Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sodexo v šoli

sodexo v šoli

Tisti, ki imate otroke v šoli, kjer za šolsko prehrano skrbi podjetje Sodexo, kako ste oz. so vaši otroci zadovoljni z njihovo hrano, ceno, jedilniki?

Hvala

5 vrst jedilnikov dnevno – mesni, zelenjavni, sadje, solata, pa še bio obrok. Je kar okusno.

Pri nas v šoli kuhajo grozno, mislim da kuhajo sami in je hrana obupna!!!

Naš sicer ni preveč izbirčen, ampak iz šole hodi sestradan! Vsak dan popoldan poje kompletno kosilo s sladico vred. Potem je še večerjo!!! Domov pa pride okoli 16h.
Zato pa mene zanima, kako nekatere, ki npr. ne kuhate, no nimate možnosti, saj je zares malo časa za kuhanje med tednom.
Kaj jedo vaši otroci ko pridejo iz šole? Jaz si ne predstavljam, da mojemu nebi dala nič drugega razen sadja, kot nekateri, pa ta bi mi shiral madona!

Moram pa takoj povedat, da sem doma in ima zato kompletno kosilo skuhano, ko pride domov!
Pa včasih pravi da je jedel, pa vseeno poje celo goro hrane. Je pa suhcan in ni požrešen.

jedilnik tega tedna http://si.sodexo.com/sisi/media/sxo_today/jedilniki/gmb.asp

Naši so zadovoljni. Malico izbirajo in naročajo dan prej.

pa kaj te sedaj moti? da preveč poje? če hodi tako pozno iz šole je najbrž najstnik in ti hitro rastejo in veliko pojedo.
morda je tudi izbirčen in razvajen, ko pa ga čakaš s komplet kosilom.

mi smo meli na šihtu sodexo, hitro so morali spokat.

pri naših imajo v šoli sodexo.
Katastrofa!
Najmanj 5x letni vsak od njih zbruha kompletno šolsko kosilo in posledično takega menija noče več jesti.
V šoli vsakič povedo, da niso mogli bruhati od šolskega kosila, pa čeprav običajno še nekaj učencev zraven bruha, ne samo naši.
Lačni pa pridejo vsak dan iz šole. Ker po normativu dobijo toliko za jest in nič več!

Ti si doma, otrok pa hodi ob 16h iz šole?? Ubogi otrok..
Delam v šoli in naši otroci, ki imajo koga doma ali pa so že na predmetni stopnji, gredo domov ob 12.30, 13.30, v skrajnem primeru (izbirni predmeti) ob 14.30. Pa so siti šole. Zakaj nekateri starši po nepotrebnem zapirajo otroke za šolske zidove po 8 in več ur na dan??
Otrok ni odrasel in če obstaja možnost, bi mu morali omogočiti čimprejsšnji odhod iz šole in se več družiti in ukvarjati z njim.


prosim, če napišeš katera šola je to, moja gre na srednjo šolo na Poljansko, je tudi Sodexo tam, pa sem vseskozi skeptična glede prehrane…

Nisem čisto dobro razumela: imajo Sodexo na vaši šoli? Pri nas je tudi katastrofa, jedilniki stalno enaki, neužitni, moja dva nista izbirčna, pa pravita da tistega ne moreta jesti. Starejšega otroka sem do nadaljnega odjavila od kosila, ker za nič jest nočem plačevati 80 eur na mesec. Poje nekaj ko pride domov, potem pa na hitro nekaj skuham. Raje bi plačala tudi 100 eur, da bi bilo kosilo kolikor toliko Ok.

Zakaj, kaj vas je najbolj motilo? Naš ravnatelj vztrajno trdi, da kosila “niso tako slaba?!?”

Pri nas celo višjim razredom, ki imajo pouk dlje in pridejo kasneje, zmanjka kosil za cel razred in potem jim pogrevajo nek riž z neko omako :S Katastrofa! Cena pa taka, kot bi jedel v restavraciji! Tudi naš otrok je hodil stalno lačen domov, pojedel mogoče samo solato….

ja sodexo je pa ja privat, tam je pa vse tako fino, tam so itak vsi tanajpametnejši in tapridni zaposleni, pa da futrajo sončke s takim poflom. ne morem verjamet.

Drži da samo zato ker je privat še ne pomeni da je vse dobro.

