Najdi forum

Mene pa zanima, kakšna zavarovanja, življenjska in nezdgodna imate pri KD-ju. Jaz bi sklenil neko najbolj osnovno zavarovanje, za primer nezgode ali smrti.
možnost imam dobiti neko službo, ker pa ni vsakdanja, bi se rad zavaroval za primer težje poškodbe, ker ne vem ali dandane firme sploh nudijo kakšno zavarovanje, bi to naredil še privat.
mi lahko svetujete kaj pametnega.

hvala

jože

Pozdravljeni g. Jože,

v KD Življenju strankam ponujamo možnost, da k polici življenjskega zavarovanja priključijo široko paleto dodatnih nezgodnih zavarovanj. Odločite se lahko za priključitev paketa dodatnih zavarovanj ali zgolj priključitev posameznih kritij.

V paketu dodatnih zavarovanj so vključena nezgodna zavarovanja: smrt zaradi nezgode, smrt zaradi prometne nesreče, trajna invalidnost, 100% trajna invalidnost, dnevi v bolnišnici, dnevno nadomestilo in kritične bolezni.

V primeru smrti zaradi prometne nesreče se izplača osnova zavarovalna vsota za življenjsko zavarovanje, dodatna zavarovalna vsota za primer smrti zaradi nezgode in dodatna zavarovalna vsota za primer smrti zaradi prometne nesreče.

Poglejte si tudi e-svetovalca[/url] na spletni strani zavarovalnice KD Življenje, kjer lahko dobite tudi izpis življenjskega zavarovanja z dodatnim zavarovanjem.

Premija, zavarovalne vsote, možnost priključitve dodatnih zavarovanj so odvisni od posameznega produkta, zato vam ponujamo možnost neobvezujočega informativnega obiska, kjer v poslovalnicah ali ob obisku svetovalca, skupaj najdete za vas najbolj primerno kombinacijo. Vabimo vas, da nam pišete na [email protected] ali pa nas pokličete na 080 30 30 in se dogovorite za neobvezujoč informativni sestanek.

Upam, da smo vam pomagali,
Anja Vujisić,
Sektor komunikacije s strankami, KD Življenje d.d.

Zelo lepo Vam je napisala že Anja, priporočam Vam da si sklenete riziko življenjsko zavarovanje z kombinacijo nezgodnega zavarovanja. Kritja Vam je opisala pa že Anja 🙂

Bi prosil, če mi napišete kakšen izračun za znesek 40€ mesečno, star sem 39 let, za dobo 11 let. Pa kakšna bi bila vsota v primeru nezgode ali smrti, ki bi jo dobila moja družina.

hvalla

jože

Ponovno pozdravljeni,

spodaj smo vam pripravili izračun.

Za premijo 39,54 EUR lahko sklenete Življenjski kasko z vključenim dodatnim nezgodnim zavarovanjem za primer smrti, trajno invalidnost in 100% trajno invalidnost. Posledica nezgode ni vedno le smrt. Oseba lahko zaradi nezgode postane invalid in posledično nesposobna za opravljanje svojega dela (družina ostane brez rednega mesečnega dohodka te osebe).

Pri mesečni premiji 39,54 EUR, znaša zavarovalna vsota (ZV) za primer smrti iz Življenjskega kaska 150.000 EUR (zavarovalna vsota je enaka celotno trajanja zavarovanja), ZV iz dodatnega nezgodnega zavarovanja pa 50.000 EUR. V primeru naravne smrti (kot posledica bolezni) družina prejme 150.000 EUR, v primeru nezgodne smrti pa 200.000 EUR (saj se seštejeta obe ZV). V primeru invalidnosti zaradi nezgode pa je odvisno kakšen odstotek invalidnosti vam zdravnik pripiše. V primeru 100% trajne invalidnosti prejmete 75.000 EUR, če pa je % invalidnosti nižji, je ta znesek 50.000 EUR.

Izračun premije velja za zdravo osebo s predvidenim rojstnim datumom 1.3.1973 ter za dogovorjeno trajanje zavarovanja 11 let.

Lepo vas pozdravljam,
Anja Vujisić
Sektor komunikacije s strankami, KD Življenje d.d.

Moj nasvet bi pa bil takšen.

Sklenite zavarovanje za dobo vsaj 20 let, ker starejši kot ste višja je premija in tudi vprašanje je kakšno bo Vaše zdravstveno stanje čez 11 let. Morda se boste hoteli zavarovati pa se ne boste mogli.

Če sklenete zavarovanje na 20 let je premija za nekaj € višja in mislim, da Vam bo to sprejemljivo kajne.

Poglejte na primeru.

ZV v primeru kakršnekoli smrti=100.000,00€
Trajna invalidnost= 100.000,00€
100% trajna invalidnost=150.000,00€
Doba zavarovanja=20 let premija na mesec=46,80€ za moškega starost 39 let

Če boste zavarovanje sklepali za popolnoma ista kritja čez 10 let, se pravi pri starosti 49 let bo premija znašala 83,68€ na mesec.

Po mojih izkušnjah ljudje starejši kot so bolj razmišljajo o zavarovanju.

Za podobne zneske imate na slovenskem trgu še enega ponudnika zavarovanja, kjer imate vključeno tudi nezgodno rento v primeru invalidnosti večje kot 50% in premijo za življenjsko zavarovanje Vam v tem primeru ni več potrebno plačevati, plačuje jo zavarovalnica.

Pri KDju pa lahko to možnost priključite, kar pomeni, da če postanete 100% invalid, Vam premije ni več potrebno plačevati, jo namesto Vas plačuje zavarovalnica. Slab euro in pol Vas to stane dodatno. Mislim, da je to znesek, ki se ga da pogrešiti kajne.

Vsekakor se odločite tako, kot Vi mislite, da je najbolj primerno za Vas, kajti sami najbolje veste zakaj in s kakšnim razlogom se odločate za zavarovanje.

Rada bi samo izpostavila predzadnji odstavek:

“”Pri KDju pa lahko to možnost priključite, kar pomeni, da če postanete 100% invalid, Vam premije ni več potrebno plačevati, jo namesto Vas plačuje zavarovalnica. Slab euro in pol Vas to stane dodatno. Mislim, da je to znesek, ki se ga da pogrešiti kajne.””

Vprašanje je samo ali ste res toliko seznanjeni z stvarmi, da se lahko sami odločite. Za dodatne odgovore na vaša vprašanja in pomisleke, pa nujno potrebujemo več informacij o vašem življenju in situacijah v katerih se nahajate.

LP Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

New Report

Close