Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek še kdo ni dobil otroškega dodatka ta mesec?

še kdo ni dobil otroškega dodatka ta mesec?

vprašanje v naslovu.

Očitno nas je kr nekaj…brez odločbe brez nakazila…vlogo oddala 8.12.tema je ze spodaj

Jaz tudi ne, že peto leto zapored ga ne prejemam. Pritožbe ne pomagajo nič

Enako, oddala mogoče kak dan prej ali kasneje.

Je pa danes prišel dodatek za veliko družino. Odločba pa pred nekaj dnevi.

si pomislila na to,da imate dovolj velike dohodke ??

si pomislila na to,da imate dovolj velike dohodke ??[/quote]

Seveda imamo visoke dohodke, samo to še ni razlog, da morajo biti moji otroci diskirminirani, kajne?

Jaz pa sem dobila odločbo v marcu, pa je enak OD kot prej. Februarja sem dobila normalno.

si pomislila na to,da imate dovolj velike dohodke ??[/quote]

Ja halo, a še ne veš, da v Sloveniji tisti, ki imajo veliko, hočejo še več?

si pomislila na to,da imate dovolj velike dohodke ??[/quote]

Ja halo, a še ne veš, da v Sloveniji tisti, ki imajo veliko, hočejo še več?[/quote]

Jaz nočem in ne potrebujem nič, zamalo pa se mi zdi, da se to imenuje otroški dodatek, ker po moji logiki je očitno samo za priviligirane otroke.

Vseakakor se zavzemam za spremembo poimenovanja te socialne pomoči.

Mene samo zanima ce ste ze dobili nakazan OD v marcu, torej včeraj/danes ali ne.

Nismo. pa ne verjamem da bomo.

Ja halo, a še ne veš, da v Sloveniji tisti, ki imajo veliko, hočejo še več?[/quote]

Jaz nočem in ne potrebujem nič, zamalo pa se mi zdi, da se to imenuje otroški dodatek, ker po moji logiki je očitno samo za priviligirane otroke.

Vseakakor se zavzemam za spremembo poimenovanja te socialne pomoči.[/quote]

Za prejemnike DSP je to sedaj družinski dodatek, nadomestilo DSP.

Jaz nočem in ne potrebujem nič, zamalo pa se mi zdi, da se to imenuje otroški dodatek, ker po moji logiki je očitno samo za priviligirane otroke.

Vseakakor se zavzemam za spremembo poimenovanja te socialne pomoči.[/quote]

Za prejemnike DSP je to sedaj družinski dodatek, nadomestilo DSP.[/quote]

Torej lahko pričakujemo, da ga bo naša družina sedaj dobila? Ali pa nismo dovolj dobra družina?

Za prejemnike DSP je to sedaj družinski dodatek, nadomestilo DSP.[/quote]

Torej lahko pričakujemo, da ga bo naša družina sedaj dobila? Ali pa nismo dovolj dobra družina?[/quote]

Mogoče pa ste bili preveč pridni;). Saj veš, CSD se bolj s porednimi ukvarja. Saj vidiš naše politike in gospodarstvo. Če si dober te nihče ne šmirgla, če si poreden, vsi skačejo okoli tebe.

Torej lahko pričakujemo, da ga bo naša družina sedaj dobila? Ali pa nismo dovolj dobra družina?[/quote]

Mogoče pa ste bili preveč pridni;). Saj veš, CSD se bolj s porednimi ukvarja. Saj vidiš naše politike in gospodarstvo. Če si dober te nihče ne šmirgla, če si poreden, vsi skačejo okoli tebe.[/quote]

Mogoče bi bilo vseeno prav, da se ta dodatek imenuje dodatek za manja premožne ali pa dodatek za reveže ali pa dodatek za družine s socialnimi težavami…predlogov verjamem, da je lahko veliko

Mogoče pa ste bili preveč pridni;). Saj veš, CSD se bolj s porednimi ukvarja. Saj vidiš naše politike in gospodarstvo. Če si dober te nihče ne šmirgla, če si poreden, vsi skačejo okoli tebe.[/quote]

Mogoče bi bilo vseeno prav, da se ta dodatek imenuje dodatek za manja premožne ali pa dodatek za reveže ali pa dodatek za družine s socialnimi težavami…predlogov verjamem, da je lahko veliko[/quote]

Ne vem kako ti gledaš na to, ampak zame prav gotovo niso privilegirani tisti otroci, katerih starši zaradi slabih socialnih razmer dobivajo večje otroške dodatke. Bodi vesela, da imaš velik prihodek, in da lahko otroku nudiš veliko več, kot pa mama s slabo plačo in tistim ušivim otroškim dodatkom.

