Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Očistimo Slovenijo 2012

Očistimo Slovenijo 2012

200.000 budal pobira smeti, čez mesec dni bo pa spet vse zasvinjano :))))))

Zame niso nobeni kreteni. Tudi sama se rada udeležujem takih akcij. Če je že kdo kreten, je to tisti, ki zasvinja.

a sem lena ? 🙂 ha ha

Jaz sem pa ponosna na moža in sina, da so skupaj z vsemi moškimi sosedi in otroki očistili vaški potok in vso okolico kraja.
In fino se mi zdi, da so k akciji pristopile osnovne šole. Bodo vsaj učitelji privzgojili skrb za čisto okolje tistim otrokom, ki imajo to smolo, da so se rodili tako primitivnim in neosveščenim staršem, kot je avtor/ica tega posta.

jaz pa ne grem čistiti za drugim,ker bo kot je eden že rekel čez mesec isto in se tudi ne mislim udeležiti takih akcij-vsaj dokler bo naslov očistimo slovenijo.ker najprej je treba očistiti pri glavi DZ potem pa ostalo.dokler bo pa tam V dz to kar je sedaj bo slovenija pa jo še tako lahko čistite SVINJSKA.

jaz pa ne grem čistiti za drugim,ker bo kot je eden že rekel čez mesec isto in se tudi ne mislim udeležiti takih akcij-vsaj dokler bo naslov očistimo slovenijo.ker najprej je treba očistiti pri glavi DZ potem pa ostalo.dokler bo pa tam V dz to kar je sedaj bo slovenija pa jo še tako lahko čistite SVINJSKA.

POČISTIMO SLOVENIJO Z ZBREZPLAČNIMI ENOSMERNIMI VOZOVNICAMI ZA VLAK PROTI BALKANU

Zakaj brezplačnimi??
Plačajo naj saj so že tako ali tako preveč dobili na račun socialne države.

Jaz tudi ne grem. Sama ločujem odpadke in ne mečem smeti po tleh. Torej nimam kaj čistit, za drugimi pa ne bom.

Poleg tega, ta kao humanitarna in ne vem kakšna akcija, zaposluje 11 ljudi. Vi pobirate zastonj, oni pa imajo plačo in službo.

S strinjam z njet123.
Če bi vsak dosledno čistil za seboj, ločeval odpadke, skratka spoštoval okolje, naravo, danes te “akcije” ne bi bilo treba.
Jaz to počnem že vse življenje in mi na misel ne pride, da bi za umazanci prekladalanjihove odpadke.

tele čistilne akcije so super “zgled” za tiste, ki odlagajo smeti in odpadke, 200.000 čistilk in čistilcev, kaj je to za njih boljšega, ker vidijo kolk “bedakov” se najde k čistijo in bodo čistili za njimi… torej če jih bo priejlo bodo pač zmetal še več smeti, ker imajo pač cel kup naivnežev pa vedno več jih je, ki bodo to počistili… zadev so se pač polotili na napačnem koncu, bilo bi mogoče bolj pametno namestit inšpektorje ipd. na vsa večja območja odlagališč in to trajno, ne da pridejo čekirat mogoče 2x na leto, pa lepo vsazga, ki ima namen odlagat smeti fino oglobit, šele takrat bi se mogoče stanje izboljšalo za malenkost.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

podpiram akcije, a se jih ne udeležujem, ker ne mislim za drugimi svinjami pucat. ne bi pa bilo slabo, če bi slovenijo očistili še bedakov!

Podpiram akcijo, saj ne čistite zaradi tega ker bi imeli kako korist, ampak,da očistimo naravo za nas in naše otroke. Sram naj vas bo, če se nočete tega odeležiti, tedaj niste nič boljši kot tisti, ki svinjarijo delajo. Jaz se letos nažalost zaradi zdravja nisem mogla odeležiti, prejšnje akcije pa sem se in to ne en dan, ampak sem čistila cel teden prej,tako, da sem okoli 1 hetar in pol gozda očistila.Tudi sedaj ko grem na sprehod ,vzamem vrečko zraven in poberem plastiko.

