Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Zakaj je nujno, da se zavrne predlagani družinski zakonik?!

Zakaj je nujno, da se zavrne predlagani družinski zakonik?!

Če bo družinski zakonik sprejet, bo več kot 340 tisoč slovenskim družinam odvzel status družine.

Predlagani Družinski zakonik v temeljih spreminja pojmovanje družine. Nobeni življenjski skupnosti namreč ne priznava posebnega pomena za zasnovanje družine. S tem družina ni vrednota, ampak suhoparni uradniški »kar nekaj«.

Družinski zakonik ničesar ne prinaša enostarševskim, rejniškim, ovdovelim in ločenim družinam.

Zagovorniki Družinskega zakonika zlorabljajo pojem človekovih pravic za prikrito degradacijo družine, zakonske zveze in zunajzakonske skupnosti.

Družinski zakonik odreka pravice otroku, da je posvojen v življenjsko skupnost moškega in ženske, očeta in matere.

in še in še …

Daj preberi ti ta zakon še enkrat, prav?

Dezinformiraš, a si glihkar od maše?

Tudi jaz sem pomislila, da je glihkar od maše …

ne glede na vse..jaz bom za

Zdaj pa še malo razloži to svojo trditev, da bo 340 tisoč slovenskim družinam odvzel status družine. S čim že ? Kako ? Zakaj ? Obrazloži, utemelji…ali pa ne veš kaj govoriš.

Živi in pusti živeti

a eni živite v kameni dobi še vedno? 🙂

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

itak da ne ve

samo propagando dela po naročilu vatikana

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Zakaj ste zagovorniki družinskega zakonika tako zelo (zmotno) prepričani, da s(m)o nasprotniki zakonika samo tisti, ki hodijo v cerkev?

V nabiralnik smo vsi prejeli predlog zakona.

Pojdi in preberi, kaj točno notri piše. Noben bav-bav ni in filozofiranje, je vse lepo po členih.

In potem sporoči, ob kaj naj bi bilo 340.000 slovenskih družin.

zaradi veh mogočih čudnih pristojnosti, ki se preko zakona delijo – glede odrejanja zdravljenja otroka v vseh podrobnostih, itd.
vse to omogoče nemalo možnosti zlorab; kot videno v naši državi na del. mestih, ki jim dajemo takšne pristojnosti upravljanja z našimi življenji, nimamo tako moralno, strokovno in etično odgovornih in nepristranskih oseb, da bi jim lahko zaupali kakšna takšna skrajna pooblastila in verjeli, da se jih bodo posluževali z vso etično odgovornostjo in zavzemanjem za človeka in ne zgolj osebo kot zgolj številko, ki bo le ena izmed vseh njihovih delovnih nalog dneva…

to so zgolj birokrati, ki berejo zakone in delajo po besedah tam zapisanih brez celotne slike, da gre za ljudi z usodami – zato absolutno proti…
in ja o tem vidiku zakona se premalo govori, opozarja in se skuša vse zminimalizirati neko kvazi homofobijo nasprotnikov, pa čeprav ti razlofi niti slučajno nimajo veze z geji in tem področje…zakonik ne vsemuje samo člena ki se dotika mavričnih družin, ampak ja tudi ostale, in ti niso niti slučajno dobri, temveč brez vsake varovalke, da se lahko novi zakonik izrablja tudi v škodo in manipulacije prav na račun žal otrok in tudi ostalih družin.

Ampak tole, da bo 340 tisočim družinam odvzet status družine, je pa tudi cvetka desetletja.

Strinjam se s teboj, da je to na škodo vseh nas, da se zakone sprejema na podlagi “glasu ulice”, da se na zakonih bijejo ideološki boji in da se ves čas razprave zaradi močnega nasprotovanja nekaj posameznikov vrtimo okoli minornega dela členov v zakoniku, ki niso prav nikomur na škodo, otrokom iz družin istospolnih parov pa urejajo enakopraven status z ostalimi otroki, namesto da bi se z zakonikom stroka in zainteresirana javnost celostno ukvarjali.

Ne hodim v cerkev!
Sem PROTI zakonu.

Idiotkom so pa mediji napumpali glavo z bulšitom, da so proti samo cerkvenjaki. Ker svoje pameti nimajo ampak samo ponavljajo za vodilno ovco, s to nebulozo smetijo po forumih. Dajmo še enkrat za tiste, ki počasi dojemljete. Bodite pozorni na spodaj napisano zvezdico, ker vam bo še večkrat prišla prav!

*

Ne hodim v cerkev
Cerkev lahko zaradi mene ukinejo že danes
Če je ne bodo ukinili, naj jo pa obdavčijo
AMPAK JAZ SEM PPPRRROOOOTTTIIII zakonu.

Bo sedaj šlo? Ne? Torej se vrnite do zvezdice in berite ponovno, tolikokrat, dokler vam ne kapne, da nismo vsi ovce. Da znamo nekateri prebratu in RAZUMETI cel zakon, ne pa le z debelimi črkami poudarjene “povzetke” iz medijev.

