Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko bi bile pripravljene plačati za pravi domač krompir?

koliko bi bile pripravljene plačati za pravi domač krompir?

koliko bi bile pripravljene plačati za domač krompir, ki zraste na njivi pognojeni samo z malo domačega gnoja. krompir neškropljen. vsako leto zraste lep, debel.

koliko bi bile pripravljene plačati na kg?

Jaz bi semeneskega, kiflčarja, da bi ga šele posadil, drugače pa pojma nimam koliko je kila dobrega domačega cca: 60centov

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Mi dobimo takega z dolenjskega konca, in plačamo 40centov

…koliko stane, mi pa zanj ne bo potrebno nič plačati, ker ga imamo na vrtu. 🙂 Njami, komaj čakam!

nisem imela v mislih semenskega.

mah, imam strica, je lastnik kmetije, a se ne kako ne znajde v teh novodobnih časi. je bolj starokopiten. razmišlja, da bi poskusil kaj pridelati na kmetiji, čist eko, da bi kaj malega prodal, da bi imel za sproti, pa razmisšlja, da bi posadil mal več krompirja in ga potem poskusil prodat…

zato pa vprašam.

največji hudič je to, da ne verjamem v eko, bio, če ne vidim in ne zaupam.

Kot smo rekli, od 30 – 60centov, koliko pa je kdo pripravljen plačat pa je od posameznika odvisno, jaz bi imel semesnkega če ma kdo.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Pri nas ga pripeljejo neki kmetje pred blok in ponujajo v vrečah. Mislim, da ga ima pakiranega po 10 kg in stane 4 evre. Meni bi bilo veliko bolj všeč, če bi bilo po 5 kg, tudi če bi bila cena malce višja, ker sva dva in toliko krompirja ne porabiva.

Jaz ga imam od znancev, ki imajo visokogorsko kmetijo. Po 0,80/kg
Lp.

Vse kar je več od 30 centov je živi natego. Za tiste, ki ne znajo mislit s svojo glavo.

A semenskega ali samo za v lonec?

kdo prodaja semenskega kiflčarja, ali moram v semenarno?

Pa rukolo tud rabim,

pelin, rožmarinm žajbelj, meta, sivko, drobnjak, baziliko, poprovo meto,

kamilice pa mi Ančka prinese.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Mi ga plačamo okrog 0,40 – 0,45€ za KG, se ne spomnim točno. Ko ga izkoplje, ga ima na velikem kupu, kjer si ga lahko naberemo ravno takega, kot nam ustreza 🙂

Kupimo pri kmetu, kjer kupujemo tudi domač med in pa sveže mleko.

Ta konec tedna pojdi v Komendo na kmetijski sejem. Zapelji se malo po okoliških kmetijah : Komenda, Klanec, Mlaka..in malo povprašaš in če ga en nima, te mogoče usmeri kam iti.

http://www.salomon.si/oglas.aspx/10/06/01/05?id=2161I.2279167&rubrika=/Kmetijstvo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20in{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEivali/Pridelki/Prodam/Sadike{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20in{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20semena

Nekoliko je odvisno kje se ta zemlja nahaja saj je med krompirjem iz Krasa ali Prekmurja velika razlika.
Dražje se prodaja mlad krompir, ga pa ponavadi ne moreš prodati količinsko toliko kot za ozimnico.
Zato se cene krompirja za ozimnico gibljejo med 30-60 centov, mlad krompir pa vse do 1,40€ cca.
Osebno bi, če bi imela zemljo kje drugje poiskusila z bio česnom 🙂 Če se tega loti ga nekaj mi odkupimo tudi, če ne bo poceni :)))

Nekoliko je odvisno kje se ta zemlja nahaja saj je med krompirjem iz Krasa ali Prekmurja velika razlika.
Dražje se prodaja mlad krompir, ga pa ponavadi ne moreš prodati količinsko toliko kot za ozimnico.
Zato se cene krompirja za ozimnico gibljejo med 30-60 centov, mlad krompir pa vse do 1,40€ cca.
Osebno bi, če bi imela zemljo kje drugje poiskusila z bio česnom 🙂 Če se tega loti ga nekaj mi odkupimo tudi, če ne bo poceni :)))[/quote]

malo iz teme: kakšno letino oljk smo lani pobrali?;)

A lahko še zaupaš, pri katerem kraju ima stric njive? Cena je precej odvisna od terena…

Nekoliko je odvisno kje se ta zemlja nahaja saj je med krompirjem iz Krasa ali Prekmurja velika razlika.
Dražje se prodaja mlad krompir, ga pa ponavadi ne moreš prodati količinsko toliko kot za ozimnico.
Zato se cene krompirja za ozimnico gibljejo med 30-60 centov, mlad krompir pa vse do 1,40€ cca.
Osebno bi, če bi imela zemljo kje drugje poiskusila z bio česnom 🙂 Če se tega loti ga nekaj mi odkupimo tudi, če ne bo poceni :)))[/quote]

malo iz teme: kakšno letino oljk smo lani pobrali?;)[/quote]

Poglej, kaksen podpis ima Savrinka spodaj. Vidis zlato oljko?

Jaz pri kmetu za 15kg krompirja odštejem 3,50€.

Nekoliko je odvisno kje se ta zemlja nahaja saj je med krompirjem iz Krasa ali Prekmurja velika razlika.
Dražje se prodaja mlad krompir, ga pa ponavadi ne moreš prodati količinsko toliko kot za ozimnico.
Zato se cene krompirja za ozimnico gibljejo med 30-60 centov, mlad krompir pa vse do 1,40€ cca.
Osebno bi, če bi imela zemljo kje drugje poiskusila z bio česnom 🙂 Če se tega loti ga nekaj mi odkupimo tudi, če ne bo poceni :)))[/quote]

malo iz teme: kakšno letino oljk smo lani pobrali?;)[/quote]

Zadnji čas, da se začneš hvalit tudi ti 🙂

Čestitam vam za uspešnost, In za prijaznost na tem monu, za dobrodlnost..

Lep pozdrav z Gorenjske – Ivanka.

najboljše, da si krompir posadite sami, pa bo čisto zastonj, saj se sam zasadi, okoplje in pognoji, sam pobere v gajbice, in samo tlesk s prsti in je kuhan.

Druga bolj verjetne varianta, je da svoje nežne ročice, uporabite, da greste k kakšnemu kmetu pomagat in verjamem, da bo z veseljem odstopil kako gajbico krompirja.

Brez dela, ni jela.

New Report

Close