Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kolk mate še starga dopusta?

kolk mate še starga dopusta?

res me zanima kolk mate v povprečju še LDja iz 2011. jaz prav nobenga dneva. in vsak let je tko. komij poflikam do konca leta s tekočim. in mi gredo ful na jetra ljudje, ki po novem letu začnejo lazit naokoli po firmi in se pritožujejo, da jim šef teži zarad preveč starga dopusta. jaz ne štekam, pa ne štekam, pa ne štekam kako majo eni kr skoz problem porabit dopust???
pa ne mislim na s.p.-je al podbono, ko jim posel izpade te dni. ne, folk v firmah, kot je moja. hodjo okol in modrujejo kolk majo še starga dopusta, pa da komaj porinejo kakšen dan sem al tja. tud ne govorim o ljudeh, ki nimajo kam it na počitnice. jaz ga komot porabim SAMO za bit doma. pa se spočit en dan, al popucat po stanovanju, al pol knjige prebrat. karkoli. meni ga zmeri KRONIČNO primanjkuje. naj me nekdo razsvetli in mi pove, kako ima lahko ena ženska z družino (ali brez) preveč dopusta?! pa kaj noče bit doma? ne zna uživat? ne zna počivat? kaaaajjj??? ne štekam, pa ne štekam, pa ne štekam. in se mi bo sfrclal od teh ljudi, ki jih bom poslušala do konca junija, ko bodo imeli to “težavo”!!!

pa da se razumemo: jaz rada hodim v svojo službo, nebenih problemov, prav fajn mi je. ampak doma mi je še lepše! a drugim ni, al kaj?? ne štekam pa ne štekam pa ne štekam. a pol čez vikend tud trpijo al kako?? ne štekam pa ne štekam pa ne štekam.

…popolnoma enako, dopust porabim v letu, ki mu je namenjen. Za nazaj ne plačujem položnic, ne kupujem hrane, pa tudi odpočiti se ne znam za nazaj. 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Ne morejo pokoristit, ker imajo preveč dela razumeš.., z veseljem bi si ga vzeli ampak ne gre..in časa za dopust v določenih firmah ni, pri vas je pa očitno malo drugače, mogoče-verjetno si v JU…

Težavo imaš predvsem ti … zdej ne bom trdila, da se ji reče nevoščljivost, zveni pa že tako. Kaj tebe briga, kako drugi planirajo dopust? Jaz vsako leto prenesem nekaj dopusta in ga pač pokoristim do konca junija. Zakaj? Zato, ker se mi zdi, da je pri otrocih vedno dobro imeti nekaj rezerve. Pa ne samo pri otrocih, tudi pri drugih dogodkih ti dopust lahko pride prav. Družinski član resno zboli, se tebi karkoli zakomplicira in rabiš dopust za karkoli urejat … Sicer je jasno, da dopusta ne moreš koristit kar od danes do jutri, ampak izkoristiš pa lahko vso tisto fleksibilnost, ki ti jo tvoje delovno mesto (in delodajalec) omogočata.

Avtorica govori o zaposlenih znotraj iste firme; nekateri poskrbijo za razporejen počitek čez celo leto, drugi igrajo žrtev, kako “še dopusta ne morejo porabiti”. Očitno imajo takšno potrebo po tem, da sebi in drugim dokažejo svojo nenadomestljivost.

draga moja, nisem v JU. in govorim o ljudeh v naši in podobni firmi. ko za te ljudi točno vem, da imajo čist enako veliko dela, kot jaz. toliko, da ga opravijo v 8 urah. včasih tudi jaz potegnem, ko je treba. in se nič ne pritožujem. oni pa tudi, ko bi lahko, ne gredo! o tem govorim. sicer pa hvala še za ta moment. torej, zakaj ne gredo na LD ljudje, ki jim narava dela, šefi in vse ostalo to dopušča?

