Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ZAKAJ IMAMO OGRAJE OKOLI HIŠ

ZAKAJ IMAMO OGRAJE OKOLI HIŠ

Zdaj popolnoma razumem, zakaj si Slovenec takoj, ko ima hišo pod streho, naredi okoli SVOJE parcele ograjo.

Rajši kot bi vlagal v hišo, se obzida. Ker se mora. Ker je to njegovo in nimo kdo drug ‘srat’ po njegovi zemlji.

Jaz imam hišo, za enkrat še brez ograje. In glej hudiča – sosed na levi kanto za smeti postavlja na našo zemljo. 1/2 jo je na našem. Priklene jo s ketno na žleb, tako da ni premakljiva. Zakaj to dela, če ima svoje dvorišče?

Sosedje na desni strani imajo zadaj za hišami vrtove. Tudi jaz. Brez da bi vprašali, naredijo cik-cak pot po moji zemlji – samo da jim ni treba vertikalno hodit v breg.
Zakaj to delajo? Ves pepel strešajo na mejo…samo da ni na njihovem.
Da ne govorim o drugih samovoljnostih. In sploh jim ne pride na misel, da nagajajo!
Zakaj ljudje tako uživajo, da imajo svoje OK, na meji oz.še malo čez je pa: “Dej nehi težit. A ti je kej hudega, sej maš dost zemlje?”

Zakaj so tako zajedalci? Taki egoisti, ki kar prosijo, da postavim/o ograjo! Zakaj je tako zanimivo zajebavat soseda?

In na koncu imamo povsod same ograje! Srečni ste lahko tisti, ki imate poštene sosede!

Letos bi lahko marsikam vložila prihranke – ampak sem prisiljena, da naredim ograjo!

Da bo mir!

Izključno zaradi psa….če ga ne bi imel, bi imel okrog bajte kakšne lepe nizke grmičke ala pušpan…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Tudi mi imamo ograjo zaradi psa.Na srečo imamo res zelo v redu sosede in v vseh letih še nismo imeli nobenega nesoglasja.

slovenec bo imel okol bajte ograje dokler bo on sam slovenec pa njegovi sosedi slovenci če ne drugače po obnašanju, si pa že sama odgovorila zakaj ograje, ker prvo kot prvo imajo tipični slovenci navado vedno nekaj šnofat okol sosedov torej nobene intime, kot drugo si sama omenila, ker se skregate za vsak košček sveta itn.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Logično, da imaš kanto na sosedovem, če je tako len in nesposoben, da bi si naredil ograjo – na svojem imaš pač raje par cm2 več travice.
Tudi hodi se raje po sosedovem – po svojem pa travico goji pa par cm2 več imaš lahko gredic…
Pa drevesa se tudi sadi na mejo.
Pa kurnike in svinjake se postavlja na mejo.
Pa gnoj in kompost.
Pa živa meja se obrezuje tako, da na strani proti sosedu pustiš vse nametano.
Kropriv okol žive meje na sosedovi strani ne odstranjuješ – saj s svoje strani jih itak zarad žive meje ne vidiš…
Trava in plevel se meče proti sosedu preko žive meje – navsezadnje je še pol metra na drugi strani moja zmelja…
Pa ko se vreže nova cesta, ki bi naj šla po meji pol po tvojem, pol po sosedovem, se gleda, da se
naroči bager, ko so sosedi na dopustu in se zmeni z bageristom da bolj po sosedovi polovici vleče…

Ja nwm kje ti živiš…malo maš čudne ideje…pa si prepričana, da si slovenka?

jp, jaz imam tudi namen, ko bo prvič na kupčku mal več €, naredit ograjo. Zato, ker sosedi imajo svojo parcelo okrog in okrog ograjo, pri nas se pa sprehajajo kot bi bela naša parcela ( tudi čist zraven hiše in pod oknom) javna. Potem pa začne hodit eden, naslednjič so prijatelji na obisku gredo še oni, pa vsak otrok s krogom sošolcev, pa s kolesom, psom, ni da ni. Seveda je za nekaj metrov bližje ceste, če gredo tu skozi, ampak sorry, tabla hud pes ne pomaga, moji otroci pa tudi nočejo, da bi za foro vrnili in šli 1x čez njihovo dvorišče v šolo. Je pa hecno, da na svojem imajo zaprto, izhod imajo pa narejen tudi za na sosednjo parcelo. Zdaj v glavnem potrpim še tole poletje in jesen, potem pa štartamo z izkopom.

