Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek 34 plačni razred

34 plačni razred

Sem v 34 plačnem razredu, zanimame kolk mi bojo sedaj pribl. trgali in kolk bom dobila regresa.
Hvala.

Naj…. si ga, si ravno nekje na sredini.

Toliko, da ne boš šla na dopust. Ker regres je za dopust. Ti vsaj nad jurjem neto dobiš. Naj raje ukinejo dopust, kar ne bo potem posledica izplačil. Brez zveze.

Res ste hlapci slovenski, ker pogoltnete vse, kar vam naložijo. Za dopust poišči bližnji potok, kjer boš lahko vsaj upam namakala čiste noge. Ne bo ti treba plačati, niti ti izplačati. Predlagaj Vladi.

Jaz sem v 11 pa se mi boš javila, koliko so ti vzeli, pa to bom dala

koliko pa je 11 razred (a sploh obstaja) in kaj delaš.

Tudi jaz sem v 34. plačnem razredu in imam občutek, da bo za nas na “sredi” res kriza. Če bi obveljala tista tabela, ki je par dni nazaj krožila tu gor, bi dobili regresa 164 eur BRUTO, enako kot tisti v 39.plačnem razredu. Tisti v 33. pa 328 eur. (Nam bo še žal, da smo enkrat davno napredovali za tisti 1 plačni razred ):

Itak se pa nič niso zmenili, tako da ne moreš še vedet, koliko bo nižja plača in kakšen (če sploh) bo regres.

delavska plača 570 eur

še zmeraj ne vem kaj delaš,

Oprostite dragi moji, zdaj bom pa zaropotala. Pa kaj vi mislite učitelje, zdravnike…itd…primerjati z navadnimi delavci. Seveda ni ok, da imate tako nizke plače, se strinjam. Še manj je pa ok, da imajo učitelji take kot navadni delavci. Takrat ko se oni učili( najprej OŠ, pol gimnazija, pol faks) ste vi jajce guncali, pa se vam ni dalo učit, itd… sorry je pa nekaj razlike.

saj je vseeno kaj dela…moj primer: v firmi delave jaz in moja sodelavka popolnoma enako, izdajava enake odločbe, enake postopka samo v plačilnih razredih nisve enake: jaz po 16 letih dela v JU v 28 razredu, ona po 10 letih v 39 plačilnem razredu (jaz z VI stopnjo izobrazbe, ona z končano upravno v Kranju). Imam veliko več znanja, šef mi da zahtevnejše vloge, samo pri plači se mi pa to nič ne pozna. Tudi to je javna uprava, kjer je na prvem mestu papir, šele nato znanje in vse ostalo.


Sedaj pa nehaj gobcat tja v ene tri.MENI osebno ni bilo djano,da bi se lahko šla šolat naprej po srednji šoli,oz.nisem imela nobene možnosti,zaradi obveznosti do bolnih staršev,čeprav sem imela glavco.Po 40 letu pa se mi ni ljubilo iti naprej faksirat,A TI JE JASNO.
Zato nehaj s tem da smo jajce guncali,afna zafnana.Saj je prav,da ti nekaj vstran vzamejo,da ne boš klestila takšne neumnosti.


Sedaj pa nehaj gobcat tja v ene tri.MENI osebno ni bilo djano,da bi se lahko šla šolat naprej po srednji šoli,oz.nisem imela nobene možnosti,zaradi obveznosti do bolnih staršev,čeprav sem imela glavco.Po 40 letu pa se mi ni ljubilo iti naprej faksirat,A TI JE JASNO.
Zato nehaj s tem da smo jajce guncali,afna zafnana.Saj je prav,da ti nekaj vstran vzamejo,da ne boš klestila takšne neumnosti.


Sedaj pa nehaj gobcat tja v ene tri.MENI osebno ni bilo djano,da bi se lahko šla šolat naprej po srednji šoli,oz.nisem imela nobene možnosti,zaradi obveznosti do bolnih staršev,čeprav sem imela glavco.Po 40 letu pa se mi ni ljubilo iti naprej faksirat,A TI JE JASNO.
Zato nehaj s tem da smo jajce guncali,afna zafnana.Saj je prav,da ti nekaj vstran vzamejo,da ne boš klestila takšne neumnosti.


Nehaj, no
Racunovodkinja z ekonomskim faxom ima 660 eur place, pa se je mogoce vec ucila od zabusantk, ki so delale pedagosko. Samo ne mi o tem, da so kure s tega faksa pa nek pojem izobrazbe, no…

V Kranju je nekoč obstajala le upravno administrativna šola (srednja), ampak ne 10 let nazaj, višje ali visoke upravne nikdar ni bilo – torej tole na drži!