Ja, pri nas je tudi včasih problem s starim dopustom…
Jaz konkretno nimam s tem nobenih težav, imam ga 25 dni in ga porabim skoraj v celoti, mogoče prenesem 2 ali 3 dni v novo leto.
Nekateri pa ga prenesejo tudi po 15 dni in že nekajkrat je bilo potem tako, da si koriščenje lanskega zamislijo v mesecu juniju, v drugi polovici, ko bi recimo jaz rada šla že na svoj “glavni” letni dopust. In se je pač potrebno potem nekako uskladit. Kot da nimajo leto in pol prej časa porabit tega dopusta.
Dejansko nekateri grejo na dopust samo poleti, mogoče pozimi na smučanje, in kakšen dan za prvi maj, pa recimo da ga imajo nekaj dni več na delovno dobo in potem je tako, kot je.

Jaz bi pa tako rada imela kakšen dan več in bi ga z veseljem porabila kar tako, za kakšen podaljšan vikend, ali pač izkoristiš kakšbo obdobje, ko je manj dela..

Pa še nekaj: v čem je razlika, če ves svoj dopust pokoristiš v sredine enega do sredine drugega leta ali pa v celoti tekom enega leta? Število dni dopusta je enako, torej si lahko z družino ali s komerkoli enako časa, odpočiješ si enako, saj si na dopustu enak čas …

Ne morem verjet, da še obstajajo službe, kjer lahko v celoti porabiš svoj dopust.

Del ga porabiš namesto bolniške, ko so otroci bolni, pa komot gre. 🙂

Obstajajo tudi ljudje, ki so radi nepogrešljivi in še takrat, ko bi lahko bili na dopustu, raje ne gredo.

Hehe, a zato naj bi se človek šparal dopust? A novega pa za take zadeve ne moreš koristit? Težavo imaš (tudi) ti, ki imaš očitno vcepljeno logiko, da se mora star dopust šparat!
Otroci zbolijo -> nega! Saj zato pa ne nega, mar ne?? Enako velja za moža. Če je nega upravičena je ni problem dobit!
Rabiš dopust za karkoli urejat … z novim letom si dobila cel nov dopust.
Aja ne, eni pač lažje izsiljujete, da starega itak morate porabit do konca junija, ker se očitno bojite(ampak ne dvomim, da imate le preganjavico), da novega vam ne bodo pustili koristit??!?!?!?

Če ga imaš le 21 dni, verjemi, da ga ni noben problem porabit! 🙂

pa kolk ste eni no, da ne rečem. pač stvar navad. zakaj bi morali vsi vse zapravit do konca leta vse? če hočeš ti počivati ali pucati po stanovanju in zato vzameš dopust, izvoli, nihče ti ne brani. samo pusti druge pri miru.
zakaj bi vzela dopust – da se nadrnjoham, naj vzamem dopust, zato da bom doma pucala? saj nisi resna no. vsako leto ga do konca leto vsaj 5 dni prišparam – za nujne primere ala, če kaj pride vmes. se mi zdi vsekakor bolj prijetno, da tisti preostanek, ki ga imam, izkoristim potem v pomladanskih lepših in toplejših dnevih kot pa sredi zime.
ostalo mi je še tri dni lanskega dopusta. in bo prav prišel za kakšen petek ali torek ali ponedeljek, ko so prazniki. in bom tako imela podaljšan vikend.

res ne razumem, kako gre pri tebi počivanje in pucanje skupaj. da dam dopust zato, da bom pucala doma, je bolje, če v službi delam in za to dobim tudi plačilo. za pucanje dopust ha ha ha ha ha. če pa kljub delu in obveznostim ne znate kako drugače počivati sproti, se pa pač naučite in boste tudi sami prišparali kakšen dan dopusta.

in pri tem sploh ne gre za nenadomestljivost, kot ena piše zgoraj.