Pa še mejnike prestavi za en meter na tvojo parcelo. To naredi sosed na levi. Sosed na desni, pa za pol metra prestavi svojo ograjo na tvojo parcelo. Tako te eden okrade za 40m2, ta drugi pa za 50m2. Spredaj ti postavijo še ena dva prometna znaka, pa hidrant, pa električarji nove škatle za električne priključke… In tako te vsi okradejo za več kot 150m2, ti pa plačuješ občini davek na zemljišče. Vsi pa se ti za hrbtom režijo, kak bedak si, ker si nisi postavil ograje. Pa sem s Štajerske ne z Gorenjske. Svinje pokvarjene!

jaz si bom naredila ograjo (zeleno) izključno zato, ker se vidi na celo mojo parcelo iz ceste in mi gre na živce, da vsak vidi kaj počnem (berem, sekam drva, spim, karkoli pač). sicer pa me sosedje ne motijo, na eni strani imam kmeta, ki ima njivo, na drugi državo, na tretji občino. ograja bo samo zaradi intime. mačke bodo itak plezale / lezle skozi ali čez njo.

Pri nas enako – so kar potko naredili in ni pomagala lepa beseda in je krajšnico delala kar cela vas.
Ko smo naredili ograjo so se razburjali, da kako smo lahko zaprli pot ( ki nikoli tam ni bila). In so obmolknili šele takrat, ko sem rekla, da naj svoje ograje podrejo in bomo tudi mi lahko hodili mimo njihovega okma podnevi in ponoči. Niso bili za.

Ker živimo v naselju… je tistih nekaj kvadratov naše zelenice pred hišo postalo pasje stranišče. Trgali so naše rože. Stali pred vrati ali oknom, in si se dobesedno moral umakniti, ko si šel ven lastne iz hiše, s tem da tudi odzdravil ni, kaj šele da bi pozdravil :))) Ampak to še ni vse, nazadnje pride še odrasla njihova hčer iz sosednjega bloka se motovilit okoli in hodit okrog našega okna in čaka, da ji bom kaj rekel.
Ker pač nisem nič rekel, se je sama začela hudovati, zakaj ne zagradimo zelenice oziroma vrta, če je to naše???? Ko pa smo zagradili in postavili ograjo, pa so se spet sosedje iz bloka pritoževali in klicali inšpekcijo nad postavljeno ograjo :)))
Ampak niso nič dosegli, kaj jih pa briga, kaj delam na svojem he-he
Sedaj imamo mir, le en maček še hodi srat na naš vrtiček, ampak tudi njega se bomo rešili 🙂

Skratka določenim sosedom nikoli ni prav,

Midva sva bila tudi proti ograji! na začetku. Sedaj špilam loto, da zadenem in se ogradim! Imamo veliko parcelo, in bo veliki strošek. Živimo na vasi. Z ene strani je cesta, pet avtov na dan, a ni vrag da vsaj enkrat na leto nekdo zapelje čez moje perunike, ki so skoraj meter stran od ceste!!!
Z druge strani je skedenj in travnik od sosede, kar je super. Tako je bilo že, ko smo kupili in nas ne moti. Moti pa me, ker od sosede travnik uporblaj drug in je donedavna zapikoval pastirja ne samo na mejo ampak še v naše. In ko sem kosila travo, sem zadela pastirja in za hip ugledala luč na koncu predora. Predstavljajte si 4 letnega otroka, da se dotakne pastirja za 700kg žival!!! Pa smo zasadili živo mejo, vsakič prestavimo pastirja za 20 centi nazaj, pa nekako gre! Vsaj občutek je zaradi žive meje boljši.

Da o sosedovem psu, ki ga spuščajo brez nadzora niti ne govorim, daj je vsak dan naredil en kupček. Sedaj kupčke “odstranjujem” k izvornemu mestu!!!! Pes se je po zaslugi Cezarja Milana unesel, ampak še vedno so tam pa tam kdaj pa kdaj kupčki.

ker je sosedom, pa ne vem katerim (dva sta imela takrat konja), ušel konj, je po celi parceli naredil po 10cm globoke jame od kopit. Smo mislili, da bo kosilnica razpadla pri poskakovanju. In kaj, zakrpali smo luknje, ker bi se lahko otroška noga v teku zvila gleženj! Ko smo naslednjič zagledali konja, pa čeprav je bil še na njihovi zemlji, smo jih ob 7 zjutraj takoj poklicali, da je konj ušel. Tako za drugič, da bo jasno, koga bomo krivili, ko bo cela parcela v 10 centi luknjah.

