno bolj zaprta kot pa ne. Sedaj pa kar lepo pridna vsak dan. Je res, tili znaki so pri vsaki drugačni. Sam jaz se moram pogovarjat, drugače se mi bi strgalo. Toliko smo dale čez, da je težko biti na flegma.

Za tist izračun pa jaz nimam pojma. Kateri datum naj jaz vnesem, k sem imela zamrznjenčka. Imela sem ET 21/3, se pravi, da še odštejem 5 ali 7 dni takrat naj bi bila ovulacija? Sam pol mi ne pride prav. Če pa vpišem dan ETja pa mi lepo pride krvni na 5/4. jao, sem pomojem čist smešna….

Pozdravljene, nosečke;-)

Kako ste kaj? Se dobro počutite? Jaz sem “naletela” na težavo:-P. Včeraj sem opazila izcedek-malce nanavaden:rumeno-zelen: Morda katera ve, kaj bi to lahko pomenilo… Me malo živčki dajejo, ker menim, da izcedek ne prinaša nič kaj dobrega.

Pozdravček vsem

Tak izcedek imam jaz že celo nosečnost. Paziti moraš samo če začne srbeti ali peči, potem pojdi v lekarno po Canasten in bo takoj bolje (vzeti moraš tablete, ne kremo).

ninočka, hvala za nasvet:-). Zdrži čim dlje s porodom:-). Aja, firbec pač, kaj pa bo:fantek,punčka ali bo ostalo skrivnost do zadnjega?

Sicer danes izcedka ni videti, pa upam, da se ne prikaže več;-).
Imam pa v torek ponovno UZ, tako da bom tudi zdravnici to omenila.

ŽivaZara in Tana13, kako sta pa kaj vidve in vajini/e pikici/e?

Kako zaspan dan je danes in diši po lenarjenju:-P

Pozdravček

Hej Angelina,

joj, jaz ti pa tezko svetujem glede izcedka, mogoče kakšno vnetje. Še dobro, da ti je ninocka povedala :).
Pri meni nič takega – na živce mi gre, ker nimam nekih posebnih znakov,tudi prsi niso ne vem kako napihnjene. Sm pa malo bolj utrujena, to je vse. Aja pa malo bolj mi kislo paše.
Sicer pa nič več krčev.

Zivazara, kako kaj pri tebi? V torek imaš ultrazvok, ne? SUper, to je kmalu, mene se bo pa še vleklo do 3.5.
Držte se punce in oglasite se kaj, Angelina javi, kako bo po ultrazvoku in kaj so ti rekli za izcedek.

Angelina v nosečnosti so izcedki normalni (dokler ne smrdijo, pečejo ali srbijo – potem takoj Canasten, da se ne razvije naprej).

Glede spola pa nič ne vemo (moj G je rekel punčka, druga G pa fantek, na vseh ostalih UZ je pa skrival spol).

ninocka, torej spol ostaja presenečenje:-)) Zanimivo:-)))
Zdajle me je res malce zasrbelo.Bom jutri šal v nabavo Canestena. Imam doma tudi svečke Gynolact. Mora biti nujno Canesten? V lekarni mi je rekla, da je Gynolact bolj “naraven”.
Sicer pa ni čudno za vnetje, glede na to, da si 3 krat na dan tiščim Utrogestan v nožnico. Saj si temeljito umijem roke, pa vseeno… Itak sem pa že prej bila “podvržena” pogostim vnetjem.

Tana13, veš, tudi jaz nimam nobenih pretiranih nosečniških znakov. Kot da nič ni. Prejšnje dni mi je bilo proti večeru slabo, zdaj pa še to bolj poredko. Edino vonj je izrazit. Zadnjič sva šla z možem v restavracijo, pa sem rekla: “O, kako diši po krofih!” Pa reče mož: “Ma kaki krofi, smrdi po ribah!”
Ja, no, tudi prav…toliko o mojem vonju glede hrane;-)

Drugače pa imam prsi povečane, nič boleče. Skratka, glede nosečniških znakov “sem v mirovanju”-nič presenetljivega.

Bom sporočila, kako bo v torek. Upam pa, da bo vse ok.

Pozdravček

Angelina, glede Canestena v zgodnji nosečnosti raje preveri,..mislim da sem pri Pušenjaku zasledila da ni priporočljiv na začetku.
Sicer pa tudi meni progesteron povzroča težave,…menda rad “draži” sluznico in misliš da gre za vnetje čeprav ga ni. Jaz uporabljam kar MultiGyn gel,..najprej sicer malo zaščeni in zapeče ampak potem pa lepo pomiri. Je pa dosti naravna zadeva, ki le vzdržuje “klimo” in ne škodi pikici.
Vsekakor pa je najbolje da preveriš pri G tako glede vzroka obarvanega izcedka, kot glede primernih preparatov.
aja,..pa čestitke vsem novopečenim nosečkam,..