Pa upam, da v teh odločbah uporabljaš lepšo slovenščino, brez zamere (nisve enake???, delave???)

ups…upravno je končala in ta ša najbrž vedno obstaja…res nisve enake, delave pa isto, le ona je boljše plačana…mogoče pa ravno zaradi moje slovenščine nisva enake 😉 ker delava pa enako…si me pa zdaj tako “zmešal”, da niti tega več ne vem, če delave enako ali isto 😉

tvoja slovenščina je res obupna. upam, da si na drugih področjih boljša, ker sicer je res katastrofa tale ju.
ne mi pa lagat o računovodkinjah s 660 evri plače. morda so to tiste, ki so si poleg plače v parih letih nakazale še po več sto tisoč evrov na svoj račun??

Ne se tolk sekirat no , do minimalca je še daleč veš, začuda pa tisti nič ne jamrajo tu gor in ne zganjajo cirkusa po ulicah, bi bili pa edini upravičeno do tega, tako da, sam tiho bodi-te in uživajte 34 razred

Ne se tolk sekirat no , do minimalca je še daleč veš, začuda pa tisti nič ne jamrajo tu gor in ne zganjajo cirkusa po ulicah, bi bili pa edini upravičeno do tega, tako da, sam tiho bodi-te in uživajte 34 razred[/quote]

A ni ravno to zaskrbljujoče, da nekdo, ki dobiva 570,00 EUR plače, sploh več ne jamra. Kratko malo se je vdal, nehal plačevati položnice, da ima za hrano in je popolnoma apatičen. A ni to grozljivo, strašljivo?!?

Točno tako kot je ena pred menoj napisala, kje je logika, da za povsem enako delo v istem kolektivu dve osebi dobivata tudi za 500 evrov različno plačo. Tukaj nekaj hudo smrdi! Raje nam vsem vzamejo kot, da bi tistim, ki so si v času debelih krav višali plačilne razrede znižali na normalno stopnjo. Kako je možno, da nekdo z zelo slabo izobrazbo na delovnem mestu kjer skorajda nima nobene odgovornosti in opravlja delo, ki bi v gospodarstvu padlo v plačilni razred minimalca dobi tako plačo čez jurja torej za več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višjo plačo kot bi jo dobil v gospodarskem sektorju. Plačilni razredi so se še nekaj leti višali prosto po Prešernu in zakaj se nihče ne loti teh nepravilnosti. Prosim naj si nekdo ogleda ta nesorazmerja od blizu.

se strinjam s tabo… pri nas v višjem plačilnem razredu kot si manj odgovornosti nosiš in tudi manj dela imaš..žal to ne velja za plačo… pri nas je tako…najebemo tisti, ki delamo

Računovodja na sistematiziranem delovnem mestu za V stopnjo začne v 17.PR (896€ bruto), na sistematiziranem za VI.stopnjo (in večina je takih) pa v 22.razredu (1.090 bruto), z univerzitetno izobrazbo pa v 29. razredu (1.435€), čeprav tako sistematiziranih mest skoraj ni in z UNI izobrazbo delajo na VI.zahtevnostni sistematizaciji.
Preveri razrede in vrednosti na strani Min.za javno upravo, če ne verjameš.


Nehaj, no
Racunovodkinja z ekonomskim faxom ima 660 eur place, pa se je mogoce vec ucila od zabusantk, ki so delale pedagosko. Samo ne mi o tem, da so kure s tega faksa pa nek pojem izobrazbe, no…[/quote]

Sam ne mi flancat :)) Narejena imam oba od teh faksov in ekonomska ni nek “big deal” :)) Mi je bila celo pedagoška bolj zoprna zaradi enih, mogoče res malo neumnih zadev 😛

Jaz ne bi hotela bit sicer nikoli v računovodstvu, res ne. Točno vem kako je 😛 Ni pa sicer enostavno učit v šoli. Če si v kakšni pisarni, odvisno od narave dela, zna bit precej bolje, po izkušnjah 🙂 Imaš mogoče odgovorno delo, ampak si ne predstavljate npr. tega, da pa dobiš kak disciplinsko problematičen razred, ki jih moraš mirit, razlagat snov, popravljat zvezke hkrati in prelagat material po mizi. V šoli delaš 5 stvari hkrati, medtem ko v pisarni, v miru, eno za drugim.

Pustimo pogajanja, sestanke (kake prodajne…)… To je višji nivo 🙂

… ampak si ne predstavljate npr. tega, da pa dobiš kak disciplinsko problematičen razred, ki jih moraš mirit, razlagat snov, popravljat zvezke hkrati in prelagat material po mizi.

To kar opisuješ je rezultat permisivne nevzgoje, ki jo pa v prvi vrsti terajo ravno podivjane marksistične feministke na pedagoškem faksu. Ampak še vedno nimaš kaj jamrat, učiteljice ste preplačane. Jaz bi vam dal začetno plačo 700 neto, pa še to bi bilo preveč.

New Report

Close