Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Ministrstvo za javno upravo objavilo obrazec za odpuščanje

Ministrstvo za javno upravo objavilo obrazec za odpuščanje

http://24ur.com/novice/slovenija/ministrstvo-za-javno-upravo-objavilo-obrazec-za-odpuscanje.html

Upam da me bodo odpustili.
Poln K*** imam te “dobro plačane” JU. Nisem hlapec, kar pomeni, da nisem tiho, če je kaj narobe, in taki pri nas vedno letijo. To , da garam kot konj ne pomeni nič. Dobre plače pa v mojem življenju na JU še ni bilo videti.

Končno je tudi JU prišla na vrsto.Pa mislim tiste po pisarnah, ki sedijo, ne da bi vedeli kaj sami s sabo in bogu čas kradejo.V gospodarstvu jih je že preveč letelo, naj še se JU spuca lenuhov!!!


Draga privoščljiva rit, takih se ne bodo znebil, men vrjem. Vedno so tapridni na tapeti.
Teb pa želim, da bi te kopriva po gobcu usekala.

obrazec je dobrodošel direktorcam in kadrovnicam v JU 🙂

Prda ti pa si zgleda iz JU in ker maš cajt po MON-u skakat, boš letela prva.Kot je napisal avtor bravo, zares je BRAVO!HA-HA

Verjetno bo seznam možnih delavcev, ki bodo odpuščeni, naredil nadrejeni. Ta sigurno ne bo na ta seznam dal ritoliznikov, ampak pridne in delavne ljudi, ki preveč stegujejo jezik, ker jim gre na živce, ko jih vsaj 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vedri in ne dela nič.
Se strinjam, da je v JU zaposlenih 10 -20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} preveč ljudi. Samo zelo pa dvomim, da bodo v primeru odpuščanj, odpuščeni ta pravi. Tudi pri letni oceni si ocenjen kot si všeč šefu in tu po večini znanje in strokovnost nič ne velja.

Poznam 2 lenuha, ki sta zaposlena v JU (oba na nekih uradih), eden se prav hvali, da je “nadpovprečno neučinkovit”, drugi pa hodi med delovnim časom na fitnes. Take bi morali odpustiti že včeraj, danes je že prepozno.

ZAPOSLENA V JU ti očitno imaš cajt brskati po internetu , medtem ko ta pridni delajo :)In res je, ti bodo prvi leteli, kar pomeni, da TI več ne boš imela čas za brskanje, pač pa boš morala nadomeščati pridnega delavca in začeti migati :)))To bo še lušno.Žal mi je le za vse tiste pridne in marljive:(

Že samo dejstvo, da so morali naročiti izdelavo obrazca, s katerim bo šef lahko delavca obvestil, da je odpuščen, ti da vedeti, kakšne šefe imamo v JU – večina jih še delavca ne zna zakonito odpustiti. Tisti, ki znamo kaj delati, smo ponavadi na delovnih mestih, kjer je treba opraviti konkretno delo, ostali se pa prerinejo na šefovska (če recimo zdaj govorim o ljudeh z enako oziroma primerljivo izobrazbo in izkušnjami). Tako da tudi to odpuščanje, če bo, zagotovo ne bo pospravilo nesposobnih. Tisti so se že preveč dobro usidrali in držijo štango drug drugemu. Ko bodo odpustili enih par delovnih ljudi, ki premalo molčijo, se boste pa lahko eni še bolj usajali nad neučinkovito JU. Ker bo dejansko še več praznega nakladanja in manj narejenega.

18. gremo vsi pred parlament, potem pa na most in ADIJO! Se ne splača več živet.
🙁

Sem delavka v gospodarstvu.

Pa vseeno vprašam vse tiste, ki imajo polna usta tega, kako je ljudi v JU preveč, ali sploh veste, da imamo na prebivalca ENO NAJMANJŠIH JAVNIH UPRAV v Evropi. A sploh veste to?

In ni javna uprava kriva, da je država v klincu, pač pa slabo gospodarstvo, do tega položaja pa saj vemo, kako smo prišli, ne? (Denacionalizacijske kraje itd.) In vedno pride do tega, da slabi gospodarstveniki (ki v našem primeru ne odgovarjajo za nič) povzročijo škodo, ki jo morajo potem plačevati zaposleni v javni upravi. Tako to je.

Za to, da ste bili nekateri v gospodarstvu že odpuščeni, so krivi vodilni v tem gospodarstvu, ne pa JU. Kar naprej povezujete napačne konce med seboj. In prihajate do napačnih zaključkov.

Sem mala podjetnica in moji zaposleni-podrejeni imajo plačo skoraj tako kot jaz, ki sem lastnica in direktorica firme. Ampak meni gre za to, da firma ostane in deluje, ne za to, da si žepe napolnem. Za razliko od vaših lopovskih šefov. Oni so tisti, ki nosijo vso krivdo, ne JU. Del JU, ki je na najvišjem vrhu, seveda izvzet. Ampak ta bo izvzet tudi iz rigoroznih ukrepov.


Ti kdo brani, da daš vso svojo plačo v podporo JU, zaradi mene če premoženje prodaš in sponzoriraš JU, pa še kakšnega birokrata zaposli če se ti tako smili!


Ti kdo brani, da daš vso svojo plačo v podporo JU, zaradi mene če premoženje prodaš in sponzoriraš JU, pa še kakšnega birokrata zaposli če se ti tako smili![/quote]

Nič se mi nihče ne smili. Povem samo, kako stvari delujejo. Če si ti v gospodarstvu zaposlena in vlečeš minimalca za trdo delo, za to ni kriva JU, ampak tvoj nesposoben šef. Kapiš? Njemu je treba vzet in dati tebi, a ti je zdaj kaj bolj jasno?

Ja saj zato gre!Tistemu ki meša brezvezno meglo po raznih pisarnah v JU je treba vzeti in tako prišparati.

Predhodnik ti je prav napisal.Res si kokoš !


Ti kdo brani, da daš vso svojo plačo v podporo JU, zaradi mene če premoženje prodaš in sponzoriraš JU, pa še kakšnega birokrata zaposli če se ti tako smili![/quote]

Nič se mi nihče ne smili. Povem samo, kako stvari delujejo. Če si ti v gospodarstvu zaposlena in vlečeš minimalca za trdo delo, za to ni kriva JU, ampak tvoj nesposoben šef. Kapiš? Njemu je treba vzet in dati tebi, a ti je zdaj kaj bolj jasno?[/quote]
Temu se je reklo socializem, kjer se je pridnemu vzelo pa lenuhu dalo takozvana uravnilovka, na delavcih je da si izpogajajo boljše pogoje, pa da se vrneva k socializmu, v JU še kar obstaja in to se bo spremenilo, zato pa je vik in krik!

New Report

Close