Najdi forum

premiki zob

Pozdravljeni!

Letos maja je bila opravljena apikotomija na enki zgoraj, nekaj mesecev prej sem si dala narediti prevleko na sosednjo dvojko (bil je temen zob po zdravljnju, mrtev zob).
Stanje danes: občasno še vedno bolečina v predelu enke. Še večji problem je ta, da se je začela ta enka pomikati navznoter, nekako pod levo enko, sosednja dvojka pa (se mi zdi) navzven. Zobozdravnik pravi, da z ortodontskim aparatom lahko še počakamo.
Kaj menite vi? Ali bi bil učinkovit aparat, ki bi ga lahko nosila le ponoči? Kako dolgo lahko čakam, ali je bolje sedaj ustaviti premike? Zakaj sploh pride do premikov? Stara sem 34 let.

Spoštovana RO,

pri vaši starosti ti premiki niso pričakovani, potrebno pa bi bilo poiskati vzrok zanje.
Kako pa je s stanjem dlesni in obzobnih tkiv?
So zobje majavi?

Dlesni in obzobno tkivo so v redu, zobje niso majavi!
Je pa prevleko na sosednji dvojki zobozdravnik naredil nekoliko večjo kot je bil prej moj zob. Ali lahko to povzroča pritisk na enko in jo tako “potiska” navzpred? Ali bi bil ortodontski aparat rešitev? Kaj naj naredim?

Spoštovana Ro,

če je prevleka na zobu večja kot je razpoložljivi prostor, potem so se zobje morali razporediti po svoje. Ortodontski aparat po mojem mnenju ni primerna rešitev, če težavo res povzroča preširoka prevleka (takole na daljavo težko nekaj trdim brez pregleda). V takem primeru bi prišla bolj v poštev zamenjava prevleke.
Ortodontski aparat, ki je nošen samo ponoči pa ne more delovati terapevtsko, temveč le vzdrževalno, kar v vašem primeru (za popravo nekega stanja), ne pride v poštev.

Pozdravljeni!
Vem, da na daljavo težko svetujete, pa vendar bi vas prosila za mnenje.

Menite, da bi ta premik lahko povzročila prevleka, ki je bila narejena že pred enim letom in pol? Ali ni to malo predolgo obdobje? Zdi se mi, da prevleka ni toliko preširoka, je pa daljša kot je bil prej zob. Zob se je premaknil navzad šele po operativnem posegu, pred 5 meseci. Kaj bi lahko bil torej verjetnejši vzrok za premik?

Za izdelavo prevleke sem plačala kar precej denarja (samoplačniško) in si tega ne bi mogla še enkrat privoščiti. Ali imam pravico zahtevati zamenjavo (reklamacija?)

Lep dan!

Spoštovana Ro,

mnenja na daljavo z omejenim izborom informacij, vam ne bodo v veliko pomoč. Očitno menite, da je za premike kriva operacija, vendar vam jaz tega res ne morem potrditi kot tudi ne morem trditi, da je kriva prevleka. Lahko le predvidevam, za kaj konkretnejšega pa internet ni.
Če je prevleka predolga, potem jo lahko reklamirate, vprašanje jele, ali vam bodo priznali reklamacijo po takšenm času. Če je prevleka izdelana na stroške ZZZS-ja je garancijska doba 12 mesecev in v tem času so možne reklamacije. Kako se boste dogovorili z zobozdravnikom, ki vam je prevleko naredil, vam težko odgovorim.

Jaz imam podoben primer z enkama, mislim pa, da je krivo to, da mi rastejo modrostni zobje. Najbrž izpodrivajo ostale zobe in je zato prišlo do malenkostnega prekrivanja pednjih dveh zob, ki sta prej bila popolnoma ravna.

New Report

Close