Živela ograja, pa še zverina not!

Ja, čisto vas razumem. In če nisi pozoren TAKOJ NA ZAČETKU, si kar lastijo. Ja, saj je bila potka par let….’to je že javno dobro, prilastninjeno…..) in ljudi spreobrnit……sama zajebancija.

Ves čas si/je LASTNIK največja prasica.

Še to. Imam frendico v Mojstrani…..brez vprašat so 1 x prišli postavljat ene turistične, obvestilne table. Kar na njihovo zemljo, ki meji na pločnik. Saj je samo en drog! Hahaha – jih je tako nagnala! Naslednji dan dopust, nakup ograje in postavitev.
In sreča, da je bila takrat doma!

Imela podobne probleme.Doma na začetku vasi, itak so vsi ki so šli na njihovo njivo, kar krajšali pot in če bi naša hiša imela vhod zgoraj in spodaj, bi verjetno kar skozi kuhinjo hodili.Pa da ne govorim o sosedovih kurah,in ostali prostopašni domači živini.Vse je bilo na našem.Sem tudi hotela postavit ograjo, pa je bil prevelik zalogaj.Smo si raje nabavili psa in mu pokazali kje so meje in sedaj dela on drmr po našem dvorišču.Ja pa še en drug sosed se je spomnil in zacel voziti po eni poljski cesti, ki je izključno na naši zemlji in za naše potebe.Ok, saj ne rečem, če bi kdaj vprašal in vozil v lepem vremenu, tako pa je težko naložene prikolice vozil v mokrem, da smo čez dvorišče imele pravi kolovoz.Sem navozila naravnost na to cesto kup dračja in sedaj čaka, da ga zakurim, ne vem, nekje jeseni.Jaz jih tudi ne razumem.Imajo svoje, ampak ne, bolje po tujem.Jaz pa kot klena slovenka, tujega nočem, svojega ne dam.

Mi smo naredili ograjo zato, ker so sosedi imeli bližnico do trgovine direkt skozi našo zelenico, mimo glavnih vrat. Ko smo si umislili psa, je totalno znorel in začel lajati na vsakega, ki je šel mimo. Zato smo postavili nizko ograjico, da so sesedi videli, da ne morejo kar po svoji volji hoditi po tuji zelenici.

Pa nismo v slabih odnosih s sosedi, ampak samo ni prijetno če ti folk čez celi dan po pokošeni zelenici hodi.

Pri nas enako – so kar potko naredili in ni pomagala lepa beseda in je krajšnico delala kar cela vas.
Ko smo naredili ograjo so se razburjali, da kako smo lahko zaprli pot ( ki nikoli tam ni bila). In so obmolknili šele takrat, ko sem rekla, da naj svoje ograje podrejo in bomo tudi mi lahko hodili mimo njihovega okma podnevi in ponoči. Niso bili za.[/quote]

Ja, predolgo ni za pustit, da hodijo po tvojem, sicer bodo uveljavljali služnostno pot.

Mi takih problemov nismo imeli, ograjo imamo izključno zaradi hitrih avtomobilov, da so otroci varni pred divjaki na sicer dokaj kratki ulici.

Vi pa nikoli ne boste imeli ograje, pa ne da vam jo ne privoščim, nasprotno, bog vam daj srečo, da jo na lotu zadenete. Ampak pokazatelji so taki, da prej trešči v otrobe, kot pa da se kaj pametnega zadene na lotu , žal 🙁

Kako pravi Prešeren,ne vrag le sosed bo mejak.Vendar to ne drži,soseda dva imam taka,eden ima urejeno svojo okolico,ker na drugega zemljo meče vso suho travo,vse odpadke,vse veje,vso nesnago,k nam si ne upa,pa vseeno je k nam na našo zemljo napeljal metaorno vodo,čeprav smo mu predlagali,da bi skupaj dali za cev in jo magari v moj gozd usmerli.Ne ,čeprav pere avtomobile za vso vas,je vsa ta voda k nam tekla direktno na dvorišče,ker je sosed višje.Sem se znajdla in zabetonirala jašek,pa naj teče po cesti. Pozimi je ves sneg njegov prijatelj,ki pluži potisnil na naš cesto in nam naredil skoraj metrski zid iz snega.Drug sosed je hodil ob meji in meril ali z majhnim metrom,da ne bi na njegovo kaj pokosili niti centimeter ni dovolil,pa ograjo mi je podrl,čeprav je nisem imela na njegovem,vendar sem na srečo ohranila mirne živce,potem mi je drevesa izkopal in lani v največji vročini zunaj pustil,mejnike ven zmetal in podobno.Ko pride na svojo parcelo,se z motorjem vozi po moji zemlji,da bi me razjezil,jaz pa ga samo lepo pozdravim,tedaj je še bolj jezen:Vse kaj delam slika,ne vem kaj mu bo to in če ima pravico slikati tujo zemljo,če kosim,če urejam pašnik in podobno.Za znoret.Eni imajo res velike probleme sami z sabo.

