Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plačilo vrtca za 2. otroka verjetno že pri naslednji položnici

Plačilo vrtca za 2. otroka verjetno že pri naslednji položnici

Je dejal minister Žiga Turk. Bolj natančno si lahko tiskovno konferenco pogledate na spletni strani SVIZa.

Kaj porečete na to?

Prav je tako.

In sprostila se bodo mesta v vrtcih …

nova
Uredništvo priporoča

Prav je tako. SEj se je tudi prej plačevalo za vse otroke in ni bilo toliko panike kot je sedaj. Se bodo vrteci kmalu spraznili in bodo dobili vsi ki ga res potrebujejo varstvo brez problema.To bo še zanimivo. Čim prej naj ukinejo.

Misliš? Kam pa bodo šli ti otroci??

se strinjam, sledijo množični izpisi

podpiram ta ukrep.

Misliš? Kam pa bodo šli ti otroci??[/quote]

doma bodo pri brezposelnih mamicah…
in prav je da se vse plača…bo mogoče dobil prostor tisti, ki ga res potrebuje

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Misliš? Kam pa bodo šli ti otroci??[/quote]

K babicam.Kot bi bili če bi bilo plačilo za oba otroka. Poznam primer ki bo vse tri izpisala in jih podturila mami, če se to zgodi.

In k brezposelnim mamam.

Misliš? Kam pa bodo šli ti otroci??[/quote]

K babicam.Kot bi bili če bi bilo plačilo za oba otroka. Poznam primer ki bo vse tri izpisala in jih podturila mami, če se to zgodi.[/quote]

tudi jaz sem takoj zato, pa imam otroka v vrtcu in drugo leto bo šel še eden…kakšne koristi so pa imeli tisti z otroci v vrtcu par let nazaj, ko ni bilo popusta, plačaj enega pripelji tri…

tudi poznam eno, ki jj je že kar žal da je zanosila, če bi vedela, ne bi imeli še nega…pa res ne vem ljudje za kaj imate otroke, če ne morete skrbet za jih imej enega ali nobenega…in ne samo molzt države, da potem vsi ostali najebemo…

K babicam.Kot bi bili če bi bilo plačilo za oba otroka. Poznam primer ki bo vse tri izpisala in jih podturila mami, če se to zgodi.[/quote]

tudi jaz sem takoj zato, pa imam otroka v vrtcu in drugo leto bo šel še eden…kakšne koristi so pa imeli tisti z otroci v vrtcu par let nazaj, ko ni bilo popusta, plačaj enega pripelji tri…

tudi poznam eno, ki jj je že kar žal da je zanosila, če bi vedela, ne bi imeli še nega…pa res ne vem ljudje za kaj imate otroke, če ne morete skrbet za jih imej enega ali nobenega…in ne samo molzt države, da potem vsi ostali najebemo…[/quote]

Nobenega popusta niso imeli vse so morali plačati.

Eh, brezveze. Vsi govorite, kako so vrtci nujni za otrokov razvoj, da pride v družbo in bla bla bla, a zdaj pa naj bodo pri mamicah ali babicah!
Mislim, kakšna dvoličnost! Ali pa si morda otrok, katerega mati nima službe, ne zasluži družbe?
Sicer, ne me narobe razumeti, sama nimam nič proti, da se plača za vsakega, samo vaša dvoličnost mi gre pa na jetra!!!

Sej noben ne pravi da ne smejo bit ti otroci v vrtcu. SAm naj plačajo za njih. Vsi ti starši bodo sami od sebe izpisali otroka iz vrteca ker ne bo več zastojn. In ne bo več potrebna socializacija otroka. In ti starši bodo rekli da ni več potrebno da so otroci v vrtecu. Zaradi mene so lahko samo naj pošteno plačajo kot jaz. Če je pa mama brezposelna je imela itak že prej bolj poceni vrtec če ne celo zastojn. In tudi ta mama je imela otroke doma sama od sebe ne zato ker smo mi tukaj pisali naj plača.

S tem ukrepom se popolnoma strinjam. In upam, da bo res tako, kot je napovedano.

