Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek v trenutku pristanem na varčevanje, če

v trenutku pristanem na varčevanje, če

Takoj se podpišem pod varčevalne ukrepe (pa sem javna uslužbenka z 800 evri neto plače) in enim vrtičkarjem, če:

– si vsi – od poslancev do premieja znižajo plače za 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
– se neha z dokapitalizacijo NLB jev ipd
– si državna podjetja nehajo izplačevati regrese
– se ekstra obdavči višek nepremičnin
– pravno delovanje države – tajkuni odgovarjajo s premoženjem za narejeno škodo
– se točno, jasno in pregledno vidi, kam bo šel ta privarčevani denar

Če se to naredi, za dobro vseh nas, pristanem za določeno obdobje tudi na kruhu in vodi. In ko zlezemo ven, da pričnemo graditi na novo.

Ampak, da se bodo na naših plečih lomile kopije, da si bo elita polnila že tako polne žepe, to pa ne. Upam, da smo vsi spregledali, da se igrajo igro: deli in vladaj. Skregaj rajo med seboj, da ne bodo videli, kaj se v resnici dogaja.

VSI bi morali pobesneti – pred vlado in parlament ter ročno ven nest vsakega posebej na kongresni trg pred besno množico, da razume, za koga dela in komu odgovarja – nam državljanom!

Ne toliko pit!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Jaz pri tej vladi ne pristanem na nič, ker jim ne verjamem. Pred 4 leti, ko naj bi zbrali denar iz 4 letnega obdobja zamrznjenih plač javnih uslužbencev za uskladitev plač, je en del tega denarja izginil neznano kam. Zakaj bi bilo zdaj drugače? Pa zamrzovanje plač javnim uslužbencem je postalo kar 8 letna stalnica, zato pri njih ne verjamem v določeno obdobje. Zmeraj se najde en razlog za podaljšanje!

Jaz pri tej vladi ne pristanem na nič, ker jim ne verjamem. Pred 4 leti, ko naj bi zbrali denar iz 4 letnega obdobja zamrznjenih plač javnih uslužbencev za uskladitev plač, je en del tega denarja izginil neznano kam. Zakaj bi bilo zdaj drugače? Pa zamrzovanje plač javnim uslužbencem je postalo kar 8 letna stalnica, zato pri njih ne verjamem v določeno obdobje. Zmeraj se najde en razlog za podaljšanje![/quote]

Iz česa pa misliš, da je frau D. gradila bazen in hišo, pa frau K. Bužekijo…

Jaz ne pristanem. Dovolj je tega znašanja na male ljudi. Naj si prvo znižajo plačo na nižjo raven (razred 20 največ) in potem naj si vzamejo še teh 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa regres, pa še kaj. Pravice in dolžnosti naj bodo enake za vse. Pravice, ki jih imajo oni na zavodu, naj jih imajo tudi vsi ostali, ki ostanejo brez službe. Dožnosti (vestno delo) naj opravljajo tudi oni s tem, da se vsaj pojavijo na sejah. Da jih ni sram. Denarja ni za preživetje, avto je pa NUJA. Pri nas ne moremo niti do papirja, oni pa zafučkajo denar za NUJNE stvari. Fuj in fej!

Ja, pa naj malce po ministrstvih pogledajo, kaj se naroča. ker naroča se tudi “najbolj nujno”. Pišmevuh pa NUJNO. preseratorji.

Se sprašujem kako jih ni sram se pojavljat v poročilih, raznih oddajah in govorit in govorit….. blablabla. Gledat človeka v oči in mu lagat. Kje imajo ti ljudje vest? Ali mirno spijo (s tem kar počnejo)? Mirno hodijo po ulici in gredo mimo ljudi z mirno vestjo in se še tolčejo po prsih kaj vse so/bodo dobrega naredili? Za bruhat. Pa še to: če bodo ukinili prevoz na delo, naj si oni ukinijo službena stanovanja in potem naj si iz svojega žepa plačajo potne stroške. Kakšni 3000 EUR letnih stroškov za GSM? Pa kaj imajo za klofat po telefonu? Na seje naj hodijo in se tam zmenijo!

