Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ločitev s tožbo- zadnji sestanek s sodnikom (po mediaciji)

ločitev s tožbo- zadnji sestanek s sodnikom (po mediaciji)

Lep pozdrav!
ker sem se v zadnjem casu ločevala, ter uspesno zaključila dogovor – mediacijo o vsem (prezivnina, stiki, premoženje), me zanima, kaj pomeni zadnje (vsaj upam da) srecanje s sodnikom. kaj lahko pricakujem? odvetnica je rekla, naj imam s seboj plačilne liste, stroške za otroka in opdobne reci, pa me zanima, če je sodnik po mediaciji se komu kaj spreminjal. tudi bivsemu se ne da vec ukvarjati s tem in sva nekako usklajena, da bi s tem cim prej zakljucila

hvala za vse informacije

Če je vse črno na belem, če sta usklajena – potem bo postopek pri sodnici izredno kratek.
Preverila bo kakšne zadeve (z vprašanjem, “se res strinjata s tem) , napisan bo še en zapisnik……. in to je to. Pa pojasnila vam/a bo, da na ‘to’ ni več pritožbe…..

V bistvu gre za en administrativni postopek, ki bo končan v pol ure.

Pa če ti ti tako prijazna – če vse sešteješ – koliko časa je trajala ločitev (očitno v začetku ni bila sporazumna), koliko denarja…ti imaš odvetnika….

DAJ POVEJ VSEM V VEDNOST – koliko živcev, časa, denarja gre v ‘pm’ – a zdaj na koncu sta se uskladila. Vsa čast za to!!

Glede na to, da je bila mediacija uspešna, boste na zadnjem naroku napisali le še sodno poarvnavo in to je to. Naknadno potem dobita sodbo z razvezo, ki bo vsebovala tudi sodno poravnavo (glede stikov, preživnine, zaupanja v vzgojo). Ne glede na dosežen dogvor na mediaciji namreč sodnik vedno preveri, če je sklenjen dogovor v korist otroka. V glavnem, samo zapislai boste, kar sta se dogovorila. Sodniki so takih zadev itak najbolj veseli. 🙂

Pa še toliko za vse bodoče razvezance. Sporazumna razveza se s finančnega vidika ne splača več, ker vam v okviru sodnega postopka država omogoča, da rešite tudi vprašanje skupnega premoženja in v primeru sklenjenega dogovra plačate le sklenitev sodne poravnave 135 EUR (vsak 1/2), kar je bistveno bistveno ceneje kot notarski zapis sporazuma.

LP

ne, na zacetku (pe ene treh mesecih locenega zivljenja) je rekel, da se morava ločit in ker takrat še nisem predelala teh stvari, sem mu rekla, naj kar on vse uredi, ker se jaz s tem ne bom ukvarjala.
zato si je on dobil odvetnika, sel v ločitev s tožbo, to je bilo avgusta (takrat je bila vložena tožba), novembra sva dobila povabilo na CSD, januarja sva dobila pristanek na mediacijo ter se zares udeležila mediacije februarja (takrat sem sele jaz dobila odvetnico, ker nisem bila prepricana, da ne bo spremijnal pogojev locitve). no, ta teden imamo zaklučno dejanje. torej, čisto enostaven postopek, brez vseh komplikacij, traja od avgusta do aprila, gre pa za sodišče v lj.
midva sva se dogovarjala sproti o stikih, o prezivnini ter delitvi premoženja ter vse v tem casu (tega je zdaj 1 leto) tudi spremijnala. na zacetku ima moški ki oddide slabo vest in je pripravljen na višjo prezivnino, drugacno delitev, po enem letu slaba vest izgine, in gre le še za merjenje moči- tako da priporocam cim hitrejso ureditev.
o ceni… odvetnica mi je dejala, da bo racun poslala po tem zaključku, tako da ti ne morem povedati za ceno. prijateljica, ki mi jo je priporcila, je pred dvema letoma plačala 600 evrov, za podobno ločitev. to se mi je na zacetku zdelo absolutno prevec, na mediaciji pa sem bila hvaležna, da je bila z mano, ker se lahko ona na drugacen nacin pogovarja z odvetnikom kot jaz.
ce potrebujes se kaj, sem ti na razpolago.
lp

Pa ti si NOOOOOOOORAAAAAA!!

Sporazumna ločitev je v bistvu zastonj. Ene male pare plačaš odvetnikom!

Ni več tako, ampak te sodišče napoti na premoženjsko pravdo. Do pred cirka dvema letoma je bila pa res ta “finta” gladko izvedljiva in cenejša od sporazuma.

Sporatzumna ločitev stane vsaj 2x toliko, saj plačaš DVE taksi plus overovitev notraskega sporazuma. Je zelo draga!

Povsod pa lahko greš brez odvetnika, tudi na sodišče, če meniš, da imaš dovolj pravniškega znanja, da si sposoben zagovarjati in urejati svoje interese.

Jaz trenutno preštevam že mnogo prek 10.000 evrov sodnih stroškov (takse ter odvetniki) v zadnjh petih letih..za ločitev (ki jo je mimogrede sprožil skurbani ex mož), tko da vse čestitke avtorici posta za “dobro opravljeno” zadevo in izjemno majhne stroške!

PS: no mojim stroškom đše ni videti konca, ampak če nekdo ne pride na nobeno mediacijo, ne rpedlaga nobene poravnave ampak hoče vse moje podedovano premoženje, pa vse tisto ustvarjeno v skupnosti pa še vzdrževanje do smrti n jega in očitno še ljubice…potem palč nimaš izbire, da to premoženje pač zapravljaš, da boš zadeve uredil….naši sodni mlini malo počasi meljejo, pa sodnice so tako glupe kokoši (vsaj tale naša) in nimajo pojma o psihologiji in kar vlečejo zadeve ob evidentnih in eklatantnih nič kolikokrat dokazanih lažeh patološkega lažnivca in manipulatorja…

Bilo včasih. Očitno so tukaj še otroci zraven, tko da je bolj zakomplicirano.

Ni več tako, ampak te sodišče napoti na premoženjsko pravdo. Do pred cirka dvema letoma je bila pa res ta “finta” gladko izvedljiva in cenejša od sporazuma.[/quote]

Glede na to, da sem “v tem poslu” in se s temi zadevami srečujem tedensko, lahko seveda potrdim, da je temu tako kot sem napisala. Ta “finta” je še vedno gladko izvedljiva. V tožbo pa seveda moraš it, če se ne zmenita o delitvi, pri čemer je to povsem ločena pravda, neodvisna od razveznega postopka. Kot sem že napisala, pa je kljub temu v okviru razveznega postopka v okviru MEDIACIJE možno rešiti vprašanje skupnega premoženja.

LP

New Report

Close