Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako lahko nekdo, ki ni opravil srednješolskega izobraževanja, študira?

Kako lahko nekdo, ki ni opravil srednješolskega izobraževanja, študira?

Zanima me, kako lahko nekdo, ki ni opravil srednješolskega izobraževanja, študira na fakulteti (VII. stopnja izobrazbe, na Univerzi v Ljubljani)? Mislim, da samo z osnovnošolskim znanjem ne moreš na univerzi študirati… Če pa tisti, ki srednješolsko spričevalo kupijo, srednješolsko izobrazbo pridobijo kot samouki, je pa tudi vprašanje, zakaj bi šel kdo kupovati spričevalo, če lahko znanje pokaže na uradnih izpitih in pridobi uradno priznano izobrazbo?

Eni so tok nadarjeni, da preskočijo razred, eni pa so tok nadarjeni, da preskočijo srednjo šolo.

to najbrž leti na tistega poslanca a ne?! ker sicer dvomim da boš tega kdaj deležna

Študirajo se samo tehniške vede in medicina,

vse drugo je več ali manj brezvezno učenje, nasplošno danes, ko se kao uči samo za nazive,
za študij tega ni potrebno nobene “podlage”.

Jaz se strinjam, da gre tu po zakonu za izrek ničnosti diplome.

Priznam, da je malce hecno, samo tip je verjetno vseeno hodil v neko srednjo šolo, najbrž ni šel po OŠ kar delat oz. se doma po kavču valat? Zdaj, kakšna je bila ta srednja šola, zakaj je ni končal …

Če si pa kolikor toliko razgledan, pa vsaj na določenih smereh študija prineseš manjko iz SŠ hitro notri, verjetno bi na kakšni tehniški ali naravoslovni fakulteti imel več težav, pa še tam gre, če imaš voljo, na FF pa načeloma ni problema, tisto sociologijo ali karkoli je že študiral, se pač napiflaš, ne rabiš nekega predzanja iz SŠ.

Jaz sem še generacija usmerjenega izobraževanja, ko ni bilo mature, so pa bili na nekaterih fakultetah sprejemni izpiti. In poznam primer fanta, ki je imel v četrtem letniku popravca, se pravi šole še ni naredil, je šel pa delat sprejemne za na faks, elektro, in jih brez težav naredil, kljub temu, da je imel 0 točk za uspeh 4. letnika. Se pravi je imel dovolj znanja, da bi se vpisal na fakulteto, kljub temu, da ni dokončal SŠ. On je sicer popravce naredil in šolo končal, ker brez zaključene SŠ, se vseeno ne bi mogel vpisat.

če kupiš spričevalo, potem lahko greš študirat a ne? res je pa tudi, da je marsikatera srednja šola težja od marsikatere fakultete v sloveniji.

Hi,hi, veliko resnice je v tem, kar si napisal.

No, no, poleg medicine in tehniških fakultet bi jaz tu vključila še matematiko in naravoslovje. Kar poskusite brez resnega študija rešiti kakšen izpit na fiziki, recimo. Ali pa poskusite koga od tistih, ki ponujajo izdelavo diplomskih nalog, prepričati, da vam bo napisal nalogo iz matematike:))

Sicer je pa za poslanca Simčiča bilo na TV omenjeno, da je končal triletno poklicno šolo. No, očitno je dokazal, da je to dovolj dobra podlaga za študij na filofaksu, ko je imel pa tako lepe ocene med študijem:))

A ni ravno na filofaksu najtežji predmet omara. Se pravi, da ni vse v znanju ampak bolj v moči.

Se zelo strinjam. Dodajam pa, da se tudi pravo v Lj. zelo študira.

Vse ostalo je samo dril in prepisovanje.

Saj ima neko srednjo šolo, samo triletno. Poleg tega je študiral menda sociologijo in zgodovino – za to ne rabiš nobenih posebnih že razvitih spretnosti in predznanja, razen pismenosti, ker začnejo z nule. Npr. na angleščino ne bi mogel iti, ker ne začnejo z nule, ampak pričakujejo določeno raven predznanja.

Sicer je pa bilo nekaj časa v šestdesetih možno priti na fakse s sprejemnimi izpiti, tudi če nisi imel mature, imam sorodnika, ki je to izkoristil. In samo tako je lahko takrat nekaj nadarjenih mladih, ki niso imeli možnosti hoditi v srednjo šolo (konkretno ta moj sorodnik, ker je bil iz kraja bogu za hrbtom in starši niso imeli možnosti, da bi vse otroke poslali v internat), prišlo do nekaterih študijev.

In če bo šla naša država blagostanja po poti, na katero se odpravlja, upajte, da bo to spet možno.

Kar se pa tiče kupovanja ponarejenih spričeval, je pa popolnoma nesprejemljivo, kakor je tudi ponujanje in sprejemanje “pomoči pri pisanju seminarskih in diplomskih nalog” ki se v rednih presledkih ponuja in išče tudi na tem forumu. Vse skupaj moralo soditi med kazniva dejanja, ki ne zastarajo.

načeloma če je vse po reglcih res ni možno, da nekdo z osnovnošolsko izobrazbo študira, če pogledam izven okvirjev pa sama izobrazba ali stopnja izobrazbe nima vpliva na človeške možgane vsaj ne v tem smislu da se ti “uploada” neka nova inteligenca ko dosežeš neko stopnjo, vse to s stopnjam izobrazbe je samo birokracija, same zdrave pameti in inteligence pa žal (še) ni moč kupiti.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kupiti je res ni možno, jo je pa možno natrenirati in s tem izboljšati. In to ti lahko da kakšen zahtevnejši študij.

Kakor koli je, če zamudiš srednješolski dril, ti celo življenje nekaj manjka in to nekaj, s kasnejšim “doziranjem” znanja, ni ono pravo.

Zato pa je sedaj, njegov, takšen primitiven odziv na ta dogajanja.

V vsakem primeru ni nobenega opravičila, da nas v državnem zboru predstavlja takšen poslanec in tudi takšni poslanci, ki ga ščitijo.

Če je kaj, je Desus nekaj najbolj “brezveznega”, saj so v njem stari izrabljeni komunisti in primitivci, jaz jih z eno besedo imenujem populisti, ki jim narod naseda.

Je možno napraviti maturitetni tečaj in maturirati brez opravljene srednje šole. moj nečak je lani tako maturiral (ima tri leta gimnazije in nedokončanega četrtega) in se je letos vpisal (oz. se bo, če bo sprejet) na faks v Lj.

točno tako!

Je možno napraviti maturitetni tečaj in maturirati brez opravljene srednje šole. moj nečak je lani tako maturiral (ima tri leta gimnazije in nedokončanega četrtega) in se je letos vpisal (oz. se bo, če bo sprejet) na faks v Lj.

Pogoj je starost 21 let.

A ti veš, koliko izobrazbe ti prinese srednja šola, splošne in ostale? Pa pošlji osnovnošolca ali delvca brez OŠ na faks.

New Report

Close