Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Služenje voj.roka – ste za?

Služenje voj.roka – ste za?

Jaz in še nekaj staršev, ki jih poznam bi želeli imeti obvezno služenje vojaškega roka, vsaj nekaj mesecev. Če ne doma, se otrok tam nauči nekega reda, poslušnosti, sodelovanja…
Je še kak tak tukaj?

če pamžov do takrat niste navadili na red, samostojnost, poslušnost, sodelovanje…
jih tudi v vojski nebi mogli navadit.

Ne.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*- Ponudba oblačil, obutve, opreme in igrač za malčke: http://www.mojalbum.com/marsha.

To bo ja – sploh tako služenje, kot je bilo pred ukinitvijo – ko so hodili vsak vikend domov, da jim je mamica oprala, zlikala in jih nafutrala, ja.

Jaz sem absolutno ZA, vsaj za 6.mesecev. Danasnji otroco so ze itak mevze in zdaj ko ni vojaškega nabora bo samo slabše. Tudi jaz sem mamica, imam zelo lepo vzgojenega 15.letnika, res nam ne dela nobenih težav, razen kakšnih manjših nevšečnosti, ampak vseeno menim, da bi bilo dobro za vsakega fanta, da gre za 6.mesecev pod strožji režim, v katerem se morata spoštovati red in disciplina.

Ne.

če pamžov do takrat niste navadili na red, samostojnost, poslušnost, sodelovanje…
jih tudi v vojski nebi mogli navadit.[/quote]

Ti pa glih nimaš pojma o vzgoji, kajne? Nč hudga, ni vsak za vse,….

hahaha…a si predstavljate te mulce 18 letne, da jim nekdo skače po glavi pa ne morejo v jok in k mamici….

DA! Sem absolutno za!

Tam so fantje postali možje, pravi možje!

mmmm, obožujem vonj FAŠIZMA v deževnem jutru 😉

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

zakaj pa ne bi imeli rajši kar vojne? da ves ta odvečni folk pobijemo?
Eni ste pa res za cajtom. v tisti slavni jna se niso nič kaj pametnega naučili, če bi se, bi bili dedci drugačni. no ja, eni so se tam naučili pijančevat.
Če hočeš otroke vzgojit, si je treba vzet čas, imet voljo in pripravljenost biti z njimi, se prerekat za brezvezne stvari, včasih bit najhudobnejši človek na svetu (včeraj sem prejela grožnjo po odselitvi od doma od 6 letnice), služit denar, da jih lahko šolaš itd itd itd.
zato moški ukvarjajte se s svojimi otroki, ne pa na compu, šanku, tajnici, delu non stop viset.

Absolutno PROTI !!!!!!!!!

Mogoče bi ga sprejeli v izraelsko vojsko.

Moj otrok je še majhen in ga ne vzgajam v mevžo, učim ga lepih manir in delavnosti. Vendar vidim na vsakem koraku res mevže (seveda niso vsi isti), za katere bi bilo absolutno prav, da se jih “vzame v roke”, starši včasih tudi ne uspejo pri tem, nekdo tretji pa bi bil pri tem uspešen.
Pa ne mi rečt, da taki razvajenčki nebi ubogali ukazov v vojski, kjer bi jih enostavno MORALI.

Itak je treba zdaj pretiravat s streljanjem in ubijanjem….nič novega za mon.

Zaradi mene je lahko tudi tak kamp, ki bi to naredil, brez streljanja.

vzgoja je dolžnost straršev, ne pa fašistoidnih vzvodov moči, izvolijo v Izrael, če ti je tako pri srcu služenje vojaškega roka in rokovanje s morilskimi orodji.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

evo pa je udarla ven slovenceljska narava. radi bi red disciplino in podrejanje. je gajžla gospodarja premalo a ne?
Če mislite, da morate vzgojit samo poslušne brezhrbteničarje, vam sporočam, da je takih že dovolj, sposobni so pa samo za lohnarbajt.
če hočemo napredek, moramo vzgajat odprte, pokončne in odgovorne ljudi, česar pa se ne doseže z vojaškim drilom.
če so vam pa vaši sončki zrasli preko glave – pa plačanih vojsk je na svetu dovolj, pa jih pošljite tja.

Mi smo odraščali v socializmu, ko si v vrtcu tudi po riti dobil in v šoli z ravnilom po prstih, danes pa se učitelji bojijo učencev, starši za vsak qrčev podpis hodijo z odvetniki v šolo, najlažje je vzgojo otroka prepustiti družbi, a ne?

Govora je o REDU in DISCIPLINI ter POSLUŠNOSTI, tega večina današnje mladine nima. Ni stvar o streljanju in ubijanju, ponavljam. Sploh ne znate pogledati prek okvirjev, da bi videli v čem je bistvo tega posta, zagrenjeni ste in vidite samo črno!

Govora je o REDU in DISCIPLINI ter POSLUŠNOSTI, tega večina današnje mladine nima. Ni stvar o streljanju in ubijanju, ponavljam. Sploh ne znate pogledati prek okvirjev, da bi videli v čem je bistvo tega posta, zagrenjeni ste in vidite samo črno![/quote]

potem jih pa upiši h tabornikom, kaj smetiš o neki vojski tu ? !

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Govora je o REDU in DISCIPLINI ter POSLUŠNOSTI, tega večina današnje mladine nima. Ni stvar o streljanju in ubijanju, ponavljam. Sploh ne znate pogledati prek okvirjev, da bi videli v čem je bistvo tega posta, zagrenjeni ste in vidite samo črno![/quote]

zakaj bi morali tvoje starševske neuspehe vsi plačevati preko vojske?

Govora je o REDU in DISCIPLINI ter POSLUŠNOSTI, tega večina današnje mladine nima. Ni stvar o streljanju in ubijanju, ponavljam. Sploh ne znate pogledati prek okvirjev, da bi videli v čem je bistvo tega posta, zagrenjeni ste in vidite samo črno![/quote]

Reda, disciplino in polsužnosti naj bi otroka naučili do 3. leta.

ja saj sina lahko pri njegovi polnoletnosti postaviš ven, da se sam znajde naprej v življenju ?

Za to ne rabimo služenja vojaškega roka in zapravljanja še več davkoplačevalskega denarja.

Kaj pa vaše razvajene hčerkice? A tudi njih v vojsko ali kam ?

Kaj pa je potem s tabo narobe, da dobivaš take idiotske ideje? Mah, pošlji svoje pažme v tujsko legijo, od tam prihajajo zelo urejeni ljudje.

Nima smisla, vsaj polovico 18-letnikov bi bilo tako ali tako zdravstveno nesposobnih za služenje vojaškega roka…

New Report

Close