Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izkop krste in prenos

Izkop krste in prenos

Pozdravljeni. brez obsojanj in kakšnih žaljivih komentarjev prosim. prosim če mi odgovorite tisti, ki imate podobno izkušnjo. zanima me kakšen je proces prekopa krste in iz enega pokopališča na drugo. kakšna je cena, kakšen je potek. hvaležna vam bom za vsako informacijo.
Glavni razlog za to dejanje so preveliki stroški vzdrževanja obeh grobov (dvojni nasadi, palčevanje groba, potrebna bo obnova obeh grobov ipd) in težave z dostopom na tega, kjer bi se izvršil izkop. gre pa za osebi iz iste družine, ki bi sedaj bili pokopani skupaj.
hvala za odgovore

Kolikor jaz vem je najlažja opcija, da pokličeš pogrebno službo, oni uredijo vse, od papirjev do fizičnega prenosa.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ampak res noooo…tukaj spraševati glede tega:))). Al pa ste res mislili urediti kar na lastno pest, enkrat sredi noči, ko bo polna luna, pa vas zanimajo izkušnje monovk in monovcev…ok, potem razumem:). Pa na žabo ne pozabite, spada k obredu:).

Zakaj se norčuješ? Prekopi niso nič čudnega in veliko ljudi se danes odloči za združevanje grobov.

Žal ti ne znam pomagat, obrni se na kakšen pogrebni zavod, kot je svetoval BMW, ali pa direktno na pokopališči. Tu boš dobila najbolj zanesljive informacije.

Ja, starševski čvek je pa res idealno mesto za take debate …

Mislim, a se ne da poklicat na konkretni britof, kjer bi se to dogajalo, pa vprašat za okvirno ceno?
Pa tole ni ne obsojanje ne žaljiv komentar. Ampak prekopavanje mrtvih glih ni neko vsakdanje opravilo, da bi se tle gor našlo en kup ljudi z informacijami, ki so to že počeli …

Zakaj se norčuješ? Prekopi niso nič čudnega in veliko ljudi se danes odloči za združevanje grobov.

Žal ti ne znam pomagat, obrni se na kakšen pogrebni zavod, kot je svetoval BMW, ali pa direktno na pokopališči. Tu boš dobila najbolj zanesljive informacije.[/quote]

Se ne norčujem, sem navihana:)). Tako kot ti se strinjam, da je pogrebni zavod pravi naslov:).

Nič ne skrbi, v pogrebnih podjetjih je to vsakodnevna praksa in te ne bo nihče čudno gledal ali spraševal. Greš k upravljalcu pokopališča, poveš koga se prenese od kod in kam, zmenite se za datum in mislim, da je nekaj za plačat, ampak ne veliko. Mogoče, če je krsta, je verjetno nekaj več, ker je treba še odkopat na dveh koncih, ampak pri žarah ni pa nobenih problemov.

In kaj je narobe s takim vprašanjem? Če odpirate 1001 temo o onih avstralskih amortizerjih, ja zakaj pa ne bi še o tem?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ja bemfl, potem pa deli svojo osebno izkušnjo, da bomo še drugi vedeli, ko se bomo kdaj s tem spopadali:)). Ob kateri uri je najbolj zaželjeno? Moraš biti kako posebej oblečen?:)

Nič od naštetega, moraš biti samo izjemno pozitiven in nasmejan…..pa krsta kar poleti na drug britof, če leti na britof znotraj EU ni potrebno prilagati potnega lista, drugače pa….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Aha, pol je to šala mala…pozitivnost in nasmejanost…no, zame to ni problem, seveda brez opojnih substanc:).

Ja vem ja, samo ti pa predlagam, da se ne zadržuješ v bližini pokopališč…., bi lahko povzročila množične in nenadzorovane masovne prelete krst in žar na druga območja…Si predstavljaš žalostne obraze svojcev preminulih pokojnikov?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ja vem ja, samo ti pa predlagam, da se ne zadržuješ v bližini pokopališč…., bi lahko povzročila množične in nenadzorovane masovne prelete krst in žar na druga območja…Si predstavljaš žalostne obraze svojcev preminulih pokojnikov?[/quote]

Hmmm, a to se lahko zgodi?:) Pa ravno danes sem imela namen obiskati Žale. Zdaj me še bolj mika:))). Ne verjamem v množične, nenadzorovane prelete. Tudi dovoljenja nimam za to:). Kaj drugega me pa lahko preseneti:)).