Mislim da ko si 20+ let v teh sferah, popolnoma izgubiš občutek za realnost, za ljudi. V začetku se ti mogoče pretvarjanje upira, potem pa še veš ne, kdaj te popolnoma potegne noter. Zato bi Slovenci nujno potrebovali sveže obraze.

Jaz se strinjam z vsem zgoraj povedanim.
Sano sem iz gospodarstva in mi postavljanje pogojev nič ne koristi. Pri nas je bila ista plača že od leta 2004, brez vseh usklajevanj in podobnih (meni neznanih?) zadev. Lani od začetka leta pa do avgusta nam je direktor znižal plače za 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, obseg dela (normo!) pa povečal za 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Delamo tudi vse sobote in večino nedelj, brez plačila, da sploh dosežemo normo in je delo narejeno. Vsi na pogodbenih delih začasno so namreč morali iti, vso njihovo delo smo prevzeli redno zaposleni. In ne verjamem, da se je tu končalo. Kaj pa na to poreče javna uprava?

Limit na zaposlenega mora biti neto 700 eur.
Vse kar je več pa po {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znižati.
Najprej za zgled vsem nam, pa je da začnejo pri sebi in pri direktorjih v JU.
Pa tajkunom pobrat kar so pobrali , nič jaht, bazenov, vil…- da nam dokažejo da delajo za nas,
ko bo pravica tu,
pa lahko še ostalo začnejo urejat.


Sočustvujem s tabo, vendar bi morali že enkrat narediti temu konec. Tako v gospodarstvu, kot v JU. Bogatenje na plečih malih ljudi, ki že nimajo kaj v lonec dati, temu je treba naredit konec!

Točno o tem govorim, ko pravim, da je njihov cilj ravno to – skregat rajo med seboj, da se ne ukvarjamo z njimi.

Torej, ker je tebi slabo, mora biti vsem slabo in še slabše. Zakaj pa se ne bi vsi združili, da nam bi bilo bolje?

Saj vem, da itak nočete slišat, ampak nas v JS nategujejo že od leta 2002, ko smo kao “dajali na stran” za naša usklajevanja, ker je bilo potrebno najprej uskladiti ta nesorazmerja…In ta denar, je kr naenkrat zginil. Kot da bi ti dajala na banko, potem pa ne bi bilo iz tega nič.

Jaz svojih 800€ še kako zaslužm – z mano hodi domov torba zadev, ki jih pregledam zvečer in med vikendi. Sem delala tudi v gospodarstvu in tako bom rekla – povsod je isto. Povsod so ljudje, ki delajo, ljudje, ki ne delajo in ljudje, ki so nekje vmes. Največ birokracije sem imela ravno pri privatniku – vsak mesec sta šla 2 dneva za to, da sem mu pisala mesečna poročila o tem, kaj smo delali čez mesec….

Ampak pustimo. Poanta je drugje – če bom še jaz slabše živela, to ne pomeni, da boš ti boljše, ampak bomo vsi le slabše. ZDRUŽIMO se, da nam bo VSEM boljše!


Sočustvujem s tabo, vendar bi morali že enkrat narediti temu konec. Tako v gospodarstvu, kot v JU. Bogatenje na plečih malih ljudi, ki že nimajo kaj v lonec dati, temu je treba naredit konec![/quote]

Točno tako!

Čudno pa je, da imaš isto plačo od l. 2004, saj ste gospodarstveniki takrat imeli največji gospodarski razcvet kar nekaj let.

Tako pa spet ne gre! Ne moreš poenotiti plače čistilke in zdravnika! Potem bodo vsi strokovnjaki ušli iz JU, kar ne bi bilo dobro za nas, verjemi!

Ma saj to pravim; dajte razpucat v JS in spravit zaslužkarje in lenobe stran! V gospodarstvu so lenobe že davno odletele, zaslužkarji se pa še najdejo, ampak morajo za to kar nekaj pokazat in naredit!
V JS pa mi iz gospodarstva plačujemo vse enako; tiste, ki si zaslužijo in tiste, ki si ne! Pa verjemi,da nam je že vsega dovolj! Dajte že spucat lenobe in preveč plačane, pri tem smo z vami, ker vseh pa ne moremo financirat!