Če te skrbi povprašaj v lekarni ali pa počakaj na G (jaz sem imela kakšen mesec nazaj vnetje in sem dobila Canasten, so me pa opozorili, da morajo biti tablete in ne krema). Pušenjak pa res priporoča več različnih preparatov (samo se ne spomnim točno katere).

Dober dan srečke nosečke :))

vidim, da je vse lepo in prav, da se počutite dobro. Super.

AngelinaH, jutri si rekla da imaš UZ pa vprašaj. Lahko da je odvisno v katerem mesecu nosečnosti je, zato lahko predpisujejo različne varijante. Drugače pa jogurt pomaga tudi, je še najbolj naraven ;))
Aja sem rekla, da te še vprašam kdaj si imela ti transfer?? A ti je že kdo rekel točno v katerem tednu si?? Jaz še zdaj ne vem, ker sem imela zamrznjenčka in sploh ne vem od kdaj moram šteti….? Ups

Tana13, jaz sem mnenja, da je super ker nimaš nobenih izrazitih znakov, vsaj ne misliš non stop, kaj je pa zdaj to, pa ono….

Pri meni so še vedno prisotne bolečine spodaj, drugače pa tisto pikanje je pa tudi že minilo. Pa jajčniki no me tudi še bolijo. Slabosti so še vedno, pridejo in minejo, vsaj bruham ne. Pa iz dlesni krvavim, ko si zobe umivam in zaspana sem non stop. Spala bi takoj ko se zbudim :)))
Si niti ne predstavljam, da bi v službo hodila, k bi pomojem pod mizo zaspala. Skratka kar veliko teh znakov, viš pa mi tut ni prav. Očitno smo ljudje tako naravnani, da zmeraj nekaj iščemo in kompliciramo.
Drugače pa nimam več tako močnega straha kot na začetku. Sem se pomirila in zdaj lažje diham. Verjamem, da bo res vse uredu in da bo tako kot mora bit.
Jutri pa imam prvi Uz komaj čakam!

Vsem prav lep pozdrav

ŽivaZara, jaz sem imela ET 16. 3. in jutri imam 2. UZ. Pojma nima v katerem tednu sem, kljub temu da sem napravila en izračun po “formuli”, ki jo je posredovala ena od “Mušketirk”:-).

Ti imaš torej tudi jutri UZ-potem se pa vidimo;-). Upam, da bo ve lepo in prav:-).

Pozdravček

AngelinaH

kdaj pa imaš UZ?? Sam ti maš drugi Uz zdaj pri svojem G, kajne? Ne boš imela UZ tam kjer smo ga imele do sedaj ali se motim?
Jaz bom ob 8.00 v Lj v stari porodnišnici. Če boš kje naokoli takrat, se lahko vidiva;))

ŽivaZara,
jutri imam 2. UZ zopet v LJ, ker je zadnjič zdravnica zaznala utrip srčka in rekla, da je plod “velik” 4mm. Rekla je, da je vse vredu, samo da je plodek malo majčken!? Nič mi ni jasno
:-P. Če gledam tabele o tem, kakšen naj bi bil plod v začetnih tednih nosečnosti, velikost povsem odgovarja. Zato so mi rekli, naj pridem še enkrat… Nič mi ni jasno …

Res je tečno tole čakanje in ta zadnji teden se mi je strrrraaaaašno dolg. Upam, da bo vse OK. Živčki malo delajo …

Jutri pridem v Lj tudi okrog 8-ih, tako da se morda res kje vidimo:-)

Pozdravček

Joj, ja jaz sem tudi danes postala živčna. Vse bolj ko se približujem jutrišnjemu dne.
Ma itak da bo vse ok. Mora bit! Je pa res hecna tale dr…prav imaš, če je bil srček in tale velikost je tudi čist ok.

No jutri, bom jaz s partnerjem prišla in bom v avli čakala na dr, da končajo raport. Če boš okol hodila, pa le pristopi 😉

ŽivaZara, jaz bom tudi z možekom. Če ne bo preveč gužve, se pa morda res vidimo;-)

Zdrži do jutri, jaz sem že mal “blesava”:-P

Pozdravček

New Report

Close