Ob taki dozi pozitivnosti vsekakor…..

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Kaj če se naredim močno otožno? Mislim tko, da zabfleram…bi šlo al me bodo skapiral?:)

Se mi zdi, da to res ne bi šlo…., tega v takem obsegu ne moreš prikrit, hujše kot jedrska elektrarna, ki jo raznese, seva tudi, ko jo obložijo z betonom….

Jebemtiš, če bi bilo možno tvojo pozitivnost pretvoriti v električno energijo, bi lahko pri nas podrli vse elektrarne…, a veš kako bi to blagodejno vplivalo na naravo…, če pa bi se dalo narediti pretvorbo v nafto…ja arabski svet je v trenutku na kolenih in ne takrat, ko je obrnjen proti Meki….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

:)))

Se popolnoma strinjam s tabo:). Si mi odprl oči, razmišljam da bi bilo pametno ob tej sušni dobi na tak način priti do elektrike:). Vode ni, mene pa vsak dan bolj razmetava od energije:). In usmeritev v prave stvari je odlična rešitev:). Hmm, imeti tolikšno moč…matr, saj to je že kičast noooo:)).

Pred veliko leti e je moj oče odločil, da je naročil prekop svojih prednikov na novo pokopališče, ker so staro nameravali spremeniti v park. Takrat je bilo to kar drago, a najbolj mi je ostalo v spominu, da je pri odkopu moral biti zraven.

Pred časom pa je moja tašča imela napad, ko se ji je zdelo pametno sinu (mojemu možu) naročati, da ko bo ona umrla, hoče biti pokopana pri svojih starših (kar sicer ni noben problem, kar se naju tiče), a da naj potem njen zlati sin poskrbi še za prekop njenega pokojnega moža, da bo tudi on pokopan ob njej. No, ko sva ji rekla, da prekop moža si pa že zdaj lahko komot sama uredi na pogrebnem zavodu in ga tudi plača, a da se naj pripravi, ker bo morala biti pri prekopu zraven, jo je očitno vse minilo. Nekaj se je zanimala in kot kaže, je vsaj tam v njenem kraju še vedno tako, da mora biti naročnik zraven ob prekopu. Ona je pa nežna občutljiva dušica in to seveda ne bi bila. Midva pa nimava časa iti namesto nje in to je to.

Ma ja, kič res ni neka željena stvar

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Pred veliko leti e je moj oče odločil, da je naročil prekop svojih prednikov na novo pokopališče, ker so staro nameravali spremeniti v park. Takrat je bilo to kar drago, a najbolj mi je ostalo v spominu, da je pri odkopu moral biti zraven.

Ja pri prekopu moraš biti zraven, pa tudi poceni ni. Pa tudi, če prekoplješ samo za eno vrsto.
Zna biti precej neprijetno, odvisno koliko let je od pokopa.

Ni ravno tako, kot je prikazano v “Na kraju zločina”

zanimivo….meni pa ti tralala ne deluješ nič bolj pozitivno kot povprečne monovke…mogoče tisti, ki te bolj poznajo, to bolje vedo.

Sicer je šlo za žaro, ki sem jo preselila zaradi veliko razlogov. Najela sem lokalno pogrebno društvo, ki je opravilo zadevo, poleg sem bila samo na Žalah, kjer so žaro položl v žarno nišo.( v bistvu je to opravil delavec v kombinizonu in v plastičnih rokavicah ) Cena je bila skoraj enaka najcenejšemu pogrebu, točnega zneska pa na žalost ne vem več. Uglavnem , kot da gre za osnovni pokop.

Za prekop je najprej treba dobiti dovoljenje občine na katerem je zdaj pokop. Tam povejo,katere vse dokumente potrebujete (mrliški list, izjava najemnika,izjava upravljavca pokopališča,…)

Cena je predvsem odvisna od tega, kdaj je bil pokop.Če je bil v zadnjih 10. letih, potem je potrebna tudi prisotnost zdravstvene inšpekcije. Cene za prekop se vrtijo od 500 do 1500 €.

Na pogrebnem podjetju dobite najbolj zanesljive podatke.

lp, ela s

New Report

Close