Prava čistilna akcija šele pride.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

petnajst let hodim po Pohorju, pa še nisem odvrgla niti papirčka od bonbona … nekajkrat sem dol privlekla vrečo smeti, zdaj sem se pa odločla, da ne bom več!

Jojmenejoj, pa sem sigurna, da iz svoje kože ne boš mogla. Si pač ekolog po srcu, ne pa packa, kot nekateri. Verjamem pa ,da packoni niso danes hodili okoli in čistili za sabo. Večje kazni bi morali dobiti, pa bi se počasi miselnost spremenila.

Budale???

Mislim, da nismo budale! Živimo v krajo s 4000 prebivalci, danes nas je čistilo vsaj 2/3. Očistili smo vse potoke, brižine, ob cestah, travnike, gozdove,…tudi za vami, ko med vožnjo odmetavate vse sorte smeti čez okno avtomobila. Občutek ob 13h je bil fenomenalen, ko smo vidle koliko kupov smeti se je odvozilo in koliko jih je na odvoz še čakalo. Kamorkoli smo pogledali nikjer nobeni smeti, vse čisto,….Po čistilni akciji je za nas župan pripravil piknik in se nam iskreno zahvalil. Bilo je super, s sovaščani smo se samo še bolj povezali, pokazali otrokom kako ravnamo z odpadki in kako se narave ne sme uničevati. Cel dan smo preživeli na zraku, v gozdu, naredili precej koristnega in se na koncu fino poveselili.

No, jaz menim, da je budala lahko samo nekdo s takšnim načinom razmišljanja, kot npr. :kre teni, zn,..in podobni

haha, kak maš prav 🙂
veš, kolkokrat sem že morala rukzak oprat, ker sem pobirala piksne, jaz pa v šumi brez vrečke za smeti

zdaj pa ne bom več, ker me križ boli 🙂

boš boš, hehe, te že vidim čez 30 let, z palico v eni roki in z četico, ki bo pod tvojo komando čistila toto naše Pohorje 🙂

Tako križ več ne bo trpel, no mislim tvoj, haha, mogoče pa bo kašen pacek tvojo palico skusil na svojem hrbtu, tedaj pa bo njega bolel:)

No, jaz tudi nisem šel, ker se ne čutim dolžnega tudi kolikor je črnega za nohtom.
Je pa taka akcija fina, ker se rodi 200.000 ljudi, ki budno pazijo, da do svinjarije ne pride.

Ampak so organizatorji lepo povedali, da je to zadnja taka akcija. Stvari je potreno postaviti sistemsko, “svinje” živijo med nami in njihovo početje mora preprečiti vsak med nami in pa seveda za to zadolžene inštitucije (oboji, ne samo eni, da ne bo pomote).
Ko se bo zvedelo, da en stare gume vozi v gozd, ga v vaški gostilni ne bi smel nihče več pogledat. Ko bo tako, bo tudi počasi napredek.

imam predlog, da šume ostanejo čiste, vsaj MB del Pohorja: pri vzpenjači naj pohodnikom in kolesarjem delijo bidone z vodo, pirom, vinom, kislimi kumarcami, doručkom … po želji … in vsak ga mora nazaj prinesti

,

Ko si že ravno stare gume omenil, opišem čisto svež dogodek v Kranju:

Fant naloži cca 10 gum v avto, in jih odpelje na komunalo. Pred vrati ga ustavi pač tip, ki stoji tam (vratar, varnostnik ali karkoli že je) in od njega zateva:

1. dokazilo, da je plačana položnica Domplana, na kateri se plačuje tudi odvoz smeti,

2. nato si zapiše registrsko številko avta,

3. potem mu pa pove, da lahko naenkrat – na en avto – pri njih odložil le 5 gum.

Fant je pač lepo vzgojen, zato je te gume odložil, šel domov po drug avto, naložil ostale gume in jih odpeljal na komunalo.

Večje količine odpadkov tudi zaračunajo – je na njihovi spletni strani vse razloženo, ni kaj, vendar, se tudi zato ogromno ljudi verjetno obrne in gume rukne v prvi graben.

New Report

Close