Med.Over.Net

Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

Vse o splošni medicini, boleznih, zdravniških pregledih, zdravljenju, diagnozah in o tem, kako si povrniti zdravje.

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.

SRebolj

Bolečine v predelu srca

Default avatar

Mateja

Pozdravljeni!

Pišem vam zaradi tega, ker imam že dlje časa bolečine v predelu srca. Zdravnica me je napotila h kardiologu, kjer je sem bila obremenjena na tekaču in izvedena je bila analiza krvi. Diagnoza je bila, da se tekom monitornega ritma registrirajo posamezne VES, ki med obremenitvijo izginejo. V ekg pa registrirajo denivelacijo ST v tretjem odvodu -0,9 mm, drugace pa s srcem ni nic narobe. Ker bolečina v predelu srca še vedno ni izginila, me zanima ali je potrebno izvesti še druge raziskave, morda ultrazvok srca oziroma kaj naj naredim, da bo bolečina izginila. Drugače se zelo veliko ukvarjam s športom, se zdravo prehranjujem in sem vegetarijanka.

Za Vaš odgovor se že vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Škoda, ker ste zamolčali leta, saj vse povedano govori proti izvoru bolečin iz srca. To še zlasti velja, če ste nekadilka, mlajši od 50 let, oziroma ste še do nedavnega imeli menstruacije. Tudi lastnosti bolečin niste opisali, a domnevam, da vas stiska, prebada… občasno in neodvisno od napora. Možnosti sta dve: Bolečina prsne stene zaradi "prehlada" mišic ali pa tesnoba. Če boste napisali kaj več, bi mogoče lahko še kakšno rekla, drugače je vse preveč hipotetično.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj