Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek danes sem bila kot samohranilka zaslišana na csd

danes sem bila kot samohranilka zaslišana na csd

Vložila sem vlogo za OD iz javnih sredstev.
Na csd sem bila kot samohranilka povabljena zaradi dokazovanja, da z bivšim, s katerim nimam stikov 16 let, ne živim več skupaj, niti nimam skupnih dohodkov z njim.

Povem vam, da je bilo bedno. Sodelavki sem imela za priči. Zaslišani smo bili s strani delavke na csd, tako sramotno se že dolgo nisem počutila.

Na vlogo za OD sem hotela vpisati dohodke sedanjega partnerja, s katerim nimam otrok, pa ne, to ne gre, vi morate s pričami dokazati, da ne živite z očetom otroka….

A vam je jasno?
Ali morda živimo trije skupaj.

Res me je bilo sram. Sodelavki sta poslušali moje zasebne zadeve, gospa na csd je to tipkala in jima grozila, da kazensko odgovarjata s podpisom.

Je katera že bila na tem??

pravilno…upam, da končno enkrat red naredijo glede tega

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

nova
Uredništvo priporoča

Pravilno je, da se norčujejo iz ljudi?
Te socialne delavke mnogokrat krepko prekoračijo svoja pooblastila in upam, da se boš strinjala z njihovim ravnanjem tudi takrat, ko bodo za tarčo zasmehovanja in poniževanje vzeli tebe!

[/quote]

Mal me j…

Grozila? Jima je pištolo nastavila na čelo? Pretiravaš – jima je bila pa dolžna povedati, da za izjavo odgovarjata kazensko in materialno, ja. Ne vem pa, zakaj sta bili v pisarni istočasno s teboj, ko si ti podajala izjavo? Običajno je tako, da je ob izjavi prič stranka prisotna, ob izjavi stranke pa priče ne – torej, če ste bile v pisarni vse tri, se pritoži nad nekorektno izpeljanim postopkom. Čeprav, če si ju pripeljala kot priči, pomeni, da tvoje zasebne zadeve poznata, mar ne (kako bi drugače lahko pričali).

Itak pa nista bili dolžni pričati, pričanje bi lahko tudi odklonili.

Socialne delavke niso nič krive, ker samo izvajajo zakone, ki jih sprejmejo drugi. Saj ne mislite resno, da delajo to na lastno pest, brez zakonske podlage? Od danes na jutri?

Pomemben je tudi način kako izvajajo zakone. Zelo dobro vem, da znajo odlično ponižati človeka. Kakšnega cigana pa ne, tam se pa pokakajo……

Naj že enkrat uredijo to lažno samohranilstvo, ne samo zaslišanja, tudi detektive bi bilo potrebno angažirati. Stavim, da bi v državni proračun prinesli veeliiiikeee prihranke!

Tudi, če gre pri kom za zalžno samohranilstvo, to jim ne daje pravice, da ponižujejo in sramotijo vse po vrsti!!!!


In s čim je delavka iz CSD poniževala stranko?
Ker jo je vprašala če živi z očetom otroka?

Mislim da ti ni bilo prijetno, vendar bos za boljse odgovore morala napisati kaj vec. Je pa cudno da z nekom nisi toliko let in moras se vedno dokazovat :o(

vse to je sproducirala tvoja lastna psiha

opravek ni najbolj lušten, to je dejstvo, in najverjetneje si šla tja vsa negativno nastrojena, karkoli ti je delavka rekla si smatrala kot direkten napad, poniževanje (se lepo vidi že, ko standardno opozorilo o pomenu podpisa slišiš kot “grožnjo”)

pomiri se, zdaj je to za teboj, če imaš čisto vest se s tem ne rabiš več obremenjevati

se popolnoma strinjam…
najbolj pa spet pokažejo sebe in svojo zbirokratizirano, nelogično in avztomatsko delovanje brez razmišljanja sploh – namreč, če imajo sistem, ki do potankosti razgali človeka celo njegovo zasebnost vse podatke je nemalo čudno, da so prav te delavke nesposobne ugotoviti same, da gre v resnici za enostarševsko družino oz. samohranilstvo…
samo podatke bi bilo verjetno potrebno malo bolj logično povezati med sabo – le malenkost več klikov za kakšen račinalniški izpis več…pa bi bilo – če vse v enem kosu pač ne pade ven..ampak očitno so sposobne razmišljati in delati samo tisto, kar sproducira računalnik..one pa samo sprintajo
…sploh v primerih, če gre za tako dolgotrajno samohranilstvo..pa take primere, ker je eden izmed teh domnevnih partnerjev že na novo poročen itd…

in ja se strinjam…nekatere so res zelo vzvišene in nečloveške…

kar se pa preverjanja tiče in lažnih samohranilcev – kaj pa tisti, ki jim hrbet krijejo prav te zaposlene na centrih po vezah in poznanstvih – teh pa se ne bo preverjalo, da bi se kaj dokazovalo in bodo lahko naprej še sistem izigravali…

se pa strinjam, da je potrebno poloviti izigravače – samo naj odgovorni začnejo delat – inšpekcija in to…ne pa da se vse obsodi za lopove in potem se moramo pošteni dokazovati, da to nismo, ker se nadzornim organom ne da delati in je tako pač lažje in zanje bolj udobno, ker še vedno nse jim ni treba premakniti in odgovarjati za opravljanje svojega dela