Da, večina ni predloga prebrala, pa je itak že jasno:(

Nepoznavanje prava škoduje.

Tudi jaz sem proti

pa ne zaradi istospolnih posvojitev, ampak zaradi ogromnih pristojnosti, ki so jih po novem dobili CSD-ji, ta pristojnost pa se izvršuje popolnoma diskrecijsko. Z drugimi besedami, ta zakonik je iz stališča pravice države do poseganja v družino, izdelek na katerega bi bili ponosni samo v nekdanji Sovjetski zvezi.

Glede na vse zlorabe, ki se dogajajo na CSD-jih že danes, so pristojnosti, ki naj bi jih dobili dobesedno fašistične.

p.s. Pa ne hodim v Cerkev, niti nisem krščena

Ti si pa res veliko domišljaš. Koga zanima, kaj si ti in ali si proti ali za.
Pha, in da naj beremo do zvezdice, dokler ne bomo dojeli … resno, si mogoče Putin ali kaj?

Lej, v nedeljo, lahko pa že prej, greš s tistim listkom, ki si ga dobil v nabiralnik, in z osebnim dokumentom na svoje volišče, obkrožiš, da si proti in je. Kdo ti brani? Upam, da ne pričakuješ, da se ti bomo zato klanjali.
Resno no, a si glih nabavil nov avto na posojilo, da si domišljaš, da si več kot drugi ali kaj?

imaš prav, za take kot si ti bi morali družino definirati kot:Jaz, moja leva in moja desna roka.

O pravicah otrok naj odločajo njihovi starši, ne pa ljudje, ki pri 40ih še živijo pri svojih mamicah.

Veliko bo narejeno, če se boste odločali po svoji pameti in ne po tujih direktivah.

Je pa vseeno zanimivo, in to morate priznati, da ste pristojnosti CSD na dan privlekli šele zdaj. S tem, da te pristojnosti CSD itak ima, le izvaja jih zelo diskrecijsko. Aja, sori, to je vaš argument proti novemu zakoniku. Morda vam bo novica, ampak otroke so že doslej lahko odstranjevali iz družin, samo da so jih očitno še premalokrat, ker jih je kar nekaj umrlo zaradi grobih ali brezbrižnih ali topoglavih staršev.

imaš prav, za take kot si ti bi morali družino definirati kot:Jaz, moja leva in moja desna roka.

O pravicah otrok naj odločajo njihovi starši, ne pa ljudje, ki pri 40ih še živijo pri svojih mamicah.[/quote]

Mislim, da v Sloveniji več otrok umre zaradi grobosti svojih staršev kot zaradi grobosti tujih ljudi.

protiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii vedno,proti,ker družina bo izgubila pomen,sem si ga podrobno prebrala in mi je vse jasno,tako je napisano da zavaja,ampak meni še možgani delajo.

Zakon je zapisan tako, da zavaja? 🙂

Kako pa to izgleda?

In kakšen pomen točno bo izgubila družina? S floskulami je lahko opletati, ampak to ima malo z zakonsko podlago. Bodi specifična – kaj bo odrečenega in odvzetega prevladujočemu tipu družine? (Mimogrede, vsak drugi poročeni par v Sloveniji se razide. Ne vem če ni to zavajanje, ko še vedno trdimo, da je nuklearna družina oče + mama + otrok sploh prevladujoč tip družine.)

Mar ni bila maša že v soboto ob 20.00h na SLO1???

Lahko argumentiraš na konkretnih postavkah oziroma primerih? Predvidevam, da si odlična poznavalka prava, še posebej zakonodaje, s hkratnim širokim poznavanjem sociologije, saj si ena redkih, ki jim je vse jasno. Lahko pojasniš, na kakšen način naj bi nek pravni akt zavajal?

Oh, sedaj pa tisti ki smo proti kar naenkrat nismo več klerofašisti? Fino, to smo torej razčistili.

Predlagam, da sedaj najdete drugo žaljivko. Vi, ki MENDA spoštujete drugačnost. Vsako drugačnost, le tiste ne, ki se ne sklada z vašimi pogledi. Ajde, s žalitvami na plan, zagovorniki zakona. Pokažite še enkrat, kolikšna je vaša širina in strpnost, na katero se kar naprej sklicujete.

Borat. Od nasprotnikov zakona terjaš, da so (citiram) “odlična poznavalka prava, še posebej zakonodaje, s hkratnim širokim poznavanjem sociologije”. Če to niso, se nimajo kaj oglašati. Ker vi, zagovorniki, pa vse našteto ste, zato vam je vse jasno, zato imate dino vi prav, vsi ostali so pa budale. Glej, obkrožite že enkrat svoj ZA, lahko tudi predčasno, samo ne serjite nam kar naprej z novimi in novimi žaljivkami po forumih.

New Report

Close