Moj sosed ima slabega soseda, zato mi je ograjo prestavil.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Šiptarji že vedo, zakaj imajo 3 m visoko betonsko ograjo okoli svoje hiše.

Pezda, ti maš ziher frderban nos….pušpan smrdi k sam satan, za kozlat!!!

Res je nerazumljivo, zakaj eni zajebavajo na zakoličenih mejah.

Pa imajo svoje parcele, mogoče še svojo vzdržujejo težko – na mejah pa SPOR..

Tako je, ljudje božji, zato moramo imeti ograje! A ni to žalostno?
Mi pa imamo ograjo, pa soseda z vrta vseeno kamenje preko tu in tam zmeče. Pa še misli, da ne bomo vedeli kdo je bil.

Hehehe, tipičn Sloven’c je tako prefrigan in prmaknjen obenem, da misli, da če kaj ni ograjeno potem že ni sosedovo, ampak prej njegovo in javno ;)))) In seveda potem on gor hodi, da svoje ne potaca, zamaže, ali pa znuca :)))))) Pa še to: da ja nau sosed več mel, ko on ! Jooojj, slovenceljni!

Joj, sočustvujem z vami – imet take sosede je pa res noro. To so zame omejeni ljudje, polni nekih kompleksov, problemov, ki si jih povzročajo največkrat kar sami, zelo intraventirani, mislijo, da imajo vedno prav in da mora vedno njihova obveljat. To so nekakšni redarji ulice – delajo red po svoje po soseski – taki so res ubogi, zreli za psihiatrični posvet.

No poznam še hujše kapsle in patrone: oseba npr. pleza na cca 1,5m visoko hruško, ali jablano in “otipava” sadeže med časom zorenja in se na lojtri vrti okoli sadežev kadarkoli, skoraj vsak dan v sezoni zorenja, in to samo zato, da lahko gleda kaj se pri sosedih čez ograjo dela, oziroma kako ima sosed popedenano. Ker ko je zeleno, na višini ograje ne vidi nič. Naliva vodo na polno v sosedov kontejner za smeti, ko smetarji odpeljejo. Iz čistega dolgčasa in žlehtnobe, ker nima kaj drugega za počet, kot zdraho v ulici. Če to ni žlehtnoba, ki izvira iz psihičnih motenj, potem naj me pišče brcne. In to že 20 let – z leti pa očitno starost dela tudi svoje.Tamladi živijo na zgornjem delu hiše in s terase pometajo zanalašč čike in svinjarijo dol na sosedovo dvorišče 😉 Ampak najbolj jih pa jezi, ker jim nihče ne da razloga v smislu prerekanja za ravs in kavs, ki ga očitno tako rabijo v vsakdanjem živeljenju kot nekdo vodo, saj tudi živijo tako da so znotraj vsi skregani, njihovo živlejnje kroji alkohol ( tako pri staremu paru, kot pri tamlademu z otroci), na zunaj pa deluje vse v najlepšem redu. Samo če si tamlada=snaha že ob 8h zjutraj še v pižami na terasi za zajtrk odpre piksno pira in prižge čik, potem je pa res stresno pod njihovo streho. Ampak je treba zato svoj gnev zlivat in kazat s takimi bolnimi dejanji in s takim bolnim odnosom do sosedov?

Ja, kaj vse mora prenašati naša slovenska zemljica 🙂

Če nimaš ograje ti začnejo sosedje koristiti tvojo zemljišče. Sproži se neke vrste patološki pohlep. Izhajam iz lastnih dolgoletnih izkušenj. Zato ograja mora biti. V SLO je razmišljanje žal takšno, da brez ne gre.

New Report

Close