Sama pa sem slišala, da se bodo cene v vrtcih drastično dvignile. Kaj pravite?

Ni prav in ne bi smelo biti tako!
Če je ta ukrep že potreben, naj bo od septembra dalje, da si lahko starši do takrat uredijo drugo varstvo.
Vsi govorite le o brezposelnih starših, obstajamo pa tudi starši, ki smo v službi, ki nimamo drugega varstva, in ki nam je ta ukrep pomagal, da nismo životarili. Vam ni vzel ničesar, nam pa je veliko pomenil.
Mi bomo za našega otroka plačevali v jaslih dodatnih 200 EUR, drugega varstva nimamo, denarja pa tudi ne.
Žalostno je, da nekateri ne vidite dlje od lastnega nosa, da nimate v sebi nobene empatije do sočloveka in gledate le na svojo lastno rit.

Ni prav in ne bi smelo biti tako!
Če je ta ukrep že potreben, naj bo od septembra dalje, da si lahko starši do takrat uredijo drugo varstvo.
Vsi govorite le o brezposelnih starših, obstajamo pa tudi starši, ki smo v službi, ki nimamo drugega varstva, in ki nam je ta ukrep pomagal, da nismo životarili. Vam ni vzel ničesar, nam pa je veliko pomenil.
Mi bomo za našega otroka plačevali v jaslih dodatnih 200 EUR, drugega varstva nimamo, denarja pa tudi ne.
Žalostno je, da nekateri ne vidite dlje od lastnega nosa, da nimate v sebi nobene empatije do sočloveka in gledate le na svojo lastno rit.[/quote]

kaj pa če sploh ne bi bilo te možnosti, da je zastonj, bi ga imeli do šole doma ali kaj???vedno je težko nekomu nekaj vzet, ko se razvadi…še vedno se je dalo in se bo tudi tako dalo…kaj pa včasih, ko tega sploh ni bilo, pa so ravno tako bili otroci v vrtcu..zdaj pa kar naenkrat noben več ne zmore vrtca plačevat, meli bi pa po 3+ otroke, razmisli koliko jih lahko preživiš, potem pa jih delaj…

Ni prav in ne bi smelo biti tako!
Če je ta ukrep že potreben, naj bo od septembra dalje, da si lahko starši do takrat uredijo drugo varstvo.
Vsi govorite le o brezposelnih starših, obstajamo pa tudi starši, ki smo v službi, ki nimamo drugega varstva, in ki nam je ta ukrep pomagal, da nismo životarili. Vam ni vzel ničesar, nam pa je veliko pomenil.
Mi bomo za našega otroka plačevali v jaslih dodatnih 200 EUR, drugega varstva nimamo, denarja pa tudi ne.
Žalostno je, da nekateri ne vidite dlje od lastnega nosa, da nimate v sebi nobene empatije do sočloveka in gledate le na svojo lastno rit.[/quote]

Zelo pravilno je to, zadnji čas, da se bodo stvari postavile na svoje mesto. Praviš, da tvoj otrok drugim ni ničesar vzel, vam je pa veliko pomenilo, da je zastonj. Potem mi pa povej, kdo je plačal hrano in vse ostalo za tvojega otroka? Karitas? Ne, stroške je treba pokriti, nekdo jih mora, hrana ni zastonj, ostalo tudi ne. Za tvojega otroka plačujejo drugi toliko več.
Ne razumem, zakaj imaš otroke, če sploh nimaš denarja zanje. Zdaj je to vrtec, kako ga boš sploh spravila h kruhu? A veš, da bo v kratkem vse šolanje plačljivo? Kaj boš pa takrat? Kje boš dobila vsako leto nekaj tisoč evrov za šolnino, če zdaj ne zmoreš tega drobiža za vrtec? Po tvoje bi morala država (= mi vsi) skrbeti za tvoje otroke. Do zdaj je to laufalo, zdaj ne bo več in prav je tako.

