Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nosečnost in antidepresivi

nosečnost in antidepresivi

Sem v 6. tednu nosečnosti. Jemljem antidepresiv po eno tabletko na dan. Danes ga nisem vzela.
Sem čisto panična, ne vem kaj naj naredim, če takoj preneham ne vem kaj bo z mojim počutjem, če jemljem naprej lahko škodim otroku.
Je katera jemala antidepresive v nosečnosti?

Vsaka zdravila imajo navodila, kjer piše o neželenih učinkih, vplivu na nosečnost … Preberi in se potem posvetuj z zdravnikom/ginekologom.

Kolikor sem brala na Pušenjakovem forumu, antidepresivi in nosečnost ne gredo skupaj. Včasih se je za zdravega otroka treba čemu odreči, v tvojem primeru pač udobju, ki ga prinašajo antidepresivi. Predlagam, da greš na njegov forum in z iskalnikom poiščeš, kar je o tem napisal.

Ti si pa tudi slika! Kaj se ne bi o nadaljnjem jemanju posvetovala z zdravnikom, ki ti je zdravilo predpisal?
Ja, sem jemala antidepresive v času nosečnosti. Takoj ko sem ugotovila, da sem noseča, sem poklicala svojo psihiatrinjo. Poklicala me je na ambulantni pregled, na katerem je ugotovila, da mi odmerek lahko prepolovi. Kake 3 mesece pozneje, ko sem imela ponovno kontrolo, mi je zdravilo povsem ukinila. Po porodu sem imela nekaj pogostejše preglede, ker se je zdravnica bala poporodne depresije. Ker o njej ni bilo ne duha ne sluha, še 5 let po porodu shajam brez tablet.

Traparija! Pušenjak VEDNO poudarja, da je dobrobit matere na prvem mestu. In če so za to potrebna zdravila, se jih pač predpiše. Antidepresivi niso nikakršno “udobje”, temveč terapija. Samo zdravnik, ki je zdravilo predpisal, pa lahko sodi o tem, ali je ta terapija še potrebna ali pa se jo lahko zaradi nosečnosti prilagodi oziroma ukine.

ja greš do zdravnika in se pogovoriš ne.

Sem klicala zdravnika in je rekel naj preneham, ter da bova imela pogostejše terapije.
Mi je zagotovil, da ni razloga za skrb in rkel, da me po porodu lahko pride pogledat in se posvetuje tudi z ginekologom. V nosečnosti naj bi se sproščali tudi drugi hormoni in jemanje antidepresivov lahko še vseeno začnem jemati kasneje.

Sem prav boljše volje.

Hvala vsem

ja, apamk v prvih tednih, če boš veliko bruhala in se posledično slabo počutila,boš še slabše razpoložena kot si sedaj, zato se potrudi bodi vesela, veliko zunaj na svetlobi, pa četudi ti bo še kako slabo.

Ne vem, zakaj so ti bili predpisani, ampak če je zdravnik rekel, da lahko prenehaš z njimi, potem ni hujše škode.

Moraš se pa umiriti. Če te je samo misel na to, kaj bo, če boš jemala oziroma če boš prenehala, spravila v paniko, potem te bo lahko kaj hujšega še veliko prej. Zato se lepo umiri, delaj na sebi, pojdi v knjižnico po kakšne knjige in kot pravi ena pred mano – bodi vesela. Veseli se življenja, svojega in tistega, ki si ga ustvarila!

jaz imam Cipralex in mi je v prejšnji nosečnosti psihiatrinja zatrdila, da lahko normalno jemljem naprej in da naj ne bi škodil. no, potem sem imela SS. zdaj sem spet noseča in ga ne jemljem, ker bom probala zdržati brez. sicer počutje ni najboljše, saj tudi že prej ni bilo, ampak močno upam, da bo potem, ko bom enkrat rodila, nekako bolje.

Pa kaj vam je babnce, zatrešene boste imele otroke, pa še same niste diht???

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Zdravila, ki se uporabljajo v nosečnosti, so po ameriški agenciji za zdravila (FDA) razdeljena v pet skupin in sicer: A,B,C,D,X. A skupina je popolnoma varna v nosečnosti, medtem ko so zdravila iz skupine X v nosečnosti prepovedana. Cipralex oz. escitalopram spada v skupino C. Zdravila iz te skupine bodisi niso bila preizkušena na ljudeh (nosečnicah!) ali pa je premalo podatkov o delovanju na plod, testiranja na živalih pa so povzročila pri visokih odmerkih poškodbe ploda. Zato se zdravila iz te skupine uporablja samo, če je korist za mater večja od tveganja za plod.

Na temeljit pogovor z zdravnikom, na terapijo in razmislek – res želiš otroka izpostaviti tveganju? Krota je napisala direkno, a ima prav…

Jaz pa mislim drugače kot predhodniki in sicer, da je treba AD ukinjati postopno, sicer se ti lahko stanje poslabša. Tudi hormoni bodo naredili svoje. Razmisli, ali boš zmogla brez AD, poskusi brez pod nadzorom zdravnika. Če ne bo šlo, jemlji zdravila naprej. Nisi napisala, kaj jemlješ. Za nosečnice je ( najbolj ) primeren Zoloft.
Vso srečo ti želim in zdravega dojenčka!

se kar strinjam.

pošlihtat je treba v glavi in takrat ne rabiš nobenega AD. najlažje je furat depro in se filat s kemijo, namesto da bi se vzele v roke in se na drugačen način spopadale s problemi.

Nekaj je depra kar tako, skorajda kot krik mode, ko je folk za vsako krivo dlako depresiven, drugo pa so resne depresije, npr. manične ali še kaj hujšega. V prvem primeru z lahkoto zabrišeš škatlo v smeti, v drugem pa ni tako preprosto. Vsekakor je tukaj NUJEN posvet z zdravnikom in ne 5 forumskih bab, ki preganjajo dolgčas!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close