Ne spet s tem, da gospodarstvo financira JS! Del JS se financira sam iz svojih storitev. Druge storitve pač plačujemo z davki, namesto neposredno! Z davki plačuješ učitelje za svojega otroka, zdravniške usluge zase in za svojo družino, policijo, vojsko, gasilce itd. Tako da se ne delaj vzvišeno nad JS!

Čudno tole…
Ja, takrat je bilo fajn…pa ne zato, ker bi nam v času t.i. razcveta višali plačo, ampak je bila sigurna in točna, namesto višjih plač pa se je eksperimentiralo s kakšnimi novimi oddelki in linijami in produkti, kakšen več je dobil začasno ali celo redno zaposlitev…to je bila prednost.
Plače pa so v našem podjetju (ne govorim za vse poprek, ampak pri nas) do pičice popolnoma enake od 2004 do lani (leta 2003 pa so res bile “usklajene”-beri zvišane-za celih 1,8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}….

JS se financira iz gospodarstva, draga moja! V celoti! Davke plačujemo vsi iz svojih prihodkov, ampak prihodki zaposlenih v JS so plačani iz prihodkov gospodarstva.
In ni problem v tem, ker se zavedam, da potrebujemo te storitve, ampak je problem v tem, da te storitve preplačujemo zaradi preplačanih lenob. Ja?


Komu lahko lažeš, pa mu gledaš v oči ?

Le tistemu, ki ga imaš za norca, ga ne spoštuješ in ga sploh ne jemlješ resno.

Ne ves JS!

Točno o tem govorim, ko pravim, da je njihov cilj ravno to – skregat rajo med seboj, da se ne ukvarjamo z njimi.

Torej, ker je tebi slabo, mora biti vsem slabo in še slabše. Zakaj pa se ne bi vsi združili, da nam bi bilo bolje?

Saj vem, da itak nočete slišat, ampak nas v JS nategujejo že od leta 2002, ko smo kao “dajali na stran” za naša usklajevanja, ker je bilo potrebno najprej uskladiti ta nesorazmerja…In ta denar, je kr naenkrat zginil. Kot da bi ti dajala na banko, potem pa ne bi bilo iz tega nič.

Jaz svojih 800€ še kako zaslužm – z mano hodi domov torba zadev, ki jih pregledam zvečer in med vikendi. Sem delala tudi v gospodarstvu in tako bom rekla – povsod je isto. Povsod so ljudje, ki delajo, ljudje, ki ne delajo in ljudje, ki so nekje vmes. Največ birokracije sem imela ravno pri privatniku – vsak mesec sta šla 2 dneva za to, da sem mu pisala mesečna poročila o tem, kaj smo delali čez mesec….

Ampak pustimo. Poanta je drugje – če bom še jaz slabše živela, to ne pomeni, da boš ti boljše, ampak bomo vsi le slabše. ZDRUŽIMO se, da nam bo VSEM boljše![/quote]

Tako je!

Fantje in dekleta iz JU…

…ker je povprečna plača v JU par stotakov višja kot povprečna plača v gospodarstvu in ker vsi vemo da to ni normalno, je najbolje da se vaših 27!!! (mislim da jih je toliko) sindikatov zbere skupaj in dogovorijo kateri ljudje pri vas lenarijo.

Če mene vprašate, če bi bil premier, bi najprej spremenil zakone glede zaposlovanja, nato pa bi odpustil 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} agencij in vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} direktoratov. To se pravi mešalcev megle. Aja, še to. Ste vedeli da vaši “zastopniki” so plačani s strani države par tisoč evrov da govorijo kako socialni da so?

Dejstvo je: gospodarstvo je izčrpano in ne more podpirati razbohotene JU. Žal ste tudi sami krivi za nastalo situacijo saj sem prepričan da skoraj vsak izmed vas ve vsaj za en primer kadriranja po liniji VIP (veze in poznanstva). Vsi vemo da javni razpisi so le pesek v oči raji.
In zakaj ste sokrivi? Če bi prijavljali take pi***e na policijo/inšpektorat/protikorupcijsko ob tem pa še dali v časopisje in če nebi bili samo tiho in gledali v tla ampak bi se uprli, potem ne bi prišlo do takega stanja (prevelika JU z direktorati in agencijami ki še samemu sebi niso namen!).
Torej, če želite stanje zboljšati, potem mislim da je skrajni čas da se začnete vesti odgovorno in začnite prijavljati t.i. “parazite”.