Jaz gledam tako, da naj imajo vsi otroci enake pravice in da ne more otroškega dodatka en otrok dobiti, drugi pa ne. Naj se pač ta dodatek imenuje drugače pa bo volk sit in koza cela.

Seveda mi je prav, da so naši prihodki visoki, saj smo zato tudi marsikaj naredili, vendar pa naj bi bila enakost obravnavannja zagotovljena po ustavi, kajne?

morali oddat v 01/2012, odločbe še ni, nimam pojma če je bilo nakazilo, moram preverit, ma po moje da ga ni, če ni odločbe. če bo odobren bodo pač dali vse skupaj, kaj naj,…….

Jaz gledam tako, da naj imajo vsi otroci enake pravice in da ne more otroškega dodatka en otrok dobiti, drugi pa ne. Naj se pač ta dodatek imenuje drugače pa bo volk sit in koza cela.

Seveda mi je prav, da so naši prihodki visoki, saj smo zato tudi marsikaj naredili, vendar pa naj bi bila enakost obravnavannja zagotovljena po ustavi, kajne?[/quote]

A pa sploh veš koliko bi dobila? Jaz sem dobila za 2 otroka 50€. V družini sta 2 povprečni plači.

Samo toliko v vednost za kakšen minimalni znesek se raztrguješ in sekiraš tukaj gor.

Ne vem kje živiš? Enakost obravnavanja?? V Sloveniji?? Tega tukaj ne boš doživela, pa to ne leti samo na otroške dodatke ampak na vse ostale vidike slovenske družbe.

Tudi jaz nisem dobila včeraj nakazanega. Danes so mi iz MB CSD rekli, da do nove odločbe ne bom ničesar dobivala. OD mi je potekel konec januarja. Baje, da bodo akontacijo dobili tisti, ki se jim je pravica iztekla konec decembra in tisti, ki prejemajo soc. pomoč. Ostali pa bomo dobili nakazano za nazaj potem, ko prejmemo odločbo. rešujejo pa zdaj decembrske vloge, tako da vsaj kak mesec še zagotovo ne pridem na vrsto.

lp

Me prav nič ne zanima koliko ga kdo dobi – jasno je zgoraj napisano, da ga ne potrebujemo in ne želimo – zamalo pa se mi zdi, da se moji otroci tretirajo drugače kot drugi

Me prav nič ne zanima koliko ga kdo dobi – jasno je zgoraj napisano, da ga ne potrebujemo in ne želimo – zamalo pa se mi zdi, da se moji otroci tretirajo drugače kot drugi[/quote]

Privilegirani otroci, ki dobivajo otroški dodatek?!?!
Kaj bi dala, da bi bil oče mojih otrok še živ! Ne pa, da prejemajo po njem družinsko pokojnino in varstveni dodatek. No, še varstvenega jim bodo letos ukinili.
Ne, mojim otrokom se zagotovo ne zdi, da so zaradi otroškega dodatka v prednosti pred tistimi, ki imajo živega, zdravega in zaposlenega očeta. Tudi meni ne.
Ti pa še naprej verjemi, kako so moji otroci z otroškim dodatkom v boljšem položaju v primerjavi s tvojim(i)!… Najboljše, da predlagaš, da se imenuje “dodatek za tiste, ki so imeli v življenju manj sreče”…

Tudi pri nas ga še ni bilo. Upam, da nakažejo čim prej. Ampak nekateri bi najraje še to ukinli. Kokr kol ga dajo ga je premal. Za vse druge stvari budžet ni premajhen, ko pa so v pitanju otroci e tuki je treba pa zategnit pasove. Bolano!!!

jooj..
mi ga tudi ne dobimo in se niti malo ne sekiram.niti slučajno se ne počutim,kot da je moj otork kako prikrajšan ali ne vem kaj..
žal mi je za vse otroke,ki marsi česa nimajo,čeprav se starši trudijo..in nenazadnje mi je žal oz.se mi zdi bedno tvoje pametovanje tu gor..
naj si mamice,ki ga potrebujejo in jim pripada,izmenjujejo informacije,ki jih potrebujejo,tvoji posti pa se mi zdijo totalno zgrešeni..kljub temu da se “trudiš” z intrepretiranjem ustavnih zakonov ne razumem, kako ne razumeš preprostega naslova in vprašanja-koga in kaj gospa vprašuje..
tvoji posti se mi zdijo malo zaničevalni,ker bi ti kr otroški dodatek preimenovala, ker ga pač ti ne dobiš, je to dodatek za reveže..upam,da bodo kdaj uvedli kakšen dodatek za otoke katerih starši so moralni in čustveni reveži,egoisti in brez sočutja –pa takrat poskusi!!

upam, da si vse čim prej te stvari porihtate:)) oz. da CSD končno očitno začne delat

ali še kdo ni dobil pomoči do danes popoldne 22.3

New Report

Close