Tudi takrat, ko sem imela 22 dni dopusta, sem običajno lanskega porabila šele za prvomajske praznike in potem začela s koriščenjem novega.
Z veseljem bi ga porabila v tekočem letu, a sem imela tako delo in toliko dela, vezanega na različne roke, da enostavno nisem nikoli jemala dopusta samo zato, da bi bila doma in brala knjigo, poleg tega sem večkrat delala nadure, ki se pri nas niso nikoli plačevale.

pa kolk ste eni no, da ne rečem. pač stvar navad. zakaj bi morali vsi vse zapravit do konca leta vse? če hočeš ti počivati ali pucati po stanovanju in zato vzameš dopust, izvoli, nihče ti ne brani. samo pusti druge pri miru.
zakaj bi vzela dopust – da se nadrnjoham, naj vzamem dopust, zato da bom doma pucala? saj nisi resna no. vsako leto ga do konca leto vsaj 5 dni prišparam – za nujne primere ala, če kaj pride vmes. se mi zdi vsekakor bolj prijetno, da tisti preostanek, ki ga imam, izkoristim potem v pomladanskih lepših in toplejših dnevih kot pa sredi zime.
ostalo mi je še tri dni lanskega dopusta. in bo prav prišel za kakšen petek ali torek ali ponedeljek, ko so prazniki. in bom tako imela podaljšan vikend.

res ne razumem, kako gre pri tebi počivanje in pucanje skupaj. da dam dopust zato, da bom pucala doma, je bolje, če v službi delam in za to dobim tudi plačilo. za pucanje dopust ha ha ha ha ha. če pa kljub delu in obveznostim ne znate kako drugače počivati sproti, se pa pač naučite in boste tudi sami prišparali kakšen dan dopusta.

in pri tem sploh ne gre za nenadomestljivost, kot ena piše zgoraj.[/quote]

Mislim, da avtorica prvega posta vseeno ni govorila o malih količinah dopusta, do 5 dni …
Gre za primere, ko isti osebki iz leta v leto prenašajo po 15-20 dni dopusta!!!
Pri nas imamo sodelavko, ki je npr. letos prenesla 17 dni (!!!) dopusta. In vsako leto je zgodba enaka. Do zdaj ga je porabila 5 dni (zimske šolske počitnice). Čeprav nima šoloobveznih otrok, VEDNO hoče dopust koristit za zimske, velikonočne, prvomajske, krompirjeve, božično-novoletne počitnice + seveda letni dopust. Ja, dopusta ima dovolj, da bi lahko bila vse te dni doma, ampak ker se moramo zvrstit še ostali, je logično, da ga prav vsakič ne more dobiti! In to je kao njen razlog, da ji dopust ostaja. Larifari!
Ko smo v februarju v plan vpisovali kako bomo koristili star dopust + novega v poletnih mesecih, je vpisala le koriščenje med zimskimi počitnicami (5 dni) in 3 dni za prvomajske. Se pravi, da ji še vedno ostaja 9 dni starega dopusta. In s koriščenjem le-tega bo začela izsiljevat v juniju, ko bi nekateri že šli na letnega in ob tem, da je od aprila do julija pri nas največja gužva! To je zame pač izsiljevanje, ker točno ve, da ji je delodajalec dolžan omogočiti, da pokoristi cel dopust!

Tako kot Barca sem vezana na nadomeščanje, ki mora biti fer z obeh strani. Tako velikokrat res ne koristiš dopusta ko bi ga hote ali želel.

Smo tudi že kot družina ločeno dopustovali ker ni šlo drugače. Pa zaradi tega niso bili ne otroci in ne družina nič prikrajšani. Kvečjmu smo se vsi skupaj naučili da ni samoumnevno, da dopust preživimo skupaj. Da pač življenje zahteva včasih tudi določena odrekanja, ki pa jih ne smemo tako jemati ampak vedno potegniti iz dane situacije najboljše.

In kot Barca imam veliko nadur, ki niso plačane in se nabirajo in kopičijo in enkrat tekom let zbledijo in jih kar naenkrat ni nikjer………….

