Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko parov čevljev/obuval imajo vaši otroci?

Koliko parov čevljev/obuval imajo vaši otroci?

Koliko parov na sezono/leto nabavite? Koliko je “treba”?

Naš ima:

usnjene čevlje (pomlad, jesen)
podložene zimske škornje
škornje za sneg
gumi nepodložene škornje
superge
sandale (a la teva) poleti
crocse

Pozimi in jeseni po dva para ( škornji, visoki gležnarji in malo nižji gležnarji, zato ko je en par moker, da se lahko normalno presuši v dveh, treh dneh zaradi dežja, snega in otrok ima vsak dan suho obutev, pa še noga je v drugačnem kopitu čevlja, kar je dobro, ker intenzivno raste), poleti po tri pare + dodatno superge skozi celo leto.

Priznam, da me vsaj pri nakupu obutve za hči dostikrat malo zanese in kupim poleg tistega, kar rabi, še kaj takega, kar mi je lepo ali je ravno ugodno, pa čeprav potem samo parkrat obuje… No, recimo 9-letni sin je imel ene zimske čevlje, kvalitetne, primerne tudi za sneg, katere smo sicer sedaj pospravili. Ima še troje superge, trenutno (te sem kupila jeseni, pa so še prav, niti niso ‘zguljene’ ali karkoli), za poletje bomo pa nabavili še kakšne sandale recimo in crocsice…
Od 3-letne hčerke sem pa ravno par dni nazaj pospravljala obutev, pač zimsko za ‘stran’ (imela je ene snežke, ene navadne škorenjčke, pa dvoje ala videz uggic), pa superge-čeveljčke, katere sem kupila lansko leto in jih je nosila poleti|jeseni, ker so ji premajhne (mi je kar malo nerodno, ampak sem naštela 12 parov), pa dvoje balerinkice in dvoje crocsice. No, trenutno ima troje superge, pa ene gumijaste škornje. Nabavila bom še kake balerinke, ta mesec, pa potem neko poletno obutev.

Sin študent ima troje: all starke za poleti, zimske all starke in zahmašne.

Hči pa ima gotovo 100 parov takih in onakvih.

Če pustim ob strani denar za te čevlje (razen, če se ne obuva v čip štacunah tipa Deichmann, kjer kupuje ceneno modno obutev), me res zanima, kam spravite vse te čelje?
🙂

Hči (6 let) ima:
zimske škornje, škornje za dež, 2 superge, 2 balerinke, 1 crocse

Sin pri 4 letih pa isto, razen balerink nima.

Šit no, pa kaj mate stonoge za otroke al kaj?? Kdaj vam sploh uspe vse to obut? Pol pa jamrate o neki krizi, pa ni dnarja, pa ne vem kaj.

Pri nas pozimi gumijasti škornji z mačkom – pod muss, ker je do šole/vrtca dobrih 20 min peš in hodimo peš, iz principa, razen če res suje in uliva ko pri norcih.
Eni podloženi goratex čevlji, ki služijo tudi kot športna obutev za zimske pohode, sankanja ipd, skratka take, da se da v njih dobro hoditi. Ene “snežke” za okol bajte.

Prehod: superge (EN par!), eni “civilni” čevlji, ki služijo tudi za nastope z zborom, orkestrom ipd, gumasti škornji od zime (mačka damo ven), ena čip variant čevljev, ki jih nosi SAMO za v šolo (kradejo ko srake!)

Poletje: sandali, crocsi, superge z mrežco. Obvezno še eni treking čevlji za po hribih, to velja za vse, ki v familiji hodijo. Ni tako redko, da poletni treking čevlji od mulcev služijo še za zimske, ali pa obratno – zimski pohodni še za poletne pohode, če jih le ne prerastejo prehitro in če kaj tako “univerzalnega” najdemo (recimo pozim not tople nogavice, poleti brez) . Še tako imamo eno vgradno omare 90 globine, 120 široko in 2 m visoko – nabasno :((!

