Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Na testu: Volvo XC60 D5 Automatic Ocean Race

Default avatar

IztokFranko

XC60 D5 AUTOMATIC
Volvo Ocean Race

151kW/205 KM
2400 ccm

Nivo opreme: Volvo Ocean Race

Cena testnega modela (uklj. vsa dodatna oprema): 55.788,00 EUR
Začetna cena XC60 modela (DRIVe motor): 37.140,00 EUR

Dodatna oprema na nivo opreme Volvo Ocean Race:

Senzor za dež, električno zložljiva ogledala, električno zapiranje vrat prtljažnika, alarm

Paket podpore vozniku: sistem za informiranje o mrtvem kotu, sistem za budnost
voznika, sistem opozarjanja na nevarnost trčenja z avtomatskim zaviranjem + sistem za
zaznavanje pešcev

Paket Business: Audio sistem High Performance Multimedia , navigacija, zadnji parkirni
senzorji

Zimski paket: Xenon svetila s pranjem žarometov, gretje sprednjih sedežev

Test je objavljen tu: http://avto.over.net/testi/volvo-xc60-d ... cean-race/
Default avatar

600

bhaha "električno zapiranje vrat prtljažnika" kaj ti bo to? jao kaj vse majo eni avtomobili.
Default avatar

IztokFranko

600 je napisal/a:
Zadeva je uporabna, ko imaš polne roke ali pa nimaš moči, da bi zaprl vrata, ki se odprejo precej visoko. Zadeva pa vsekakor sodi bolj med luksuzne priboljške in ne bi smela pri ljudeh biti na prvem mestu spiska želja ob nakupu novega vozila.
Default avatar

GJoža

Kako se sedi za volanom? kljub temu da si višji enako udobno kot v V60 ali S80?
Default avatar

IztokFranko

GJoža je napisal/a:
Za volanom se sedi precej visoko, a ne samo zaradi pač višje oddaljenosti od tal, ampak tudi zaradi sedeža. Ta bi se lahko malce nižje spustil, zaradi česar sem potreboval nekaj časa, da sem se privadil na razliko med V60 in XC60. Prav tako je armaturna plošča postavljena nižje kot pri omenjenima modeloma v vprašanju zaradi česar se počutiš, da sediš res visoko.
Default avatar

volvo

A s tem volvom lahko naredite čez 1000km? Nekje sem zasledil zmožnost tega terenca?
Default avatar

KATRCA

A je to petvaljnik? Kako se izkaže? Zvok?
Default avatar

Lumpi

A je res, da je največja masa priklopnika manjša pr temu motorju z avtomatikom kot pri tistem z ročnim?
Default avatar

Snack

Pismu rosno mi je lep XC60.
Sam da se znebim starega S80 pa si ga omislim.
Default avatar

orta 13

volvo je zakooooooonnnnn ...<3<3<3<3<3
Default avatar

DRRR

Ne vem če je glih zakon, me je pa S80 kar fajn presenetil v plus...točno tako je, kot se govori in piše v testih: Volvo ni za vsakogar...kupci novih Volvotov ne kockajo med Volvom, BMW, Audije in MB....

Ko začne človek mal gledat podrobnosti na 13 let starem avtu, je kar težko verjet, da so takrat že zelo napredno mislili in marsikaj predvidevali...npr. pri menjavi navadnih sedežev z memory funkcijo in gretjem, so kontakti pod zicom že kompletno pripravljeni in tipke že prednastavljene....tisti modeli brez navigacije imajo sredi armaturke že vse kontakte za napeljavo ....ali pa v isto odprtino namontiraš centralni zvočnik(16 cm dvosisemc) za 5.1 dolby surround(tudi že napeljani kontakti)...pa še marsikaj se najde....da ne govorim o stranskih zavesah, originalni prostoročni telefoniji,itd...

Definitivno pa moram enkrat imet tud bavarca (523i ali 530i)....
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar

600

s prvim delom drrrja se strinjam, ta drugi del je pa tko no... vsi ti kabli ki so že pripravljeni notri.. jih v prvo plačaš, pa nimaš še notri te tehnike, potem pa ko se odločiš dokupit to... v mislih imam serijsko oz. tovarniško ti pa to po polni ceni zaračunajo kot da so moral cel avto razstavit da so to notri dal... to me moti in zarad tega so volvoti, bmwi in ostali dragi... sicer pa ok avti.
Default avatar

volvaš

Volvo ni za vsakogar in tako je tudi prav.
Default avatar

DRRR

600 je napisal/a:
Volvo, BMW, itd., so pred 10,15-imi leti delali avte tud za današnje cajte in tej viziji primerna je tud današnja situacija...za stare BMW-je dobiš tuning kopij na tone in po zelo dostopnih cenah..od felten, M opreme do faceliftanih luči, angeleyesov, itd... Volvo se pač v te vode ni podajal, so pa prepriprave za nadgradnjo opreme iz mojih postoh zelo razvidne...in še enkrat ponavljam..orenk firme gledajo tud na uporabnike 10,15 in več let starih avtov....valjda bom štrom zic snel iz razbitine, ne pa šel v trgovino po novega...halo?!
Default avatar

ojmaj

Daj no, zakaj bi avte delali za več kot 15 let naprej... od teh praktično nimajo nič več. Zardi tega je Grundig propadel, ker so predobre tvje delal in folk v Nemčiji ni več kupoval novih.
Default avatar

DRRR

ojmaj je napisal/a:
Zakaj? Da si vzdržujejo renome in s tem visoke cene rabljenih avtov...posledično tud visoke cene novih...tipičen primer je BMW....
Default avatar

ojmaj

No, si me prepričal. Dober argument.
Default avatar

Premetenc

Mimogrede, Volvo bo v nekaj letih imel boljše rezultate kot BMW ali Mercedes, ker imajo preprosto boljšo stategijo predvsem pa KITAJSKI kapital za seboj.

XC60 je zame en najlepših mestnih terencev trenutno v Sloveniji.