Hehe, a zato naj bi se človek šparal dopust? A novega pa za take zadeve ne moreš koristit? Težavo imaš (tudi) ti, ki imaš očitno vcepljeno logiko, da se mora star dopust šparat!
Otroci zbolijo -> nega! Saj zato pa ne nega, mar ne?? Enako velja za moža. Če je nega upravičena je ni problem dobit!
Rabiš dopust za karkoli urejat … z novim letom si dobila cel nov dopust.
Aja ne, eni pač lažje izsiljujete, da starega itak morate porabit do konca junija, ker se očitno bojite(ampak ne dvomim, da imate le preganjavico), da novega vam ne bodo pustili koristit??!?!?!?[/quote]

Glej, postavljena so pravila (koriščenje starega dopusta do 30.6.). In v okviru teh pravil, možnosti, interesov itd. se vsi organiziramo kot se dogovorimo z delodajalcem in po možnosti kot nam paše. Razlogov, zakaj dopust prenašamo v drugo leto je pa nešteto. Vsak ima svojega. Poleg tega, kar sem zgoraj navedla, je pri meni razlog prenašanja tudi ta, da takrat ko bi jaz dopust koristila (ko so šolske počitnice), so dostikrat kakšni roki. Pa potem koristim dan, kvečjemu dva, ne pa cel teden oz. pet dni, kot bi si želela. Ko sta otroka v šoli, se mi zdi pa idiotsko koristiti dopust. Kaj jaz naj doma ležim (da bi jemala dopust za pucanje mi na kraj pameti ne pade; ne rečem morda izjemoma kak dan, če je poseben razlog) ali pa okrog laufam, ko so otroci v šoli, ko bodo počitnice, naj se pa ubadam z varstvom zanje? Torej korist dopust takrat, ko ga lahko in takrat, ko otroci nimajo šole.
Pa tudi zgornji razlogi, ki sem jih navedla niso čist brez veze. Če otrok malo kašlja in ima minimalno vročine, ga ne bom pošiljala v vrtec/šolo. Pač pa bom (jaz ali mož – glede na delovne obveznosti) ostala kakšen dan z njim doma, če bo treba bo otrok še kakšen dan pri babici/dedku. Ja lahko bi šla na nego. In tudi grem, ko je kaj resnega, za malenkosti se mi pa ne zdi vredno k dohtarjem letat in biti doma na negi. Mi ni škoda tudi dan, dva dopusta na leto porabit za to, če je treba.

Izsiljevat mi pa za dopust ni treba, ker se predhodno zmenim s sodelavci in šefom in stvar funkcionira brez izseljevanja, groženj itd. Mora pa seveda človek vedet kaj se od njega pričakuje in se tudi prilagajat oz. pravočasno zmenit.

Po porodniski mi ga bo ostalo res veliko. Ampak sem delala do konca pa se malo cez, pa nadure. Pa bom doma dobra dva meseca dlje. Potem pa mi ostane se letosnji. 🙂

Imam ga še 7 dni, izkoristila ga bom do konca maja, enostavno ni šlo v lanskem letu. Dopusta pa imam 28 dni !

če bi samo 1 x napisala, da ne štekaš, bi mi zaštekali, res, takoj 🙂

Pri nas smo ga MORALI pokoristiti do konca decembra, oz. do konca januarja. Nam so nadrejeni kar pislai doust v 3 dni, samo da smo pokurili vsega, pa čeprav sem nujno, njno potrebovala doust zaradi otroka prvih 14 dni februarja, sem morala vzeti novega, čeprav še odločbe tza letošnji dopust nimam.
Tako sem bila na silo doma celih zadnjih 14 dni januarja. prvih 14 dni pa sem kristila letošnji dopust -otrok je bil operiran, v bolnišnici, nege za čas bivanja nisem mogla doboiti in evo,….:) Za poletni dopust in ostalo, bo bore malo dni.:))

če boš še 3x zapored napisala neštekam, boš zaštekala…

Nič ga nimam, ponavadi zadnjega porabim okrog novega leta. Pri nas dopust ostaja tistim, ki so veliko v bolniškem staležu. In potem ga v naslednje leto prenesejo 10, 15 dni. So pa več v bolniški kot na delu.

New Report

Close