Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek praznovanje rojstnega dne (3. leta)

praznovanje rojstnega dne (3. leta)

Na vas se obračam v upanju na kakšen dober nasvet.

Sin bo star 3 leta in odločili smo se, da bi mogoče letos že praznoval z sovrtičkarji. Povabili bi vse iz skupine in sicer na 2 urno tematsko zabavo z animatorji, starše bi takrat povabili v bližnji lokal na kavico. V ponudbo so vključeni slani prigrizki in pijača, sami bi spekli torto in naredili vabila.

Zdaj pa razmišljam, ker je to zame prvič…
– Ali sta 2 uri dovolj?
– Kako naj vem koliko staršev bo prišlo, zaradi organizacije in plačila (je po osebah)
– S septembrom je vstopil v vrtec in staršev skoraj, da ne poznamo (je potem primerno vabiti?)
– Bi vi peljali otroka na tako rojstnodnevno zabavo?

Jaz bi tudi raje priredila zabavo doma, a smo sredi adaptacije, ki bo trajala nedoločen čas, vseeno pa bi rada sinu priredila prijetno zabavo, ki bi je bili veseli tudi sovrtičkarji. Smo se ravno preselili in v tem kraju ne poznamo družin in bi bili veseli tudi novih poznanstev. Rojstni dan se mi zdi za to idealna priložnost.

Vsakega nasveta in mnenja bom zelo vesela.

Lep pozdrav!

Mi prirejamo rojstnodnevne zabave našega mulčka doma, povabimo pa pač tiste otroke in posledično starše, s katerimi se že tako družimo, v glavnem so to sorodniki.
V vrtcu pa imajo že tako praznovanje, če je v vašem vrtcu dovoljeno, lahko prinesete kaj za posladkat, pri nas na rojstni dan otroci pihajo svečke, zapojejo “Vse najboljše” in se nato zabavajo, pojejo, plešejo, se mi zdi, da to 3-letnikom popolnoma zadostuje.
Kako pa si si predstavljala, da boš povabila starše oz. otroke, če nikogar ne poznaš?
Sicer pa menim, da sta 2 uri dovolj za tako srečanje.

Osebno ne bi peljal in nikoli nisem.
Tudi glede teh dveh ur … v teh dveh urah se lahko marsikateri otrok kar v hlače polula, pokaka, ker večina ne bo rekla animatorju, pa še vprašanje, kako bi animator to speljal. To je eno. Drugo pa to, da po mojem mnenju se na tak in podoben način (vključeno tudi praznobvanje v lastni režiji sovrtičkarji/sošolci) praznuje, ko je otrok dovolj zrel, da na RD povabi otroka sam.

nova
Uredništvo priporoča

Bi povabila vse iz njihove skupine, da bi kar vabila dala vzgojiteljici, če bi jih hotela razdeliti staršem, ko bi prišli po otroke. Ne vem če je to sploh primerno… Malo nam je že dolgčas, ker ne poznamo nikogar, saj na igrišču že poklepetamo z ostalimi starši, ampak od koder prihajamo smo se vsi med sabo poznali in družili, tu v večjem mestu pa je že kar malce turobno, ker nikogar ne poznamo in posledično odpade druženje popoldne.

če jih je pol še v plenicah res nima smisla organizirat zabave. premajhni so. prinesi kaj v vrtec, pa naj imajo tam zabavo, pri nas so delali tako. za rojstne dneve bo še dovolj prilik.

Res, takle rd je fanj, da spoznaš starše, da navežeš stike v novem okolju … zelo kmalu se bodo otroci želeli družiti tudi izven vrtca in prav je, da jim to omogočimo. Morda so le malo premali za tako organizirano zabavo. Mi smo v to šli prvič pri 4letih , pri 5 pa je otrok že sam predlagal, da ima 2 zabavi – rd s prijatelji (so zelo povezani v vrtcu) in družinskega. Za 3 letnike je 2 urna zabava predolga. Lahko pa kakšen kompromis najdete … povabiš par otrok 3-5 in staršev na tortico, kavico v kakšno slaščičarno ali lokal, ki ima primeren plac za otroke … pa prosiš za pomoč kakšno varuško, da jih melo čuva (tetko, babico, svakinjo). Moja sestrična je tako organizirala rd – otroke je malo počuvala njena sestra, ki dela v vrtcu, da so tudi mame malo bolj v miru kakšno rekle.

Naša je bila 3 leta, pa nismo imeli zabave z otroki, naslednje leto, ko bo 4 bomo pa imeli.
Kaj pa če bi povabila le starše in otroke s katerimi kdaj pokramljaš? Ne kar vseh po spisku, ker v tem primeru bo to 30 ljudi na kavi in kakšna vzpostavitev kontakta ki ga želiš ti bo skoraj da nemogoča.

So že vsi brez plenic, smo ravno o tem govorili na zadnjem sestanku. Imate prav, res bi bilo lažje klepetati z 5-6 starši, naših je 13 v skupini, bi verjetno bila kar lepa gneča, a mi je vseeno malo nerodno povabiti samo določene, smo se nekako navadili vedno povabiti vse. Če smo vedeli, da bo strošek prevelik, smo raje praznovali samo z družino. Saj ni tako, da bi hotela zdaj nekaj na veliko se “preseravati”, zdi se mi lepa priložnost, da navežemo stike s še kakšno družino, za popoldansko druženje, kot je že ena prej napisala. Ne vem pa kaj bi si mislili starši… Ne bi rada, da bi me potem grdo gledali v garderobi. Bom govorila še z možem, mogoče pa naslednje leto… 🙂

Res najlepša hvala za mnenja in nasvete.

Mi smo praznovali doma, trajalo je 2-3 ure ( pri 3.-4. letih), staršev nismo vabili, saj je bil to otroški r.d. Otroke so starši pripeljali, nekateri so jih prišli iskat, druge smo mi razvozili-po predhodnem dogovoru.

Meni se osebno zdi prehitro in nasploh preveč, da bi vse otroke povabili. Mi smo imeli prvo zabavo pri 4. letih, na našem vrtu. Sva se dogovorili da povabiva 4,5 njenih prijateljic in mamic.
Otroci so se igrali, mame pa smo se družile. In bilo je super.

Če bi radi navezali stik s kakšno družino, naredi prvi korak in jih ob priložnosti povabi na obisk ali pa še boljše – dogovori se za srečanje v bližnjem parku, na igralih.

Hm, prvo, kar mi pade na pamet – ženska, hudo pretiravaš. Triletniku neko praznovanje rojstnega dne ne pomeni ravno hudo veliko, zato je pri teh letih čisto dovolj praznovanje v krogu družine in pa nekaj malega v vrtcu. In to je to!
To, kar imaš ti v planu, bo, po moje (in še par drugih tu), prej negativno delovalo na večino tistih, na katere želiš narediti vtis. Pač zato, ker je to prevelik (in najbrž predrag) cirkus za enega triletnika. Hkrati pa izvajaš pritisk na vse druge starše, da kaj manj pa ja ne sme biti v bodoče (čeprav si mogoče kdo tega ne more privoščiti). Da se starši med sabo ne poznate – jah, pač tako je, mi se tudi ne, pa? Bistvo je, da se otroci med samo dobro razumejo.
Če povzamem – meni je to čisto prevelik cirkus in če se ne bi poznala s kom drugim, na kaj takšnega nikakor ne bi šla.
Ampak, kakor kdo… vsekakor pa svetujem, da se pozanimaš, kako pa drugi praznujejo tam, pa se potem odločiš.

New Report

Close