Ena razlika je pa vseeno. Če se bodo učenci, starši in zaposleni pritoževali nad hrano in posledično odpovedovali kosila bo privatnik letel iz šole kolikor je dolg in širok. Kaj se bo pa zgodilo če se bodo pritoževali nad kuharicami, ki so redno zaposlene v šoli? Lahko se na glavo postavijo pa ne bo nič bolje, niti ne bo dobila noge. Vidiš razliko?

No, moja je letos osnovnošolka – zadnje leto. Njihov meni za ta teden:

JEDILNIK od 10. 4. 2012 do 13. 4. 2012

TOREK, 10. 4. 2012 :
MALICA: ČRNI KRUH, TAMAR NAMAZ, ČAJ, SUHE SLIVE
KOSILO: OHROVTOVA KREMNA JUHA, ŠPAGETI Z BOLONJSKO OMAKO, SOLATA
MALICA POP.: KORUZNA ŠTRUČKA, JOGURT

SREDA, 11. 4. 2012:
MALICA: KAJZERICA, PREŠANA ŠUNKA BREZ KONZERVANSOV, REDKVICE, JABOLČNI SOK
KOSILO: TELEČJA OBARA, FRANCOSKI ROGLJIČEK, SADNI SOK (100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})
MALICA POP.: BANANA, ČOKOLADNO MLEKO

ČETRTEK, 12. 4. 2012:
MALICA: POHORSKI KRUH, ZELENJAVNI NAMAZ, POMARANČNI SOK
KOSILO: KOSTNA JUHA, PEČEN PIŠČANEC, DUŠEN RIŽ, PESA V SOLATI
MALICA POP.: BOMBETA S SEZAMOVIM POSIPOM, ANANAS

PETEK, 13. 4. 2012:
MALICA: POLNOZRNATI ROGLJIČEK, ČOKOLADNO MLEKO, JABOLKO
KOSILO: RIBJA MUSAKA, SOLATA, SLADOLED
MALICA POP.: PICNIC BREAK PLOŠČICE, GROZDNI SOK

Mogoče se komu zdi čisto OK, ampak… Ja, spet en ampak. Prvošolci jedo kosilo okoli 11.30, teli naši pa šele okoli 14-ih. S tem, da se hrana vozi od drugod. Je pa to eko-šola baje…
V glavnem moja ne je nič, ker je zanič do amena ali pa hladno in 3x pogreto. Če bi imeli zgornji meni, bi bila zelo zadovoljna.
p.s Sadni sok v meniju zgoraj- 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} – pomeni sok v tetrapaku, da ne bo pomote.Tamar namaz pomeni tanajmanjšo pakungo, pa niti pribora ne dobijo, da bi to lahko kam namazal. Črni kruh pomeni pol kosa, odrezanega od štruce. Kruh ni črn, ampak “barvan” – glejte na netu, kaj to je. Suhe slive pomenijo 2 kosa/otroka. Kako je kremna juha lahko po parih urah krasna, menda vemo. Kaj je bolonjska omaka, upam, da vemo. Tole zgoraj zagotovo ni.In tako naprej.

[/quote]

Zakaj, kaj vas je najbolj motilo? Naš ravnatelj vztrajno trdi, da kosila “niso tako slaba?!?”[/quote

ker so nekateri kozlal ko vidre

Pa probajte kuhat doma tak zdrav jedilnik brez vegete,kock,zdravo brez konzervansov itd.
za tako ceno ,kako daleč boste prišli.
Če sama skuham doma pa samo solim,že fehtajo otroci vsaj vegeto.
Tole o bruhanju pa tudi malo pretiravate.
če otrok katere hrane ne mara še ne pomeni kot govorite da je zanič.
Koliko vem morjo imet HACCP torej lahko pogrejejo samo enkrat, pa še to živilo, ki ni bilo še v uporabi.Pri nas je v šoli tudi privatnik ampak ni sodexo,teh izvajalcev je več in vsi so nekje enaki.

Če jim zmanjka,to pomeni ,da je bil za kosilo recimo Dunajski ter so se prejšni dan pozabili naročili.
Potem pa jim zmanjka, ker to pa imajo naši otroci radi ane…in ne spada pod bjak to pa ne bom jedo…..hehe

Se ne čudim.Jaz pred 40 leti nisem tega jedla,in tudi hrane je bilo manj.Zdaj pa taka kosila in malice..itd..ja vaši sončki rabijo res veliko hrane..če s takimi obroki ne vzdrži cel dan..žalost..ni čudno da so taki bajsiki..verjetno je doma vsa familija debela…slabo vzgajate otroke,to je definitivno..kmalu vam bo čas pokazal svojo-drugo plat.