Ni prav in ne bi smelo biti tako!
Če je ta ukrep že potreben, naj bo od septembra dalje, da si lahko starši do takrat uredijo drugo varstvo.
Vsi govorite le o brezposelnih starših, obstajamo pa tudi starši, ki smo v službi, ki nimamo drugega varstva, in ki nam je ta ukrep pomagal, da nismo životarili. Vam ni vzel ničesar, nam pa je veliko pomenil.
Mi bomo za našega otroka plačevali v jaslih dodatnih 200 EUR, drugega varstva nimamo, denarja pa tudi ne.
Žalostno je, da nekateri ne vidite dlje od lastnega nosa, da nimate v sebi nobene empatije do sočloveka in gledate le na svojo lastno rit.[/quote]

pa še kako je prav…očitno ti ne vidiš dlje od svojega nosu, če imaš otroke, pa ne veš, kako boš za njih poskrbela..

.. tu na forumu je gruča jeznih žensk, ki zaradi bogvečesa ne morejo spati in se znašajo nad tistimi, ki so si upali imeti otroka več.

Tudi jaz in še kdo bo imel težave. Jaz imam tri v vrtcu, čez en mesec bom brez službe. Sem visoko izobražena, pa vendar mi je šla že zdaj tretjina plače za vrtec. Verjetno jih bom imela doma, kar mi ni problem.Slabo je to, da ne vem kaj bo z njimi, ko bom dobila službo. Še slabše – ne vem, kako jo bom sploh iskala z njimi skupaj, moja mama pa tudi ne zmore več kot dve uri z njimi.Ttašče ne zanimajo, mož pa nima take plače, da bi šli vsi krediti pa še hrana in kakšna nujna malenkost za otroke (kje sva šele midva) skozi.

Okej, zdaj se naslajajte, privoščljivci. Bo šla vsa pomoč staršem in tu ni kaj. Je pa res, da bi morali počakati nekaj mesecev, da si vsaj uredimo spremembe. Čez noč – to je pa res kriza.

A res mi ni vzel ničesar? Si sigurna? Vrtci so zato prepolni in nekateri nismo dobili mesta. Ja, in plačujemo 450 evrov privat varstvo. A si še tako sigurna, da mi niste nič vzeli? A ti plačuješ 450 evrov za dva, tri otroke? Kolikor jaz za enega.

jaz imam dva v vrtcu in sem zato, da se plača vsak drugi in naslednji in nisem nobena jezna ženska, ampak realna s trezno glavo, ki ne čaka samo kje bo kaj podarjeno…

jaz imam dva v vrtcu in sem zato, da se plača vsak drugi in naslednji in nisem nobena jezna ženska, ampak realna s trezno glavo, ki ne čaka samo kje bo kaj podarjeno…[/quote]

mogoče si ne predstavljaš, da obstajamo tudi ljudje, ki smo imeli otroke brez, da bi sploh razmišljali, kdaj nam bo kaj podarjeno, … ampak smo. In res nam je šele zdaj kliknilo, da bo hudo. In smemo to povedati na glas? Vsakemu se lahko zgodi to, kar se je nama, pa tega ne moreš predvidevati naprej.

Samo zaradi pesimizma se pa midva ne bi odpovedala otrokom. Je šlo, dokler je šlo, zdaj bo pa malo težje. Dobro, da je vrt pri hiši.

A res mi ni vzel ničesar? Si sigurna? Vrtci so zato prepolni in nekateri nismo dobili mesta. Ja, in plačujemo 450 evrov privat varstvo. A si še tako sigurna, da mi niste nič vzeli? A ti plačuješ 450 evrov za dva, tri otroke? Kolikor jaz za enega.[/quote]

Zacni placevato davke pravi obcini,a ti bo ta nasla mesto za tvojega otroka. Dokler pa jih placujes obcini, v kateri tvojega otroka ni, bo prva pac postavila svoje ljudi pred teboj. Kapis?

Wow, koliko jeze in privoščljivosti!
Ljudje božji niste jezni na prave ljudi!
A resnično mislite, da so državo zafurale kao matere samohranilke in starši, ki imajo več otrok v vrtcu? Vlada se nam pa od zgoraj smehlja, če se med sabo kregamo, majo oni mir…..

New Report

Close