Na mojo srečo (ali pa tudi nesrečo) smo trenutno v fazi, ko ima in nosi samo ene čevlje! Lahko bi sicer izpustila kakšno sočno, pa nima smisla 🙂 No, za poleti kupim crokse in kakšne druge šlape, ampak je ponavadi bos 🙂

Podobno … vsi vrtčevski .. ok, vsak ene gumijaste, ki so stacionirani 24/7 v vrtcu (pač zahtevajo), pozimi ene goreteks ki so za v vse mogoče razmere, spomladi/poleti ene kao roza teniske (so vse punčke), poleti sandalce. Lani kupila še natikačke, pa so jih obvezno sezule in norele bose. Ne vem, ne morem, nimam srca metat denarja za en kup čevljev, pa ne da ne bi hotela, sama jih imam veliko veliko preveč, samo kupovat nekaj parov čevljev, katere otrok vse hkrati preraste v 2-6 mesecih …

Če pustim ob strani denar za te čevlje (razen, če se ne obuva v čip štacunah tipa Deichmann, kjer kupuje ceneno modno obutev), me res zanima, kam spravite vse te čelje?
:)[/quote]

Zelo dobro vprašanje :-)). K sreči imamo v kleti precej prostora in smo tam naredili police samo za te čevlje. Spravljene pa ima po škatlah. In smola je še ta, da nimava iste številke… Vsaj nekaj pa je, noga ji ne raste več in ima že zdaj svoje vintage čeveljce.

12 letnica:
– dvojne visoke in ene nizke allstarke; skoz v pogonu
– ene podložene zimske škornje; za čas, ko mama absolutno prepove allstarke
– ene kao balerinke; kadar mama teži, da allstarke niso primerna obutev
– ene japanke, ko je prevroče za allstarke

Verjetno bomo nabavili še kakšne nizke allstarke, prvič, ko gremo v tujino, ker to kar imajo pri nas je bolj beda:)

1 zimske
1 spomladanske/ jesenske
1 natikace poletne
hodi pa najraje bosa

Sem šla prešteti in jih je natanko 16.

zdajle v tem trenutku…6-letnik

puščamo zadaj zimske gležnjarje, zimske skibuce

nosi pa teniske – ima dvojne, da menjuje, ene za doma + crocsi

tam poleti dobi še sandale ki jih ne nosi rad

najraje ima crocse + adidaske….da z njimi dirka

Moj 2,5 letnik ima vedno po dva para, pozimi dva para zimskih, da lahko susim in poleti dvojne sandale, da so ene za doma ene za okol hodit, isto jeseni in spomladi dva para prehodnih, poleg tega pa ene gumijaste skornje in cez leto ene superge. Pa copatke za doma, teh ima 3 pare trenutno. Ima pa vedno en par elephanten in ko znizajo kupim super fit, to je drugi zahmasni par potem. Tako je sedaj, ko bo zrastel bomo pa bankrotiral, je namrec mal nor na cevlje.

Jih ne preštejemo,preveč.

Približno 3 pare na sezono (1 za v vrtec, 1 za doma in 1 za rezervo) + gumijaste škornje za ne-zasnežen del leta.

Vse kar ima je dvojno – torej par za doma in par za šolo in enkrat ali dvakrat letno poleg te redne sezonske obutve še dodatno športno obutev.

14 letnik: crockse, superge, “patike”, (+kopačke in dvor.superge)
8 letnik: crockse, superge (+kopačke in dvor.superge)

Zimske škornje (nepremočljive), gumijaste škornje za v dež, all starke visoke, balerinke, za pohodništvo Tevice, za poleti sandale. Stara je 5 let in noga raste, kot goba po dežju.
Komaj 1 sezono preguramo z enimi čevlji.

Hči stara 5 let ima:
– gumijaste škornje za dež
– snežke za pozimi (uporablja jih tudi za dež in kot škornje v mrzlem vremenu)
– balerinke (jeseni in spomladi)
– krokse (poleti)
– japonke (poleti)
– telovadne copate
– škornje

moja 11-letnica ima trenutno (zimsko smo pospravili, poletnega še nimamo):
– 1 adidaske za v šolo
– 1 športne dvoranske
– 1 balerinke
– 1 krokse še od lani
– doma 1 gumijaste škornje
– ene pohodne čevlje
– 1 par športne obutve za norenje doma
8-letnik:
– 1 adidaske za v šolo
– 1 športne dvoranske
– 1 kopačke
– 1 običajne usnjene čevlje (nizki, pomladni)
– 1 krokse še od lani
– doma 1 gumijaste škornje
– ene pohodne čevlje
– 2 para športne obutve za norenje doma

New Report

Close