A ti razložim, zakaj je povprečna plača v JU malo višja kot v gospodarstvu?
1. V JU je zelo veliko kadra v visoko in univerzitetno izobrazbo, več kot v gospodarstvu
2. V gospodarstvu je ponekod stalna praksa, da se delavcem del plače izplača uradno, del pa na roke in prikazana plača je seveda pol manjša. V JU se ne da ničesar skriti.

Kaj pa ti, poštena dušica? Prijavljaš goljufe iz gospodarstva, ki storitve opravljajo brez računa in tako prinašajo državo okoli za davke? Prijavljaš tiste delodajalce, ki plačujejo delavcem na roke? Ne? Mogoče celo ti sodeluješ pri tem? Počisti najprej pred svojim pragom, potem pa poučuj druge!

In kot je že ena napisala, namen vlade je, da nas skregajo, saj bodo tako lažje izvajali pritiske na nas. Gonja proti lenemu, zajedalskemu, nepotrebnemu in vsega krivemu javnemu sektorju se je že začela!

težko verjamem, da bomo lahko presegli enega najbolj utrjenih in prakticiranih športov Slovencev – foušijo. In zato nas bodo vse nasadili, obrali do golega, še kožo nam bodo sneli, medtem ko se bomo mi medsebojno obtoževali kdo je lenuh in kdo preveč zasluži.
Znižanje davka na dobiček ne bo prineslo več € delavcem, le lastnikom in direktorjem firm. Pa socialna kapica, pa funkcionarjem nekako nočejo z zakonom naložiti, da razkrijejo denar, ki ga imajo izven Slovenije in znižati plač (se kao ne da, hmm čudno), nič – Janša je najprej ‘vzgojil’ tajkune, zdaj bo pa omogočil ostalim kameradom, da iztisnejo še zadnje kapljice krvi in € iz naroda. Pastirji bodo pa še naprej prepričevali ovčice, da živijo v obljubljeni deželi.
Imam ‘krasno’ rešitev: sarcasm on
vse ženske naj bodo doma za šporgetom (toliko manj za plače), otroke naj se šola in varuje doma (nič več pogoltnih učiteljev in vzgojiteljic), zapremo bolnišnice, ZD-je (vsi zdravstveni delavci so preplačani) in se predamo višji sili – komur uspe uspe, ostali pač …, ukinimo policijo in vojsko in naj zavlada anarhija,vse kar bo ostalo od JU (€ za plače, vzdrževanje, opremo) pa naj poberejo ubogi poslanci, ministri in ostali, ki si revčki ne morejo več privoščiti za 15 centov dražjih cen v poslanski menzi in so se prisiljeni voziti v renault laguni!sarcasm off

Saj bi bilo smešno, kaj delajo z nami, če ne bi nekateri že ostajali brez hrane in osnov za preživetje. Tako se pa človek lahko le zjoka – hebet je skrivljen, biča vajen in željan

Iz gospodarstva, še iz zlatih časov pred recesijo – mladi diplomant je v službi dobival minimalno plačo, vse ostalo, ogromne vsote, pa na roke, nobenih prispevkov ničesar za dobrobit skupnosti. Zraven tega je imel dober služben avto, ki ga je s šefovim dovoljenjem uporabljal tudi za zasebne namene (več 1000 km izlete itd) in tudi plačan VES bencin. Ni mu mar, da se mu bo pokojnina, če jo bo videl, obračunala od te minimalne plače. je pa tudi že prekaljen goljuf in nategun – ko sta bila s sorojencem otroka so s starši prijavili samo eno plačo (precej nizko) in ubožčka sta imela vsa leta šolanja štipendije, poleg tega sta dobila službi oba po VIP (kot tudi oba zakonca). V resnici pa je bil eden od staršev priznan umetnik, ki je za eno delo dobil ohoho zopet neobdavčenega denarja, ker prijavil je samo minimum. Tako taisti klan že novo generacijo potomstva uči kako potegniti največ kar se da – kriva bo pa JU?? In prepričana sem da to ni osamljen primer in to iz gospodarstva

New Report

Close