Ti gledaš jedilnik, ki se ne bere slabo, ko pa bi videla količine, bi se pa zjokala. Vse v gramaturo preračunano glede na razred in ne, jaz še nisem govorila z otrokom, ki bi se najedel malice, kaj šele kosila, razen nekaj zagrebenih fantov, ki ekspresno vse zmečejo vase in uspejo iti po repete. Ostali ostanejo dolgih nosu in lačni. Da o tem, da variira višina in teža otrok v generaciji za 50 in več odstotkov, niti ne izgubljam besed. Mašin, če en mini cmoček za silo zadovolji 20 kg otroka, pa enak cmoček 35 kg ziher ne. Kakorkoli, pri na imajo na šoli kuhinjo, mislim, da jedilnik ni zelo slab (je pa veliko slabši, kot pred leti, ker letno delajo ankete in vse bolj prilagajajo hrano preferencam otrok, kar je narobe, saj ti izražajo željo po slabi/junk hrani), ampak obroki so preveč pičli (količine odreja zaposlen nutricionist), otroci so lačni, ne, prestradani. Imam 3 punčke, vse suhe, pa še nisem doživela, da bi se vsaj za silo nahranile v šoli.

Dosti otrok,zaposlenih ima tezave s to hrano od zgag,drisk…zakaj?!?ze sama kvaliteta sestavin je na psu,notri je cel abecednik aditivov in konzervanosv pa se ojecevalci okusov…

Ti gledaš jedilnik, ki se ne bere slabo, ko pa bi videla količine, bi se pa zjokala. Vse v gramaturo preračunano glede na razred in ne, jaz še nisem govorila z otrokom, ki bi se najedel malice, kaj šele kosila, razen nekaj zagrebenih fantov, ki ekspresno vse zmečejo vase in uspejo iti po repete. Ostali ostanejo dolgih nosu in lačni. Da o tem, da variira višina in teža otrok v generaciji za 50 in več odstotkov, niti ne izgubljam besed. Mašin, če en mini cmoček za silo zadovolji 20 kg otroka, pa enak cmoček 35 kg ziher ne. Kakorkoli, pri na imajo na šoli kuhinjo, mislim, da jedilnik ni zelo slab (je pa veliko slabši, kot pred leti, ker letno delajo ankete in vse bolj prilagajajo hrano preferencam otrok, kar je narobe, saj ti izražajo željo po slabi/junk hrani), ampak obroki so preveč pičli (količine odreja zaposlen nutricionist), otroci so lačni, ne, prestradani. Imam 3 punčke, vse suhe, pa še nisem doživela, da bi se vsaj za silo nahranile v šoli.[/quote]Lepo te prosim..ko sem jaz v šolo hodila en kos kruha s pašeto pa čaj,(malica)kosila domača hrana( v šoli,kakšni zrezki????-čorbe in zelenjavne juhe)pa niso bila obilna.večerja pa mleko in kruh.Pa smo se veliko bolj gibali in eni postali veliko športniki..o tem pa ne bom več..Sicer pa vsak po svoje,imam vnuke in vem koliko pojedo,te količine ki jih berem so veliko,veliko prevelike,saj otroci samo sedijo..je kakšno gibanje?..ja na telefonih in računalnikih…:-)) in stanje duha staršev…vse v vato..:-)) žalostno toda resnično..l.p.

Jaz mislim, da bi toliko na zdravje naših otrok pa že morali dati, da bi teli Sodexi in podobni vrat šol (in drugih institucij) niti od blizu ne videli. Za otroke bi morali poskrbeti, da bi se kuhala res zdrava hrana iz kakovostnih surovin in sveže. Ne pa, da se od nekod vozi in pogreva (al pa ne) ena “industrijska” hrana ….
Upam, da moji otroci tega ne bodo videli od blizu.

Marsikaj se da, če se hoče.

https://www.youtube.com/watch?v=hL5mKE4e4uU

Mi imamo sodexo na gimnaziji. Piščanec skoraj nikoli ni dovolj pečen. Enkrat se je čisto zares iz piščančjih prsi ulila kri ko sem zarezala v meso. Solata je rjava, sem noter nasla že mušice in enkrat majhnega polžka. Hrane nikoli ne priskrbijo dovolj za vse ki imajo naročeno malico. Sok je preveč sladkan. Ima okus pa gnilem. Ko imaš v šoli 2 uri športne vzgoje skupaj ti enostavno krožnik hrane pri sodexu ne zadošča.

New Report

Close