če bi naše vse inšpekvije po vrsti od delovne, okoljske, socialne itd. opravljale svoje delo v popolnem in poštenem nadzoru – bi imeli še kako viška v državni blagajni in nobenih teh nekih rezov ne bi rabili

A niso dovolj sposobni, da to sami preverijo? Ce lahko vsak € preverijo, ki je dodaten zasluzek (za hrano), potem naj pa se to.
Kaj mislijo, da sodelavke se pa ne morejo zlagat? Sicer pa, kako kazensko? Ce grem jaz za prico, ne morem rect, da nista skupaj, ker sem le sodelavka – kaksno zivljenje ima ona druga, mi je malo mimo! Torej, recem lahko, da se mi zdi, da nista skupaj, saj ju ne vidim skupaj. In od tega se oni prepricajo? ADIJO MIJO

In kako tocno naj od neznanih prihodkov locijo tiste ki imajo za hrano in tiste ki imajo za obrok lizinga za novega bmw-ja?? A mogoce pise na denarju ali to oni sami povedo ali ljudem pise na celu pa morajo same preceniti?? In kdo ti je rekel da moras za prico nekomu ce ne poznas njegovega zivljenja?? In edino pravilno da so price tudi kazensko odgovorne. Zlagati se zna vsak, ko pa to slisijo pa vsaj 3x premislijo. Avtorica – kako tocno so te uzalili in prizadeli? Ko so vprasali ali zivis skupaj z bivsim? Res se strinjam da je to najvecja mozna zaljitev za cloveka ja. Ti sama pri sebi razcisti zakaj se pocutis uzaljena ob taksnem vprasanju. Niso ti one krive da si bila z debilnim tipom. Glede nato da poznam 6 samohranilk, in niti ena od tega ni “prava” samohranilka ampak le guljufajo, je edino pravilno da so zaceli preverjati. In se enkrat, kako naj bi drugace sami to preverjali? Da bi nenapovedano vstopili v stanovanje in ti brskali po stvareh? Takrat bi sele jaskala in jokcala kako so te uzalili.

Res čudno… Jaz sem enostavno vpisala v obrazec dohodke sedanjega partnerja, pa sploh ne živiva skupaj. Pa me niso nič spraševali ali mi to celo preprečevali:)

In kako tocno naj od neznanih prihodkov locijo tiste ki imajo za hrano in tiste ki imajo za obrok lizinga za novega bmw-ja?? A mogoce pise na denarju ali to oni sami povedo ali ljudem pise na celu pa morajo same preceniti?? In kdo ti je rekel da moras za prico nekomu ce ne poznas njegovega zivljenja?? In edino pravilno da so price tudi kazensko odgovorne. Zlagati se zna vsak, ko pa to slisijo pa vsaj 3x premislijo. Avtorica – kako tocno so te uzalili in prizadeli? Ko so vprasali ali zivis skupaj z bivsim? Res se strinjam da je to najvecja mozna zaljitev za cloveka ja. Ti sama pri sebi razcisti zakaj se pocutis uzaljena ob taksnem vprasanju. Niso ti one krive da si bila z debilnim tipom. Glede nato da poznam 6 samohranilk, in niti ena od tega ni “prava” samohranilka ampak le guljufajo, je edino pravilno da so zaceli preverjati. In se enkrat, kako naj bi drugace sami to preverjali? Da bi nenapovedano vstopili v stanovanje in ti brskali po stvareh? Takrat bi sele jaskala in jokcala kako so te uzalili.[/quote]

spoštovana,
gre za dostojanstvo človeka in spoštovanje ztega -in sistem, ki je tak kot je tega sihurno človeku ne ohranja, ker izhaja iz stališča, da je lopov in potem se moraš sam dokazovati, da to nisi, ampak, da si pošten…iz tega stališča je to žalitev…

ja, je res, da je potrebno dobiti in sankcionirati kršilce, ampak saj zato pa imamo te strokovne soc. delavke in naj to ugotovijo in sprožijo postopek sankcioniranja…ampak ne njim se to ne da, očitno niso sposobne in je lažje zato zdaj vse obtožitim, da so izigravači in naj se sami dokazujejo nasprotno…

če še tega niso sposobni ugotoviti iz vseh možnih evidenc in dokumentov vseh mogočih institucij, ki vse to lahko potrdijo, ja potem bi pa kao tem ljudem zaupali še nevem kakšno skrb in odgovornost za naše otroke in presojanje in odločanje o tem – prosim no, naj se zdaj odločijo ali so strokovni delavci in mislijo delat na tem področju, ali niso…

za to so tam in plačani… in če ob vsem tem sistemu, ki jim navrže vse mogoče zasebne podatke o določeni osebi niso sposobni izdati pravilne odločbe na poodlagui realnih dejstev potem tza moje pojme niso sposobnbi da sploh tam delajo, kaj šele da bi govorili o kakšni strokovni izobrazbi ali logičnem razmišljanju…
računalniške izpise kuvertirat in pošiljat naokoli brez vsakega logičnega razmiušljanja in povezav , to zna vsak za to ne rabimo fakultet za soc. delo…

Priča je kazensko odgovorna samo na dan pričanja, potem pa ne več. In, če bi se hoteli lagati se še vedno lahko. 😉

Res čudno… Jaz sem enostavno vpisala v obrazec dohodke sedanjega partnerja, pa sploh ne živiva skupaj. Pa me niso nič spraševali ali mi to celo preprečevali:)[/quote]

To je laž, ker v sedanji nov obrazec NE VPISUJEŠ SAM NIČ. NIČ.

Meni je pa tole brbranje prav brez veze. Birokracija ne more biti osebna. Nikoli ni bila in nikoli ne bo. Podati moraš dejstva, priče morajo podati dejstva in je zadeva rešena.

Ne vem, zakaj tako dramatizirate.

A to, da morate dokazovati identiteto z dokumentom, se vam pa ne zdi žaljenje? Seveda ne, ker ste navajene. Pa gre za povsem isti princip. Ne verjamejo ti in moraš dokazati, da si res ti.

ne razumem tvojega razmišljanja…
to ni izkazovanje identitete, ampak že odrejanje določenega dejstva…

s to logiko razmišljanja po tvoje je tudi ok, če te ustavi policaj na cesti in te (brez kakršnegakoli preverjanja) obtoži alkoholiziranosti – ker pač to je problem realen naših voznikov, in zdaj pa je na tebi, da s pričami in vsemi mogočimi testiranji sama pri zdravniku dokazuj, da ti voziš trezna…ker pač to je način birokracije…in ker tak je problem naše družbe imajo zdaj birokrati v želji odprave tega, vse, ki se vozijo po cestah obtožiti alkoholiziranosti in potem je na njih da dokažejo nasprotno?

taka čudna neumna birokratska sklepanja privedejo tudi do nepopravljive škode – enak način nesmiselnega sklepanja birokratskih zakonov in uradnikov je avtomatski pripis očetovstva nekdanjemu možu vse do po 300 sneh po preteku ločitve… po tvoje tudi s tem ni ničl narobe in je prav, da se kar tako nekaj posplošeno brez življenske logike “z računalniškim” sklepanjem določa po življenju drugih in potem morajo kao ljudje dokazovati čiste resnice…prosim vas potem bolje, da imamo samo avtomatirirane printerje na centrih za soc. delo in podobnih ustanovah in bodo samo printali računalniško sestavljene odločbe…bomo pri njihovih plačah prišparali

Edino pravilno, naj malo skontrolirajo. Itak jih bo še vedno veliko lažnivcev in njegovih prijateljvev.

Na podlagi česa te je sploh povabila,da dokazuješ,da nisi v vezi recimo s Francijem,če si uradno v izvenzakonski skupnosti recimo z Jožefom?
Saj je ja logično,da v SLO.ni dovoljena več kot 1 uradna zveza.Še en popoln nesmisel in poraba že tako manjkajočega denarja.
Tam kjer bi morali preverjati čudežno ne preverjajo,tam kjer pa ni treba saj imajo vse dokaze,da je oseba v zvezi z xy osebo pa preverjajo.

Sinoči je bil prispevek o tem na tedniku. Na CSD imajo v evidencah tudi podatke o tem, da so nekateri bivši partnerji na novo poročeni, pa še vedno zahtevajo dokazovanje neobstoja izvenzakonske zveze. Mojo kolegico so pozvali h dokazovanju, pa ima bivši z novo majhnega otroka.

Meni je tudi čisto mimo. Dokazovanje neobstoja izvenzakonske zveze z očetom svojih otrok s pričami, ki ne smejo biti v družinskem razmerju s tabo. Sedaj bomo morali sosede špijonirat, da bomo, če nas pozovejo za pričo, znali pravilno povedat, kaj se v sosedovi spalnici dogaja?

jaz bi pa svetovala, da se vsako tako izzivljanje CSD delav javi naprej – pritožba na ministrstvo.

Sama sem se enkrat (sicer že pred leti), a je zelo pomagalo. Do priotožbe je bila delavka tudi poniževalna in kar neka brez veze “zasliševanja”.
Če boste pa vse tiho, si bodo pa še naprej dovolile neunmosti.

New Report

Close